EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Prevara  (Read 26030 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Prevara
« on: September 06, 2007, 11:48:53 AM »
da da...idemo redom kazete ovsene ujutru za dorucak zdrave su i nisu stetne(za one na dijeti)-pazi sad ovsene pahuljice 372kalorije,8 proteini,7,5 masti,72,8 prostih ugljenih hidrata i vlaknastih 7  :crazy: i vi to pijete hmm i jos sa mlekom ili jogurtom cccc...idemo dalje Tikica rece da sardina nema nesto proteina hmm sardina ima 17,7 proteina. :yes: a tunjevina ima 21,5 ali ima i masti vise tako da je moj izbor SARDINA jer ima troduplo manje masti a nije neka razlika u proteinima.A da? sta fali virslama?ja ne volim meso,mogu da jedem preradjevine.Rekoste da virsle ne valjaju a po cemu to?Virsle imaju 258kalorije i 12,9 proteina,masti minumum a ugljene hidrate NEMAJU.Eto ko voli ipak zitarice a hoce proteine onda bolje da jede psenicu klice  :lol: ima 27 proteina i 287 kalorija i 20 ugljenih hidrata pa uporedite sa ovsenim gore navedenim eto tako to.. :evillaugh:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Prevara
« Reply #1 on: September 06, 2007, 11:50:25 AM »
pa ovo je sjajan info!!!!

thnx

Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Odg: Prevara
« Reply #2 on: September 06, 2007, 11:52:07 AM »
a zasto krompir pominjete da se jede?
kad on nema nikakve dobre sastojke  87 kalorije,2 proteina,20 prostih ug.hidrata :dunno:

Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Odg: Prevara
« Reply #3 on: September 06, 2007, 11:59:35 AM »
samo ti zezaj Pedja :wow:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Prevara
« Reply #4 on: September 06, 2007, 12:01:41 PM »
samo ti zezaj Pedja :wow:

pa ne zezam....i ovo za krompir....pa brate..ovo je vise nego sjajno....sta reci na ove info..osim hvala..

ejdino..jos ako bi mogao da nam nabacis onda recimo svoj jelovnik....

mislim..kada si vec uzeo u obizr ne kvalietet svih namirnica koje si nabrojao....onda valjda imas neki jelovnik kojeg se drzis...

mislim..naravno..ako bi hteo da ga podelis sa nama...tj ako niej tajna

Offline Sasa Ilic

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 1313
  • Gender: Male
Odg: Prevara
« Reply #5 on: September 06, 2007, 12:10:22 PM »
Ovo za ovsene ti je glupost,jeste da imaju 300 kcal ali to su zdrave kalorije u odnosu na tvoje virsle koje spominjes u koje trpaju soju i ko zna kakva jos sranja.Sto se tice kalorija pa ti moras da uneses odredjen broj kalorija da bi zadovoljio potebe organizma,kako ce to da uradis ako neprelazis 1000-1500 kcal?
Sampioni su oni koji se ponovo dignu sa dna!!!

Offline eva

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
  • Gender: Female
Odg: Prevara
« Reply #6 on: September 06, 2007, 12:13:26 PM »
da da...idemo redom kazete ovsene ujutru za dorucak zdrave su i nisu stetne(za one na dijeti)-pazi sad ovsene pahuljice 372kalorije,8 proteini,7,5 masti,72,8 prostih ugljenih hidrata i vlaknastih 7  :crazy: i vi to pijete hmm i jos sa mlekom ili jogurtom cccc...idemo dalje Tikica rece da sardina nema nesto proteina hmm sardina ima 17,7 proteina. :yes: a tunjevina ima 21,5 ali ima i masti vise tako da je moj izbor SARDINA jer ima troduplo manje masti a nije neka razlika u proteinima.A da? sta fali virslama?ja ne volim meso,mogu da jedem preradjevine.Rekoste da virsle ne valjaju a po cemu to?Virsle imaju 258kalorije i 12,9 proteina,masti minumum a ugljene hidrate NEMAJU.Eto ko voli ipak zitarice a hoce proteine onda bolje da jede psenicu klice  :lol: ima 27 proteina i 287 kalorija i 20 ugljenih hidrata pa uporedite sa ovsenim gore navedenim eto tako to.. :evillaugh:

Ovsene pahuljice, neobradjene: pa jedem po 30g, jogurt 180 ml sa 0.5%mm. Ujutru ti treba energija, tih ca. 200 kcal (ukupno) kao od sale potrosim.
Sto se tunjevine i sardina tice, nemoj da mijesas zabe i babe, jedno je preradjevina, drugo svjeza riba. Skuse, sardine, pa i tunjevina jesu masnije, ali ne mnogo, podatci na internetu se razlikuju. Proteini se krecu od 17-20%, u pravu si, nije velika razlika.
Preradjena tunjevina u slanoj vodi ima zanemarljiv postotak masti, sardine isto, ali kad ih jedes u ulju, to je druga prica. Ja sam tek nedavno nasla sardine u slanoj vodi i od tad i jedem, sem kad ih kupim svjeze pa rostiljam.
Mesne preradjevine jesu masne, sorry. Same po sebi nevaljaju! Prosjecno sadrze oko 30% masti, +/-. Sem ako uzmes neku light verziju, koja ima jos 100njak raznoraznih E-dodataka...Ne volis meso, a volis kobasice, pa normalno, zato mesna industrija raste, jer smo se svi "navukli" na raznorazne konzervanse i umjetne ukuse, previse soli...da nam obicna pileca prsa dodju bezveze. Nemoj da me pogresno shvatis, i ja pricam iz iskustva. Virsle ce ti paliti ako se bacis na Atkins, dok ne skines odredjene kile. Kad dodjes do idealne tezine, milion posto ce ti te masti biti previse...
A o krompiru razmisli jos jednom  ;)

Bilo kako bilo, hvala ti za ideje, na kraju odlucuje zdrav ljudski razum i licna procjena...



Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Odg: Prevara
« Reply #7 on: September 06, 2007, 01:08:01 PM »
hehe Pedja moj jelovnik  :dunno: nemam jedem sta stignem nemam puno vremena da spremam i da razmisljam sta da jedem,radim po ceo dan uvece na trening i tako u toku dana jedem jednom nekad i dvaput nekad i ne jedem i kad jedem jedem na trafici brze hrane eto tako  :lol:

Offline Marko84

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Male
    • funchat3
Odg: Prevara
« Reply #8 on: September 06, 2007, 01:11:48 PM »
Eva pa koliko ti onda unosis proteina sa ovsenim kad jedes 30gr a 100gr ovsenih ima 8 proteina ccc 2,5 proteina ccc ee zato ja pijem whey ujutru iako ovde pojedini pisu da ujutru ne valja da se pije jer samo prodje kroz telo nego da uzmem ovsene ehhe...neka samo vi krkajte ovsene ja cu moj whey ujutru  :clap:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Prevara
« Reply #9 on: September 06, 2007, 01:13:11 PM »
sam whey ne..  :pullhair:
bolje pojedi onda te pare koje si dao za njega ...  :pullhair: