EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma  (Read 9597 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cuubbaannooo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« on: April 10, 2008, 06:52:07 AM »
 Zdravo drugari,

smekao sam vebsajt neko vreme i primecujem da ima sijaset korisnih stvari, samo pohvale na racun svih clanova.

Mislim da sam manje-vise dosao do vecine informacija koje mi trebaju, ali nisam naisao ni na jedan ekstreman slucaj koji bi se poredio sa mojim slucajem  :hitself: Da ne gusim i skratim pricu.

Imam 25 godina, 186cm i oko 130kg  :blush: Prosle godine mi je drugarica sredila "Body composition analyzer" merenje koje glasi:
WEIGHT: 128.3 kg                                FAT%:            30.3%
BMI:       37.1                                     FAT MASS:      38.9kg
BMR:      11611KJ/2775 kcal                  FFM:               89.4kg

Nikada se nisam intezivno bavio tegovima, igrao sam amaterski fudbal za nizerazredne klubove do 22-23 godine cime sam odrzavao kakvu takvu formu i varirao izmedju 92-100 kg. Kako ni to nije idealna tezina za fudbalera doslo je do pucanja jednog od unakrsnih ligamenata u kolenu i tu prestaje svaki vid sporta, trcanja i slicno. Pomalo se cupam biciklom i plivanjem tek toliko da ne udjem u ginisovu knjigu. Umorio sam se i voleo bi da odradim operaciju ligamenta a uslov za neki iole uspesan oporavak je naravno skidanje guzova.

Ishrana mi je katastrofa - jednom do dva puta dnevno, planiram da primenim Lazicev model (3gr proteina x 1kg tezine) doduse nisam siguran sta da radim sa ugljenim hidratima (2gr x 1kg tezine??) Naucio sma dosta od nekolicine ljudi sa foruma i planiram to da primenim jos sutra. 

Kao sto rekoh od kardia mogu da guram bajs i plivanje, pokusacu to da uvedem ujutru. E sad sto se tice treninga sa opterecenjem tu sam "tanak" :innocent: Pimetio sam da se preporucuje 4 puta nedeljno i minimum 3 puta kardio ujutru na prazan stomak.
Koje grupe misica je najbolje raditi u kombinaciji za skidanje sala (opterecivati iste grupe npr grudi/triceps ili suprotne) u koliko serija i ponavljanja.
Raspitivao sam se u vezi whey'a..za pmw, ovde je izgleda najbolji neki "Universal Ultra ISO Whey"
http://www.bodybuilding.com/store/univ/ultra.html

Izvinjavam se ako sam zgusio sa opsirnim postom, ukoliko imate neki link teme koju sam propustio na forumu, postavite bicu zahvalan, kao i za bilo kakav dobronameran savet.  :help:

Hvala.


Offline Cuubbaannooo

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« Reply #1 on: April 10, 2008, 07:09:22 AM »
Uh..  :crazy: prevideo sam "UPUSTVO"!!! ..ceo taj forum, sta reci..  :wallbash1:  Ako budem imao nekih naknadnih pitanja ..postavicu ih ovde, ili neka moderator obrise ovaj post pa ukoliko bude pitanja postavicu novi.

Hvala.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« Reply #2 on: April 11, 2008, 06:51:33 AM »
dobrodosao

lep info
ligamentoplastika je sjeban proces,oporavak,terapije i slicno
sto se tice ishrane i treninga...uputstvo je tamo :) pise sta i sa ugljenim hidratima..svaka aktivnost i najmanji kalorijski deficit ce dovesti kod tebe do osetnog gubitka kg..naravno vecina ce biti voda,ali bice dovoljno da ti daju elan za dalje..

Quote
Koje grupe misica je najbolje raditi u kombinaciji za skidanje sala (opterecivati iste grupe npr grudi/triceps ili suprotne) u koliko serija i ponavljanja.

trening za skidanje kg i za masu je slican,ishrana i kardio se razlikuju..sto se tice tezinskih treninga za pocetak radi kruzni trening..znaci celo telo na treningu dok se malo uhodas a onda deli misicne partije
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« Reply #3 on: April 11, 2008, 12:01:02 PM »
radi lagani kardio svako jutro na prazan stomak sat vremena ako mozes, da ti bude puls 60-70% od max...ako ne znas kako se odredjuje, oduzmes od 220 broj godina i od toga 60-70%, najverovatnije ce ti biti dovoljno da hodas malo brze i to je to...a puls meris broj otkucaja za 10 sekundi pa pomnozis sa 6...mozes da ubacis kardio posle treninga jos 30 minuta ili kolko mozes isto lagano.

sad sa ishranu imas vise mogucnosti, mozes da rotiras uh, a mozes i da unosis samo ujutru i posle treninga a u ostalim masti naravno uvek proteini..vidi sta ti vise odgovara ali ja mislim da ti je bolje ovo drugo zato sto neces da budes stalno umoran, gladan sta vec..e da, moras brdo brdo vlaknastih uh da unosis a proteina ne moras odmah 3 gr po kg, prvo sto ces tesko tolko da pojedes a drugo bolje postepeno da povecavas 2 gr bice ok za pocetak po meni..

isto i za trening vidi koji ti najbolje odgovara, mozes ono normalno a mozes i celo telo npr. ovaj je do jaja http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=508031&cr=

Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« Reply #4 on: April 11, 2008, 02:39:55 PM »
mnogo je sat vremena kardia..covek ima ozbiljan problem sa kolenom+tezak je
najbolje bi bilo da ,kada udjes u kondiciju,nadjes neki vid kardia u kome mozes da menjas tempo
a da zaboravih..ovo sto je lemi rekao,ako pojedes npr prvi dan 350grama proteina-ima da se nadujes kao zaba :) povecavaj to malo sporije dok jne dodjes do odredjene granice
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Rezim ishrane/treninga za skidanje (desetine ;O) kilograma
« Reply #5 on: April 11, 2008, 07:14:05 PM »
za pocetak  treba da radi samo hodanje
 imam vezbaca koji je imao 150 kg pre mesec dana sada ima 132 i za 30 dana sam ga uveo i u kondiciju..sto je realno najtezi posao.. sada cu videti  kako ce dalje. verovatno neki manji hiit na bicikli a na traci mi rotiram sve i svasta sto se tice hodanja sa brzinama do 6,5 km/h najveci uspon 6 stepeni...ali ne prelazi za sada preko 45 minuta kardio vezbanja...problem kod teskih ljudi su zglobovi i ledja..zato mora da se pazi
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap