EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Nitric Oxida- L-arginine  (Read 23396 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Nitric Oxida- L-arginine
« on: August 30, 2007, 11:35:00 AM »
pozdrav svima,        psto vidim da se malo pise oved NO, pa da ja nesto napisem o tome.
ja mislim da je to super stvar u bb. cak ima puno novih stvari i firmi, koji samo rklamiraju proizvode na bazi NO
pgotovo u americi.... tmao arginine koriste u pwm.... :yes:
      EVO STA KAZE MEDICINA I KOLIKO HVALI NO, L-arginine:

Zdrastveno Stajaliste:
Prirodni efekt Nitric Oxida
Istrazivanje uloge nitric oxida u ljudskom tijelu je jedno od najvaznijih istrazivanja u medicini i znanosti uopce. Skoro postaje jedna od najistrazivanijih molekula ikada, sa znanstvenom literaturom koja raste eksponencijalno. Vaznost nitric oxida postala je ocitija kada su trojica farmakologa nagradjena Nobelovom Nagradom u medicini 1998 g za njihovo istrazivanje nitric oxida. Profesor Sten Lindahl of the Nobel Committee stated u svom govoru je kazao, "Vasa istrazivanja potvrdjuju nitric oxide kao signalizirajucu ili komunicirajucu molekulu u kardivaskularnom sistemu…koja je konacno otvorila nove avenije u tretiranju i dijagnostici razlicitih bolesti u pacijenata."
1 Sto je nitric oxide i zasto je toliko vazan? Usprkos izrazenoj vaznosti ove molekule, nitric oxide (u nastavku NO) je relativno nepoznata izvan medicinsko istrazivackih krugova. Nitric oxide je visoko reaktivni plin prirodno produciran u ljudskome tijelu. NO je najvaznija signalna molekula u tijelu i ima siroko djelovanje u fizioloskim funkcijama ukljucujuci cirkulaciju, upalne procese i otpustanje kisika u mekom tkivu iz crvenih krvnih tjelesca, dakle igra vaznu ulogu svim vaznim kemijskim reakcijama u tijelu. Nazalost, vecina ljudi su uskraceni u prirodnoj produkciji NO, koji je medju glavnim pretpostavkama za odrzavanje optimalnog zdravlja.
U danasnjem nametnutom brzom stilu zivota, faktori kao pomanjkanje tjelovjezbe, siromasna prehrana namirnicama iz tla koje je rudno osiromaseno, cigaretni dim i ostali zagadjivaci zraka, sve je veca potreba za nitric oxidom koji je za ljudski organizam od presudne vaznosti.
Prije daljnjeg objasnjenja, razjasnimo jednu vrlo bitnu stvar – nitric oxide NIJE nitrous oxide, plin kojega koriste zubari kao lokalni anestetik u dentologiji. Ali postoji dobra usporedba, kao i u slucaju nitroglicerina, cesto propisivanog za ublazavanje boli kod angine jer takodjer stvara nitric oxide. Znanstveno govoreci, nitric oxide se u organizmu stvara uslijed procesa pretvaranja L-arginina (jedna od 20 amino kiselina) u citrulline. L-arginine, izvor NO, oslobadja se iz proteina i peptida te se zajedno sa ostalim aminokiselinama apsorbira u krvotok. Prosljedjuje se krvotokom do svake stanice u tijelu. Neki L-arginini se metaboliziraju za NO sinteze a neki se iskoriste za proteinske sinteze. U endotelijalnim stanicama-male stanice koje oblazu kapilare i obiljezavaju sve zile i limfne cvorove u tijelu, L-arginine moze biti pretvoren u NO. To se dogadja samo ako enzim koji stvara NO i njegovi kofaktori postoje u adekvatnim vrijednostima. Ako endotelijalna stanica ne moze zauzeti L-arginine, NO sinteza ima oslabljeni efekt.
Na primjeru arteroskleroznog oboljenja, dovod kisika do svake stanice je oslabljen. Molekularni kisik je jedan od kofaktora potrebnih enzimu da proizvede NO iz L-arginina. NO se rasprsuje u mekani stanice misica koje okruzuju endotelijalno obiljezavanje krvotoka tvoreci bioloski lancane dogadjaje koji uzrokuju ljepse opustanje stanica mekog misica. To rezultira boljim protokom krvi kroz mekano tkivo. Meko tkivo koje je hipoksicno (nedostatak kisika) ne moze proizvesti NO kao zdravo, dobro opskrbljeno kisikom.

2 Posto je jedna od vaznijih funkcija nitric oxida opustanje finih misica u stijenkama arterija, isti omogucuje krvi laksi i nesmetani protok do vitalnih organa. Ova pojava rezultira optimalnu i nesmetanu funkciju srca sto u konacnoj fazi znaci vise kisika, nutrijenata, vitamina i ostalih znacajnih cimbenika potrebnih za nesmetano funkcioniranje ljudskog organizma. Poznato je da poboljsana cirkulacija pridonosi smanjenju neugodnog osjecaja nakon naprezanja misica i upale misica uzrokovane oticanjem uslijed nakupljenih tekucina koje bi se trebale izluciti. Proizvodnja nitric oxida u tijelu inhibira i/ili smanjuje upalne procese, te je od vitalnog znacaja za pravilno izlucivanje endokrinih zlijezda (hypothalamus, pancreas, and adrenal medulla-mozdina). Takodjer je potrebno uvaziti rapidno zacjeljivanje i pravilno formiranje kostiju nakon fraktura gdje su kosti bile iscrpljene zbog nedostatka minerala.U nacelu, bez NO-a ljudski reproduktivni organi ne mogu propisno funkcionirati, jer je to bazni element kod oba spola za zdravi seksualni cin i zadovoljstvo.
U slucaju pacijenata oboljelih od dijabetesa koji proizvode jako niske vrijednosti NO-a, poboljsanje u cirkulaciji ce mnogima otkloniti oslabljelo kolanje krvi do organa (bubrezi, srce, oci, i ulceracija) koje je prisutno kod dijabetesa. Sto je vise kisika dovedeno putem krvi, tjelesni prirodni branici od infekcija, bijela krvna tjelesca, jacaju i sposobniji su odgovoriti protiv napasnika sa prirodnim izlucivanjem NO.
NO je vazan regulator imuno stanica – stanica koje se bore protiv infekcija i virusa. NO pomaze u „ubijanju“ prozdrljivih patogena (npr. bakterije) pronalazeci ih izmedju lysosomes of macrophages – tjelesni prirodni sistem ciscenja koji mice stetne stanicne tvorevine i isto tako mrtve stanice. Kada se nitrati iz hrane pretvaraju u nitrite, kiselina zelucanog soka generira NO, koji ubija skoro sve bakterije koje smo unijeli hranom.
Mitohondrije su “stranice“ gdje masnoce (unesene hranom i pohranjene) sagorijevaju u tijelu da bi proizvele skoro svu energiju koja nam je potrebna. Zamislimo si mitohondrije kao male industrijske peci za sagorijevanje masti. Vise mitohondrija imamo, vise ce masti sagorijeti. Istrazivanja su pokazala da NO ne samo da stimulira stvaranje novih mitohondrija, nego i stvara svaku mitohondriju vecom, sto pomaze sagorijevanje vise masti. Povecani nivo NO-a doprinosi pri gubljenju tjelesne tezine sto sprjecava mnoge zdravstvene poremecaje uzrokovane pretiloscu.

Da razjasnimo, NO nije samo vazan da bi poboljsao funkcije ljudskog tijela, nego je i apsolutno presudan za postizanje optimalnog zdravlja! Dakle, kako jedno povecanje nivoa NO-a uzrokuje toliko korisnih posljedicas Noni i NO Efekt Tijekom prosle dekade, Noni (morinda citrifolia) postaje sirom svijeta zdravstveni i znanstveni fenomen i stotine tisuca ljudi dalo je svoj glas Polinezijskom – ovaj Noni radi! Ali, nitko nije stvarno razumio razloge zasto radi – ukljucujuci ljude iz Polinezije!!!!!!! Detaljne analize Noni-ja pokazale su nevjerojatne nutrijentne kompozicije ove neponovljive biljke. Noni je bogat sastojcima koji su preduvjet dobroga zdravlja kao sto su antioksidansi, fitokemi i bio-flavonoidi. Izdanci i korijen Noni-ja su izvori svih proteina, koji se nalaze u sastavu esencijalnih amino kiselina. Svaki dio Noni biljke sadrzi mjesavinu kljucnih minerala i vitamina ukljucujuci Vitamin C, Vitamin E, Kalcij, Magnezij i Cink. 2001 godine jedan nezavisni laboratorij je zapoceo istrazivanje pod pokroviteljstvom kompanije Enliven International, Inc, americke kompanije koja je prodavala Noni sok i proizvode na bazi Noni-a sirom svijeta. U endotelijalnom testu „ in vitro“ istrazivanje je pokazalo da Noni sok producira nitro oxide efekt. Takodjer je otkriveno da izdanci Noni-ja proizvode cak cetiri puta vise vrijednosti nitric oxida u odnosu na iscjedjeni sok iz ploda Noni-ja. Pravilnim odabirom razlicitih dijelova Noni kompletne sadnice , Enliven je dobio mogucnost ostvariti formulu koja producira nitro oxid efekt vise od 50 puta veci u odnosu na testirani Noni sok!!! 3 Jednom kada je Enliven otkrio da Noni producira nitro oxid efekt, stvarne beneficije Noni-ja su konacno postale shvatljive.

Ovo otkrice je omogucilo Enliven-u da razvije novi proizvod koji ce mnogima promijeniti zivot nazvan NITRO FX™, formula koja maksimalizira proizvodnju nitric oxida u endotelijalnom testu „in vitro“. NITRO FX™ je koncentriran da bi kao takav donio stvarne vrijednosti koje Noni cini toliko korisnim. Koristeni su najbolji dijelovi Noni biljke i destilirani u ekstrakt da bi se postigao optimalni i prirodni efekt nitric oxida. Buduci da NITRO FX™ nije specificiran u formulaciji, isti moze biti najveca podrska nivoima nitric oxida u sirokom rasponu raznih stanja.
NITRO FX™ formula sadrzi velike vrijednosti prirodnih nitrata i nitrita iz Noni biljke. Nakon unosenja NITRO FX™-a, nitrati i nitriti se pretvaraju u nitric oxid kroz zelucanu kiselinu. Nitric oxid nakon toga prolazi kroz zelucanu stijenku i ulazi u crvena krvna tjelesca , ili se vezu uz bjelancevine te putuju u sve dijelove tijela. Posto potpomaze prirodnu proizvodnju nitric oxid-a u tijelu, NITRO FX™ nudi sigurnu alternativu skupim lijekovima, bez stetnih nuspojava ili rizika od stvaranja ovisnosti. Temeljeno na prijasnjem objasnjenju “Pretvorba L-arginina u citrullin stvara nitric oxide”, nekima pobudjuje misao da jednostavnim dodavanjem vecih vrijednosti L-arginina u dijeti mozemo povecati nitric oxid efekt u tijelu. Na zalost nekoliko kompanija usmjerenih na wellness proizvode koje su odmah pokusale uskociti u NO “zahuktalu lokomotivu“ nudeci proizvode sa visokim postotkom L-arginina obecavajuci NO efekt. Stvaranje NO je visoko kompleksni proces koji zahtjeva odabir adekvatnih enzima i kofaktora u adekvatnim vrijednostima. Na srecu, pokazalo se da upravo Noni ima savrsenu kombinaciju za proizvodnju NO efekta, te sada sa Enliven NITRO FX™ formulom, ljudi zeljni zdravlja mogu isprobati 50 puta jaci NO efekt. Danas je u porastu postovanje prema tjelesnoj prirodnoj snazi da podrzi wellness. Nauka iza Enliven’s Noni proizvoda je dokazala da zdravlje pocinje na stanicnoj razini, sto je ubrzo stvorilo odobravanje struke i opceg prihvacanja. Ne postoji nista slicno sto djeluje na stanice na tako temeljnoj i cistoj bazi kao sto to cini NO, koji pomaze zastititi, obnoviti i odrzavati priblizno svaku stanicu u tijelu!
Enliven donosi nadu pri odabiru wellness proizvoda prije simptomaticnih tretmana. Kao sto terapeutske strategije idu u smjeru da smanje rizik od vaskularnih i ostalih degenerativnih oboljenja povecavajuci prirodnu prizvodnju NO-a koje se razvijaju, govori da je Enliven zauzeo celnu poziciju u utrci.

Notes 1. Presentation Speech by Professor Sten Lindahl of the Nobel Committee at the Stockholm Concert Hall – 1998 December 2. Abbas Qutab, M.D., PhD – NITRIC OXIDE-THE MOLECULE OF LIFE – 2006 January 3. Thomas Burke, M.D., "Morinda Citrofolia in vitro Product Evaluation Study"; Integrated Systems Physiology – 2001January
« Last Edit: September 04, 2007, 11:27:13 AM by Tanja »
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #1 on: August 30, 2007, 11:38:20 AM »
sta mislite o ovom tekstu ;)
ja mislim da je ok....
ako vam se ne svidi tema onda je brisite :dunno: sta drugo da kazem....
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #2 on: September 03, 2007, 10:54:13 PM »
Odlicna je tema, NO proizvodi su definitivno trenutno hit, hvala ti sto si se potrudio!
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #3 on: September 04, 2007, 10:53:56 AM »
nema na cemu Gagi.... ;)
hvala i trebi, jedini si dao komentar...
a volim kad ljudi daju neki komentar, bio on dobar ili negativan... :yes:
a ovde si sute ko zaliveni, niko nista da kaze...
pocinjem da mislim, da sam sve ovo djabe napiso, i da je tema bezveze, da nece nikom koristiti...
al NO je super stvar, sve vise novi proizvoda se pravi sa NO,  siguran sem da ovde
vecina ljudi na forumu, i nije znala sta je NO.
Ja prvi nisam znao do skoro... u americi ga cak stavljaju u pwm...
ja ga pocinjem konbinovati sad od 18 septembra..
pa vam javim kakvi su rezultati.... :yes:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #4 on: September 04, 2007, 11:15:43 AM »
ja postujem tvoj trud i rad..i nemoj da mislis da ako nema komentara to nevalja :)
ima mnogo napisanih tema u kojima je sve receno tako da nije bilo potrebe za komentarima!

super!  :clap:  :blowkiss:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #5 on: September 04, 2007, 11:35:21 AM »
puno srece....jer trebati ce ti.

kao sto gagi rece..no prozivodi jesu na zalost trenutno hit..

ali samo proalzni hit ,ogromanmarketnuiski potez raznih kompanija na prvom emstu bns kada je ptpisla ugovr sa ronijem i tada je krenulo sav taj amrkting.

o ucinkovitosti samog proziovda ces se uveriti sam... ;)

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #6 on: September 04, 2007, 11:44:22 AM »
jel pedja sto puno srece?....
da nije stetan L-arginine... kolko ja zanm nije.... on je cak i zdrav, ako si cito onaj gore citat..
a sto na zalost pedja? :dunno:
sto se tice marketinga to si u pravu.... to mene ne interesuje, kako roni i ostali....

hvala Tikica  :blowkiss:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #7 on: September 04, 2007, 12:07:04 PM »
ko je rekao da je stetan?/

ko je rekao da je i jedan priodni preprat stetan??..ja sigruno nisiam...niti cu ikada...

ja sam rekao da je to obican marketinski potez da bi se pobosljasla prodaja nekog proziovda..

u ovom slucaju kreatina.

prodaj je mngima se preprolovila jer svaki dan na trziste izlazi milion novih proizovddjaca...i svi imaju istu.

trebalo je izmisliti nesto revloucinarono....pa je to u ovoms lucaju bio tj bili prozovidi na bazi no...

l-arginin je izuzetno dobra amino ksileina...a zasto se ne zapitas iz kog razloga je vise nema kao samostalnog proziovda...ili ako je ima...procenat iste je smesan....

ti si veoma mlad.....tako da i enznas neke od rpoziovda koji su isto tako kao sto su no proziovdi bili HIT...

gagi moze da ti potrvdi kako su zavrisli..i inosine..i smilax i yohibin i sva ostal sranja mkoja su se prodavla samo iz razloga da se na brzinu mlatnu pare....

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #8 on: September 04, 2007, 01:17:33 PM »
jbg. pogresio sam mislio kad si reko"puno srece....jer trebati ce ti."
pa da je stetan, pa sam se tu zbuno... to sam pogresno tomacio.. grska :blush: :hitself:

jeste upravu si nema same l-arginin, zato sam je mislio kupit sa nekim kreatinom ko NO...
mozda i jes bacanje para, ako ga pijes sam bez proteina, i narvno ako ti je salba ishrana....
jel posle taj isti kreatin, samo ga ispisas.... bolje ga odma prosut u solju...
do duse meni netreba neki marketin, da bi mi reko da je kreatin dobra stvar...
meni i kreatin dobro djeluje i ovako... nisam ga dugo uzimo pa reko da ja probam sa NO.

Pedja upravu si sa tim da sam mlad... i jos imam puno toga za nauciti, zato sam i doso na ovaj forum, da bi se bolje edukovo, i razmjeno iskustva i misljenja drugih s foruma, i narvno pokupijo koju pametnu od vas iskusniji bb.
 :clap: :rolleyes01:

do duse i neznam sta je  inosine..i smilax i yohibin sto si gore naveo...
a to me i neinteresu je tolko... :dunno:
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: Nitric Oxida- L-arginine
« Reply #9 on: September 04, 2007, 03:48:28 PM »

l-arginin je izuzetno dobra amino ksileina...a zasto se ne zapitas iz kog razloga je vise nema kao samostalnog proziovda...ili ako je ima...procenat iste je smesan....

kolika je optimalna kolicina po tvom misljenju?
reci nesto konkretno...podjeli tajnu sa obicnim smrtnicima... ;)
Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!