EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: julita - dnevnik ishrane i treninga  (Read 6021 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline julita

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
julita - dnevnik ishrane i treninga
« on: April 21, 2011, 04:37:29 PM »
Citala sam vas forum, uputstvo za mrsavljenje, step by step vodic, teme, i posto imam neke nedoumice racunam da je bolje da vam lepo iznesem svoj problem. Visoka sam 168, teska 117kg, waaaay too much, i know! Mada bilo je i vise, rock bottom je bio 130kg, tad sam otisla kod nutricioniste i za 3-4 meseca smrsala 12kg. Malo me smorila ta ishrana pa sam prekinula na neko vreme, kasnije sam ponovila i smrsala jos 10ak. Medjutim genije je tih 9 kg vratio u depresivnoj fazi.  :hitself:
Sad sam ponovo puna elana HVALA BOGU! I vec par dana jako pazim sta jedem, po vasem uputstvu, tj Lazicevom, ali sam videla da nama TESKIM slucajevima ne preporucujete toliko UH koliko je tamo navedeno, doduse ja vise od 50-60gr rize i nisam mogla. Moj problem su slatkisi i grickalice kad to izbacim ostalo je lakse, ovih dana izdrzavam bez problema. Junky free :clap:
E sad program po nutricionisti je bio:
dorucak:50-70gr hleb-kifla(intergalna) i 200 jogurt ili musli i jogurt
uzina: voce 150gr ili vocni sok ili sir+povrce
rucak: supa200ml, meso70-120gr, povrce 300, salata 150, i eventualno hleb 50gr
uzina: voce 100-150gr ili vocni jogurt ili puding 150gr
vecera: povrce 250-300gr, riba 70-100gr (hleb50gr) ili hleb/kifla 50-70 i jogurt
doduse po njenom mi je pirinac bio zabranjen i testenine, 2-3 jajeta nedeljno, to su neka nepoklapanja sa vama, kao i skrobne UH i seceri posle 15h
Vase misljenje, koliko skrobnih UH, i uopste za ishranu? Bicu vam zahvalna, malo sam se raspisala  :blush:

Offline julita

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #1 on: April 21, 2011, 04:42:34 PM »
Zaboravila sam da dodam da bolujem od bronhijalne astme(od malena), tako da bas ne smem da preterujem (bar u startu) sa fizickim aktivnostima, setnje, ples, malo tako djipam po kuci  :groupparty:
Pre godinu dana sam operisala zucnu kesu, ne znam dal to utice nesto na plan al da napomenem.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #2 on: April 21, 2011, 04:46:56 PM »
Quote
doduse po njenom mi je pirinac bio zabranjen
A zato hrpa fruktoze iz voca se smije jesti.... :wallbash1: :wallbash1:

Ne moras imati fizicku aktivnot, bar ne dok ne smrsas malo jer na takvu kilazu mozes samo unistiti zglobove, dovoljna je za pocetak setnjica...

Sto se tice grickalica tu ti niko ne moze pomoci, ako si preklopila da neces jesti slatko nemoj, ako jedes znas kako ces izgledati...

Nemas hormonalne probleme?
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #3 on: April 21, 2011, 04:48:36 PM »
dobro je što si smela puding i hleb u povećim količinama, a nisi smela pirinač  :lol:

koliko aktivnosti dnevno imaš, kakav je posao, ili studiraš?
koliko obilni su ti bili obroci do sad? odnosno, da li je problem prvenstveno u vrsti hrane (grickalice, slatkiši, masnoće) ili su ti i porcije obilne?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline julita

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #4 on: April 21, 2011, 04:58:55 PM »
Ne znam, nisam nikad kontrolisala hormone, stitnu zlezdu. Htela sam da odem prosle nedelje u centar za gojaznost u KBC, jer su, kao, tamo sve objedinili i nutricionistu, endokrinologa, psihologa, odem kad ta je na bolovanju i koliko vidim to je samo na objavi za medije objedinjeno  :wallbash1:
Zavrsavam fax, pa sad uglavnom kuci ucim, malo, malo rok, tako da bar setnje moram ubaciti.
Znam da mi niko sem mene same ne moze pomoci, niti zabraniti bilo sta, psiha i volja je najbitnija. Mislim da su mi najveci problem seceri i grickalice. Mada verovatno je svasta pomalo. I kao sto rekoh odlicno se drzim ovih dana, bez slatkisa jeee! Jedino je kafa slatka, ujutro sa secerom, poslepodne sa zasladjivacem. (malo te vestake izbegavam)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #5 on: April 21, 2011, 05:03:03 PM »
Onda fino kreni rotaciju, procitaj teme (forumasica Keli cini mi se da je imala isto malo vecu kilazu kao ti pamozes procitati njenu temu), napravi kako ces rotirati hidrate po danima i to je to, proteine drzis oko 1.5-2 gr na kg, masti na minimum (oko 0.5 g po kg), hidrate rotiras (ovsene, krompir i pirinac su najkvalitetniji izvori) i to je to...

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline julita

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #6 on: April 21, 2011, 05:22:03 PM »
100-50-0-100-50-0-0 ovakva rotacija ili?
Bome sad sve kuvano jedem, piletina bez koze, govedina, tako da nije nesto masno. ;)

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #7 on: April 21, 2011, 05:26:26 PM »
Mozes tako krenuti pa korigovati prema potrebi, mozda cak ne moras dva dana zaredom imati 0 UH.

Vidi kako napredujes, kako se osjecas i to je to...

Postavi svoj jedan dnevni jelovnik pa da vidimo ako sta treba u njemu korigovati.  :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline julita

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #8 on: April 21, 2011, 05:54:52 PM »
Ok, dakle ovih dana kako vodim racuna to odprilike izgleda ovako
dorucak: 3-4 kasike fitnes zitarica sa 1.5m mlekom
uzina:jabuka ili narandza ili kiselo mleko 3.2 (nisam nasla posnije)
rucak: 50-60 gr rize i 150gr piletine, ili krompir(ne znam meru) i 150gr teletine, ili sa graskom (i kupus ili zelena salata)
uzina: zavisi dal ogladnim, prodjem sa nes kafom ili par lesnika
vecera: tunjevina sa malo hleba, ili pahuljice sa mlekom, ili kiselo mleko, il solja jogurta
Sad zbog vaseg plana, hocu da uvedem ovsene umesto fitnes (koliko vidim em su bolje, em jeftinije :yes:) kolicina mesa mi je malo velika, nisam bas preterani mesojed, al bolje to nego da posegnem za nekim glupostima u gladi. Al zato mlecne proizvode :mf_lustsl kao sto se vidi heheh
Sve zaboravljam da kazem HVAAALA  :blowkiss: :respect:

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: julita - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #9 on: April 21, 2011, 06:48:53 PM »
uzina: voce 100-150gr ili vocni jogurt ili puding 150gr
Neka mi neko samo objasni sta korisno ima u ovom prasku?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.