EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: bucadebeljuca  (Read 4803 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
bucadebeljuca
« on: March 21, 2008, 11:01:28 AM »
veliki pozdrav svima vec odavno sam ja cula za ovaj forum i citala malo, al u nedostatku vremena nikako dase registrujem i da zamolim za pomoc... odma obecavam da cu biti aktivni clan foruma... neznam kako krenuti al evo ja cu od pocetka.... tako je najbolje .. imam 24 godine i moji problemi sa kilogramima su poceli negdje u srednjoj skoli kad sam i drzala neke djete a u stvari nisam bila debela nego eto umislite sebi da ste debeli pase izgladnujete do iznemoglosti... takosam ja drzala djetu i dosta smrsala doverla se u stanje da nisam mogla stati na noge... nakon toga jedno godinu dana sam se naglo pocela debljati nekontrolisano i uvijekse kretala oko 90kg sve do pocetka faxa  kad sam se jos uvijek sve vise i vise debljala .... u tom periodu drzala sam ja djeta i djeta al bezuspjesno kile stoje kao zabetonirane.... nedugo nakon toga saznam da sma dobila poremecaj hormona i da mi to koci mrsanje.... sad sam apsolvent na faxu kila ima i previse i vec nekih poal godine se trudimse dovesti ured al neide bas nabolje, pokusavam  sdjetama al nista.. napokon sam shvatila da od jdeta nema nista i da trebam naci dugorocniji nacin mrsanja sa zdravom ishranom i povecanom fizickom aktivnosti.... vas bi molila da mi date savjete kakoda se zdravo hranim kako bi trebao izgledati moj jelovnik .. sad nemam vremena za tretanu al kuci imam sobno biciklo i vozim ga svaki dan.....  sory sto sam bila ovako opsirna al eto da imate neki uvid ...

sad imam 117kg
visoka      168 cm

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #1 on: March 21, 2008, 11:46:19 AM »
cao cao dobro dosla..

za pocetak iscitaj malo ovu temu http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,2610.0.html

da vidis otprilike sta kako slican je problem tu negdje da se malo uhodas s podacima p aonda idemo dalje  :blowkiss:

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #2 on: March 21, 2008, 01:05:34 PM »
e hvala ti velika upravo sam ja to fino sve procitala.... samo moracu priznati ja se bas nesnalazim koja hrana su proteini koja uhljenihidrati koja bjelancevine.. msilim znam alse gubim kad mise kaze jedi bjelancevine itd... ja ima super tefal tavu na kojoj przim meso bez imalo ulja fantasticna je... al mene ubija slatko i grickanje u medjuobrocima... recite mi sta je sa limunadom kolkose ona moze biti ja ja pije bez secera i mogla bije litrima popiti na dan....

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #3 on: March 21, 2008, 01:21:52 PM »
nasla sam ja ovdje na forumu sve lijepo objasnjeno sta su vitamihi sta proteini....  :)

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #4 on: March 21, 2008, 01:22:50 PM »
e hvala ti velika upravo sam ja to fino sve procitala.... samo moracu priznati ja se bas nesnalazim koja hrana su proteini koja uhljenihidrati koja bjelancevine..

ako si iscitala temu onda znas sta spada u ugljene hidrate  sta u proteine zato sam i stavila temu pocetnice sa slicnim pitanjima ...zadaca procitaj ponovo  :rolleyes01:

nalazi se sve u prvom postu ..
moze limunada bez secera..

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #5 on: March 21, 2008, 04:55:49 PM »
e p ja se nadam da ce te i meni napraviti plan kako treba dase hranim i kako treba da mi izgleda jelovnik.... i interesuje me za vjezbanje kolko trebam cesto voziti biciklo i kolko vremenski najduze ja obicno vozim navece po 45 minuta... a neznam da vam pisem svoj jelovnik nema svrhe jer bas se volim napapati..... 

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #6 on: March 23, 2008, 02:32:33 PM »
pozdrav bas sam odvojila vrijeme i iscitavala malo po forumu, citala dnevnike drugih i savjete i tako... ja svoj jelovnik zamisljam ovako nekako 15 minuta na bicklu ujutru vjezbe, dorucak: zobene pahuljice sa mlijekom 0,9% .... uzina jabuka rucak pilece filete na teflonu i salata... pa opet uzina voce neko i vecera neka salata i mladi sir... naravno za svbaki dan kombinovacu drugacije al me interesuje da sutra pocnem ovako jel ok.

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #7 on: March 25, 2008, 08:46:52 PM »
evo ja cekam vec par dana al niko mi nije napisao neki jelovnik kako dase hranim ili neke savjete :crybaby:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: bucadebeljuca
« Reply #8 on: March 25, 2008, 08:55:10 PM »
bili smo zauzeti..

kreni na citanje pa se kasnije kuckamo

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline sarajka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Female
Odg: bucadebeljuca
« Reply #9 on: March 27, 2008, 11:16:04 AM »
kao prvo pozdrav hvala velika za ovakav sajt sto uopste postoji.. znam da ste vi svi u guzvi i imate svoje obaveze i teeba ovoliko ljudi zadovoljiti svima napisati... strpimse ja nije problem.... ja sam na forumu sve fuino iscitala, i ovu stranicu koaj je odlicna stro ste mi ostavili link... al znate ja sam plavusa pa nekad nesto neskontam dobro pa nemoj te mi zamjeriti  :lol: :lol:procitala sam kako trebaju izgledati obroci po danima znaci pratim tablicu i tako sebi pravim jelovnik... pet puta na dan pet razliciti stvari..... samo mi reci te kolko kolicinki ide jel 100gr ili kako.. ja cu ovdje piusati sta jedem pa me vi korigujte....stose tice vjezbanja ja imam sobrno biciklo nemam kad sad sa tretanom pisem diplomski ucim takoda to odpada ai ima problem sa zglobovima aerobik iskljucen...  jos samo nesto pitanje najvis kila tj. sve kile su mi na stomaku i na bokovima ... dali mi preporucuje te neki preparat da mise povcne topiti salo.... hvala velika i sory ako previse peglam  ;)