EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: POTREBNA POTPUNA POMOC  (Read 8317 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline miljanovicg

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
POTREBNA POTPUNA POMOC
« on: March 04, 2009, 11:11:48 PM »
Evo ovako imam 15 god. 56kg. zelio bi da malo razvijem misicnu masu.....pa bi volio da mi pomognete....npr. spisak ishrane i proteina....cuo sam za ovu surutku u prahu.....kazu da nije skupa a djeluje.....pa bi volio da me malo posavjetujete oko ishrane,treninga...itd. :help:

Offline BadB

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 79
  • Gender: Male
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #1 on: March 04, 2009, 11:19:02 PM »
Za ishranu imas puno toga na forumu,ali nece niko da cita.Od proteina whey,a za trening idi u teretanu,tamo postoje ljudi koji ce ti sve objasniti. :yes:
NIKAD ne odustaj!!!

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #2 on: March 05, 2009, 12:02:00 AM »
Evo ovako imam 15 god. 56kg. zelio bi da malo razvijem misicnu masu.....pa bi volio da mi pomognete....npr. spisak ishrane i proteina....cuo sam za ovu surutku u prahu.....kazu da nije skupa a djeluje.....pa bi volio da me malo posavjetujete oko ishrane,treninga...itd. :help:
dobro ti veli covek....
imas sve lepo na forumu...
ja ti mogu dati ovako par saveta u prvu ruku:
jaka klopa, sa puno kvalitetnih kalorija...
meso: riba, teletina, junetina, konj, kokos, puretina... itd
mlecni proizvodi: mleko, sir,jogurt i kjmak...ccc..salim se ne kajmak :lol:
jaja al ne puno zumanjcad 2 mh..
i narvno kostuhjavo voce... bademi,orasi,lesnjak,kikiriki... mozes uzeti i kikiriki puter.... on je odlican za masu, i pocetnike kojim je potrebna vise dobri kalorija....

i naravno uh....
uglvnom dobar izvor....voce, zitarice, povrce, testenina itd...  i narvno koju kasiku meda tu i tamo prije treninga....

eto u kratko... a za ostalo se snadji citaj molo po forumu...

sto se tice preparat ja ti nebi nista jos savetovo.. prvo mao sredi ishranu i malo hranom navuci koju kilu, pa onad polako ubaci protein, i ostalo postepeno....
ima da rstes ko kvasac
i naravno upisi se u teretanu... dosta si mlad samo polako bez velikih tezina.. da nebi kicmu
ostetio..samo lagno i javi kako ide... Poooz ;)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #3 on: March 05, 2009, 10:42:41 AM »
..  i narvno koju kasiku meda tu i tamo prije treninga....


[/quote]

Cemu ovo?

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #4 on: March 09, 2009, 10:09:46 AM »
pa neznam cemu skodi med...
znam da ima visok gl indeks ok 90 cini mi se,
al ja kad ga pojedem pre treninga, dadne mi dodatnu energiju...
med je bogat, fruktozom, dekstroyom itd.. znam da ima i secera, al vrlo malim kolicinama, naravno ako uzmes domaci... a 1 kasika ga nece ubiti, jos ako je jako mrsav...

gledo sam na netu neki ljudi prporucuju 1 kasiku meda i malo cimeta otopiti u toplu vodu i to piti
u jutro i na vecer pred spavanje... i da sa tim moze se jako puno skinuti. kg.. da kao ubrzava metabolizam.. :crazy: nije bi bilo jasno kaoko, pa sam malo istrazivo na tu temu, i donjet je zakljucak... pise da med ubrzava sve procese u telu, a cimet nedozvoljava nagli skok inzulina
u krvi, i pomaze isto u ubrzanju metabolizma... evo da ne ispadne da pricam koje kakve gluposti
adresa pa vidi i sam......
 http://blanka.wmd.hr/index.php/blanka/comments/med_i_cimet_dobitna_kombinacija_za_zdravlje/
http://budan.blog.hr/2006/12/1621835013/med-i-cimet-kao-lijek.html
http://www.zdravlje-bilje.com/srp/lekovito-bilje.4/med-i-cimet.157.html
to je jedan od mnogih adresa gde ljudi svetuju med i cimet kao pomoc kod mrsavljenja...
ili na google napisi med icimet...pa se uveri sam...
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline miljanovicg

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #5 on: April 23, 2009, 05:00:50 PM »
zanima me da li je moguce sa kucnim vjezbanjem da se nesto postigne???......teretana je dosta daleko tako da mi je potrebno dosta vremena pa neznam da li mogu sve da stignem a imam mnogo obaveza skola i tako to......a kuci imam male tegove do 15kg,spravu za trbusnjake,vreću,sipku za zgibove.....pa da li bi se sa tim moglo nesto postici ili je teretana obavezna????.......hvala puno na dosadasnjim savjetima  :yes:

Offline Herbie

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 60
  • Gender: Male
Odg: POTREBNA POTPUNA POMOC
« Reply #6 on: April 23, 2009, 05:08:13 PM »
ako bas nemozes u teretanu bolje ista nego nista.......................