EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT  (Read 12290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #50 on: November 08, 2012, 12:33:05 AM »
Ne moras da mi persiras,ovde se svi druzimo normalno :)
Pa igrom slucaja imam 133kg na 178-9cm, a nemam toliki visak kao decko koji je otvorio temu.Sa tolikom telesnom tezinom takvi sportovi nisu moguci.Mozda neki genetski frik i moze, ali sve je jako rizicno.Za nas ovako teske setnja je ok kardio,steper ako nema problema sa kolenima, bicikl itd

Mene malo brine njegov nedostatak samopouzdanja, tako da sam mislio da mu je "lagani" basket dobar pocetak- da se malo vrati u tokove, bojim se da ako ode u teretanu i ako ga neko pogleda podrugljivo da ce to biti kraj njegovog treninga. No s druge strane, u pravu si za zglobove tako da mozda bolje da nadje neku drugu soluciju.
Mislim da kardio nije dobar ni za nas lake, dobar je za srce al je los za sve ostalo (po mom misljenju), no mozda je moje misljenje takvo zato sto mrzim kardio. Mislim da je bolje opaliti HIIT ili kako se vec zove.
Svaka cast na 133 kg. Vidi se da si opasan PL-er.


Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #51 on: November 08, 2012, 12:36:50 AM »
   Ok Hvala Puno :))) a Basket celog zivota igram inace :)) i to ti mogu reci da se svi cude koliko imam vise kondicije od drugih Npr ...ali sam ovu godinu bas zasrao  jer sam bio skroz neaktivan po pitanju svega i Zdrao sam ko nenormalan ....evo 3 Dan mi je od kad sam Odlucio da Za sva vremena se resim kila .... danas sam 2h setao sa drustvom bzvz onako po kraju i dodjem kuci skinem jaknu duks a majica CELA ALI CELA mokra ...keva me pitala dal sam bio na trcanju ...A to mi se nije bas i desavalo da se preznojim od obicne setnje ko svinja :))

Uopste nemoj da razbijas glavu o kilazi, ne radi se promeni dijete vec o kompletnoj promeni nacina zivota, a za to treba vremena i pre svega strpljenja, istrajnosti i vere u samog sebe.

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #52 on: November 08, 2012, 12:40:38 AM »
Bravo za odluku!  Budi uporan i uspeces!
   Hvala Puno :)

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #53 on: November 08, 2012, 12:46:37 AM »
Uopste nemoj da razbijas glavu o kilazi, ne radi se promeni dijete vec o kompletnoj promeni nacina zivota, a za to treba vremena i pre svega strpljenja, istrajnosti i vere u samog sebe.
   poceo sam na svemu da radim :) i da se svima zahvalim na podrsci i ako je preko interneta i sve to ,ali puno znaci i to jako puno !!! :))  uopste nemam ni zelju da prekrsim ili da odustajem samo mi je zao sto sam morao dovde da doguram da bih to shvatio,ali kako se kaze Bolje ikad nego nikad :))

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Re: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #54 on: November 08, 2012, 12:49:19 AM »
   poceo sam na svemu da radim :) i da se svima zahvalim na podrsci i ako je preko interneta i sve to ,ali puno znaci i to jako puno !!! :))  uopste nemam ni zelju da prekrsim ili da odustajem samo mi je zao sto sam morao dovde da doguram da bih to svatio,ali kako se kaze Bolje ikad nego nikad :))

Samo napred buraz, imas moju podrsku!

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #55 on: November 08, 2012, 12:54:04 AM »
Zivi vi meni bili jos 100 god :)

Offline Lucifer91

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #56 on: November 10, 2012, 01:29:37 PM »
Matori, glupo mi je ja da ti dajem savete jer ja nisam nesto bolji 90 kg(bio) na 182...( i isto sam tvoje godiste)
ja na primer pokrenuo sam se poslednjih tri i po nedelja (uz male prekide zbog gripa),i sa dijetom skinuo sam oko tri i po kg u prvie dve nedelje (pa sam onda stao i rekao da mnogo skidam preprzo, pa sam izmenio ishranu)... Kako god okrenes, mrsavi se mnogo više glavom nego nekim fizikim naporom. :) 
E sada psihiko stanje dosta utice na disbalans hormona, a disbalans hormona utice na kilažu... E sada ne mora psihiko stanje da bude depresija već neka letargija, lenjost (mada je lenjost lazi oblik depresije, kao i preterano ždranje). Tako da, ornes okrenes najbolje ti je da prvo sredis u glavi neke stvari postavi sebi ciljeve. Resi probleme u glavi (svako ih na kraju krajeva ima, a ono rimsko U zdravom telu zdrav duh ,nije glupost) i kilaža, samim tim i sve ostali ići ćemnooogo lakše i brže... Ovo ti govorim iz licnog iskustva, jer ja kada sam nervozan i napet tovim se kao svinja... :) Isto kada sam ok, smiren, veoma brzo skidam kilograme. E sada, ako nisi napet ni nervozan, idi proveri hormone, jer ako su poremeceni džaba ti sav trud. Na kraju krajeva, ako si uspeo za jedno leto da se ugojis 30, 40 kg, to je nemoguce redovni putem... Mada ono, prvo vidi šta ti želiš od sebe, koju figuru, itd. A do leta imaš i ha ha...tako da opušteno :)

P.S. Za poćetak svati hranu kao potrebu, a ne kao uživanje... Nadji neke druge stvari u kojima ćeš uživati, sex na primer :P

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #57 on: November 10, 2012, 06:12:33 PM »
Matori, glupo mi je ja da ti dajem savete jer ja nisam nesto bolji 90 kg(bio) na 182...( i isto sam tvoje godiste)
ja na primer pokrenuo sam se poslednjih tri i po nedelja (uz male prekide zbog gripa),i sa dijetom skinuo sam oko tri i po kg u prvie dve nedelje (pa sam onda stao i rekao da mnogo skidam preprzo, pa sam izmenio ishranu)... Kako god okrenes, mrsavi se mnogo više glavom nego nekim fizikim naporom. :) 
E sada psihiko stanje dosta utice na disbalans hormona, a disbalans hormona utice na kilažu... E sada ne mora psihiko stanje da bude depresija već neka letargija, lenjost (mada je lenjost lazi oblik depresije, kao i preterano ždranje). Tako da, ornes okrenes najbolje ti je da prvo sredis u glavi neke stvari postavi sebi ciljeve. Resi probleme u glavi (svako ih na kraju krajeva ima, a ono rimsko U zdravom telu zdrav duh ,nije glupost) i kilaža, samim tim i sve ostali ići ćemnooogo lakše i brže... Ovo ti govorim iz licnog iskustva, jer ja kada sam nervozan i napet tovim se kao svinja... :) Isto kada sam ok, smiren, veoma brzo skidam kilograme. E sada, ako nisi napet ni nervozan, idi proveri hormone, jer ako su poremeceni džaba ti sav trud. Na kraju krajeva, ako si uspeo za jedno leto da se ugojis 30, 40 kg, to je nemoguce redovni putem... Mada ono, prvo vidi šta ti želiš od sebe, koju figuru, itd. A do leta imaš i ha ha...tako da opušteno :)

P.S. Za poćetak svati hranu kao potrebu, a ne kao uživanje... Nadji neke druge stvari u kojima ćeš uživati, sex na primer :P

Odlican savet, poprilicno zrelo razmisljanje, cini mi se da bi mnogi stariji i iskusniji ovde mogli da nauce stvar-ili-dve ot tebe.

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #58 on: November 12, 2012, 06:25:35 PM »
Matori, glupo mi je ja da ti dajem savete jer ja nisam nesto bolji 90 kg(bio) na 182...( i isto sam tvoje godiste)
ja na primer pokrenuo sam se poslednjih tri i po nedelja (uz male prekide zbog gripa),i sa dijetom skinuo sam oko tri i po kg u prvie dve nedelje (pa sam onda stao i rekao da mnogo skidam preprzo, pa sam izmenio ishranu)... Kako god okrenes, mrsavi se mnogo više glavom nego nekim fizikim naporom. :) 
E sada psihiko stanje dosta utice na disbalans hormona, a disbalans hormona utice na kilažu... E sada ne mora psihiko stanje da bude depresija već neka letargija, lenjost (mada je lenjost lazi oblik depresije, kao i preterano ždranje). Tako da, ornes okrenes najbolje ti je da prvo sredis u glavi neke stvari postavi sebi ciljeve. Resi probleme u glavi (svako ih na kraju krajeva ima, a ono rimsko U zdravom telu zdrav duh ,nije glupost) i kilaža, samim tim i sve ostali ići ćemnooogo lakše i brže... Ovo ti govorim iz licnog iskustva, jer ja kada sam nervozan i napet tovim se kao svinja... :) Isto kada sam ok, smiren, veoma brzo skidam kilograme. E sada, ako nisi napet ni nervozan, idi proveri hormone, jer ako su poremeceni džaba ti sav trud. Na kraju krajeva, ako si uspeo za jedno leto da se ugojis 30, 40 kg, to je nemoguce redovni putem... Mada ono, prvo vidi šta ti želiš od sebe, koju figuru, itd. A do leta imaš i ha ha...tako da opušteno :)

P.S. Za poćetak svati hranu kao potrebu, a ne kao uživanje... Nadji neke druge stvari u kojima ćeš uživati, sex na primer :P
ahahahaha :))) Hvala Na Savetima U pravu si sve :))) Aish nisam se bas 40 ugojio za leto al jedno 20 komada sam sigurno nabacio :D ....

Offline DebeLiCovek

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
  • Bez Teksta dok ne smrsam
Odg: ZA LETO ZELIM DA BUDEM FIT
« Reply #59 on: November 12, 2012, 06:27:09 PM »
Evo 9 Dan mi Je skinuo Sam 3 Kg :)))) Nikakvim specijalnim vezbama Trcanjem nista ...ishranu sam sredio skroz Aktivan sam  Setnja uglavnom (3-4) dnevno trudim se da sto vise idem negde blejim Napolje i eto :) 3 po 3 .... skupice se do leta valjda :) al je dobar pocetak :DDD A I OSecam Se slobodnije i zdravije ko da sam skino 100kg :)))