EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: alisa u zemlji barbika - ishrana  (Read 2565 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline alisa u zemlji barbika

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
alisa u zemlji barbika - ishrana
« on: August 24, 2010, 01:58:50 PM »
Od sinoc citam i evo, mislim da sam pronasla gde pripada moj problem... Bicu presrecna ako mi pomognete na neki razumljiv nacin, jer sam se izgubila u terminima, brojevima, pa jos i zargon... Elem...

Imam 29 godina, mama sam sestogodisnjeg decaka. Visina 162, tezina 58 kg. Do trudnoce sam, ne samo izgledala savrseno, nego sam i jela sve od reda, nikada ne pazeci sta i koliko jedem. Doduse, pusila sam, pa sad, kad malo bolje razmislim, to su bili izostavljeni dorucci, zbog sto kafa do rucka, obicni srpski ruckovi, zbog kojih do pola noci nisam gladna i vecere kako kad, plus slatkisi i grickalice s vremena na vreme. Imala sam 50-ak kg i stvarno izgledala onako kako zelim da izgledam. A onda sam zatrudnela, u 24. godini, i posto je trudnoca bila rizicna, morala sam 9 meseci da lezim i "zdravo" se hranim, sa sve trudnickim apetitom i hormonima. Posle porodjaja sam bila teza 18 kg! Cim je beba pocela da jede i nesto drugo sem mog mleka, pocela sam da drzim dijetu i za 50 dana sam skinula 8 kg i nastavila sa umerenom hranom do nekih 55 kg. Ishrana je bila, od prilike, ovakva:

Dorucak - kacamak od projinog brasna, skuvan samo na vodi i kockica zdenke - svako jutro.
Rucak - supa u kojoj se nalazi komad mesa i krompir, ili drugo povrce i malo, najcesce razanog hleba, ili riba.
Vecera - salata, neretko krompir salata, sa kuvanim jajima.
Medjuobroci - voce.

Bila sam sita, mrsavila sam brzo, a i beba je, sisajuci, vukla po nesto iz mene. Od tada, moja kilaza je 53-58 kg, s tim sto se tih 5 tako vidi... Imam tih nekih misica za koje ne znam odakle mi. Istina, vozim bicikl vc godinama, to mi je osnovno prevozno sredstvo, svi smo na biciklima, uopste nemamo auto, ali bic uopste ne dozivljavamo toliko sportski, vise rekreativno i romanticno  :) Ranije sam umela po par meseci da skacem uz one aerobike, fitnese (ne znam vise sta je sta, svega ima, osim sprava), koje sam poskidala sa neta, jer nemam vremena za one zakazane u teretani, obaveze su mi takve da ne mogu da idem ni n sta sto pocinje uvek u isto vreme, a teretana mi ne odgovara, jer nisam bas neki tip za masu.. ako me shvatate...

E sad, kilogrami su mi se malo poceli otimati kontroli, malo zbog hormona, malo zbog nereda u ishrani, pa sam dosla do skoro 60 kg i moram tome da stanem na put dok je vreme. Mislim da je pravi trenutak, jer je jesen i ima dosta svezeg voca i povrca, a i ne bacaju mi se pare na novu garderobu, jer mi je sve vec tesno, ili uopste ne mogu da zakopcam. Odlucila sam da treniram uz taj Pump It Up, sa neta, kad vec znam koreografiju na pamet, ali to obicno radim oko 7-8 uvece i posto rucam oko 5, i posle treninga sam jako gladna, fali mi neko da mi kaze sta kad da jedem, ali u namirnicama, ako moze, jer sam totalni duduk sto se tice proteina, ugljikohidrata, masti.. Do sada sam brojala jedino kalorije, a sve ovo je skroz novo za mene i, iako neumorno citam od juce, sve vise sam zbunjena i ne znam sta bi me dovelo do cega. Da li mogu, umesto pahuljica (koje ne volim) i drugih zitarica jesti moj projin kacamak? Znam da se time tove pilici, ali pojedem samo 50 gr tog brasna i komadic zdenke, i sita sam narednih sto sati, pri tom, jako dobro utice na moj metabolizam... Imam tako, mali milion pitanja i ako su smesna, ne zamerite, stvarno hocu da naucim.

Dakle, napomena, nije mi vazno da imam ne znam kakve misice, vazno mi je da izgubim jedno 7-8 kg, vezbajuci i hraneci se ispravno, da ne umrem i da nisam bas skroz gladna, jer ne pusim, ne pijem, ne drogiram se, jos i da ne jedem, stvarno je mnogo  :lol:

Hvala unapred!
« Last Edit: August 25, 2010, 10:41:19 AM by Und3i2c0v3i2 »

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: alisa u zemlji barbika - ishrana
« Reply #1 on: August 24, 2010, 03:05:59 PM »
evo posto nece niko nece za pocetak mogu ja  :)
veoma je bitno da si odlucila da uradis nesto za sebe-to je br 1
a br 2 je ISHRANA
ono sta moras da shvatis jeste da MAMINA ili BAKINA kuhinja ma sta god se rpicalo u proslosti NIJE DOBRA
pa takonpr i tvoj dorucak
necu da ti objsanjvam koliko je los sam sastav namirnica tipa to brasno koje jedes i ondana kraju zacisnis celu pricu sa zdenka sirom koji u stvari i ne sastoji nista drugo sem velikooooooooog % mm.
dakle-nula bodova DORUCAK
ne mora pod obavezno da bude dorucak ovsene?
zasto bi bio
moze tunjevina,jaja,posni sir,neki mlecni prozivod sa niskim % mm itd itd
ovo ne preferiram bas ali s obzirom da ti pokusavas da promenis zivotne navike OK.
nemoj mnogo da se pouzdas u voce KAO MEDJU OBROK
jabuka do dve na dan-OK
naziranje sa vocem pod parolom ZDRAVO JE-je pogresno
od obroka sta bi mogla..
bareno pilece meso.barena juniteina,kao i sve ovo peceno,kuvan krompir,pirinac,hleb od celog zrna,itd itd itd
koliko cega?
pa vidi
trenutno mislim da tebi je veoma tesko da ti bilo ko napise
pojedi za rucak
120 gr belog mesa+100 gr pirinca+salata
zasto
pa iz razloga sto ti treba da vidis DALI TI TO MOZES
prolem je u tome sto euforicnost za skidanjem kg prodje tj mnogi padaju vec na prvom testu a to je nakon 7 dana
moja prepruka je da jedan dan pokusas da organizar ovako kako sam ti rekao
napises ovde npr sta ti u stvari imas mogucnost da jedes jer i ovo je bitan faktor jer npr ja ti napisem jedi za dorucak tunu a ti kazes-ja to ne volim ili ne mogu da kupim ili nesto slicno
nadam se da razumes
dakle
sastavis nesto ovde od ovoga sto sam ti rekao,pa onda je svima lakse da koriguju celu pricu

Offline alisa u zemlji barbika

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: alisa u zemlji barbika - ishrana
« Reply #2 on: August 24, 2010, 04:05:42 PM »
Hvala.
Pa kad ne znam. Znam da su zitarice ujutru zdrave, ovo je najbolje sto umem sa zitaricama ujutru.. Menjam dorucak, dobro. A kazi mi sta da jedem pre i posle treninga? Nisam najsrecnija s parama, da znas :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: alisa u zemlji barbika - ishrana
« Reply #3 on: August 24, 2010, 05:01:46 PM »
pa nisu bas sve zitarice zdrave
evo npr to sto ti jedes ujturo i nije bas tako zdrav
pretpostvljao sam da su problem financije pa iz tog razloga nisam ni hteo da navodim neki konkretan jelovnik
ali ajd da probamo ovako

ujutro dakle pokusaj da promenis naviku i da se prabacis na neke druge zitarice ako bas moraju da budu one
tebi nije bitno STA PRE I POSLE TRENINGA jer si daleko od te faze da moras da razmisljas o nekim stvarima
bitnije je STA U TOKU DANA
neka ti rucak bude neko bareno posno meso+bareni krompir+salata+dosta tecnosti
UZINA MOZE neka jabuka kao i sto moze neki grejp ili jabuka kao uzina izmedju dorucka i rucka
veceru pokusaj da organizras na taj nacin da uzima kao i za rucak komplexne uh tipa pirinac ili hleb od celog zrna i npr kuvana jaja,pecena u mikrotalasnoj ili nesto slicno za GOMILOM SALATE
pretpostavljam tj siguran sam da ce ti ovo biti malo pa kao neki medju obrok bih ipak prerpucio da imas u vidu celu pricu iz prvog posta i da pokusas da se organizujes da jedes bar 4 cvrsta obroka -ZDRAVA OBROKA- u toku dana i neka te dve uzine budu za pcoetak u obliku voca.nije sretno resenje ali tvom telu ce da godi i najmanja promena kod ishrane tako da ce i ovaj nacin da ti donese odlicne reuzlatete i naravno ukoliko budes vezbala to sto si rekla da imas kuci neke cd-e ali moras da bude svesna da ce telo da ti se adaptira veoma brzo na te,da ne kazem sta su i onda ces krenuti da stagniras i onda bi ipak trebalo da uvdes neki novi tvom telu neponzati vid utroska "mozda" viska kalorija..