EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: NINDJUCU  (Read 21019 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
NINDJUCU
« on: August 09, 2007, 04:40:37 PM »
Ko su bile nidje, ti strasni ratnici koji raspaljuju mastu hiljadama malisana sirom sveta. Feudalni Japan je bio drustvo strogo podeljeno na kaste , i zivot tog Japana je bio uredjen obicajnim pravom i normama koje su se postovale po svaku cenu .Svako je znao svoje mesto u drustvu i ,sta moze i sme da radi , sta ne , kako da se ponasa u drustvu sebi istih , kako u drustvu onih po polozaju iznad njega , i kako da se ponasa prema onima koji su po statusu ispod njega . Pitanje casti , bar za vladajucu klasu, je bilo pitanje zivota ili smrti .Onaj ko izgubi cast , nije vise imao razloga da zivi.na dnu socijalne lestvice nalazila se kasta seljaka , za koje je takodje vazio krut kodeks ponasnja . Postojala je jedna klasa ljudi , odbacenih od drustva , na dnu socijalne i drustvene lestvice u Japanu , odbacena od svih , i za te ljude nisu vazila nikakva pravila , niti su postovali obicaje i zakone . Iz kaste su nastale nindje. Ovi ljudi su profesionalno radili dve stvari -bili su spijuni i placene ubice . I citav njihov trening je posvecen tome postanu sto bolji u spijuniranju i ubijanju .Citava lepeza razlicitog oruzija i orudja je bila razvijene za njihove potrebe , kao i veoma sofisticirane tehnike koriscenja istih .Ovi ljudi su bili odlici poznavaoci ne samo borilackih vestina , vec i izuzetni hemicari , farmakolozi , poznavali geografiju , botaniku , psihologiju , i posedovali jos niz znanja i vestina potrebnih za uspesno obavljanje posla kojim su se bavili. Na stranu tehnicki deo vestine , on je takav kakav je , ono sto je zabrinjavajuce su moralne i eticke implikacije nindjucua . Pitam se sta ce nekome trening u pripremanju i koriscenju otrova , tehnike ubijanja protivnika s' ledja , postavljanje zamki koje mogu ozbiljno da povrede ili usmrte coveka , i takvih nekih stvari . Razumljivo je da postoje profesije vezane za vojsku ili policiju kojima takve ili slicne vestine neophodne u obavaljanju posla , ali oni prolaze odgovarajuci trening, ali uciti decu i mlade ljude koji jos nisu potpuno formirane licnosti takvim stvarima je najmanju ruku opasno . U kakvu se osobu moze razviti dete koje za idola ima nekog maskiranog lika , bez ikakvim moralnih nacela , koji ubija za novac . Posebna je prica sto pojedini klubovi borilackih vestina sluze za sirenje ideja dalekoistocnih kultova , i sto se na treninzima rade stvari koje nemaju veze sa borilackim vestinama , a lukavo su integrisane u program treniranja , tako da osoba koja ne zna o cemu se radi lako upadne u zamku . Razne vrste medicaja , teranje ucenika da mantraju , i drugi oblici psiholoskog pritiska i uticaja se vrse pod plastom "duhovnog "napredovanja i dostizanja viseg nivoa vestine .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Gajic.DJ

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #1 on: January 19, 2008, 05:43:23 PM »
JEL TRENIRAS NINJUTSU,I AKO TRENIRAS KAKO TI SE ZOVE KLUB I ODAKLE.....DA LI JE ISTINA DA U BEOGRADU TI KLUBOVI POVEZANI SA SEKTOM

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #2 on: January 19, 2008, 11:07:13 PM »
Ne treniram nindjucu , i ne bih nikome preporucio da ga trenira , izmedju ostalog i zbog upraznjavajna nekih stvari koje nemaju nikakve veze sa borilackim vestinama , ali imaju veze sa nekim religijskim sistemima.
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Gajic.DJ

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #3 on: January 21, 2008, 09:39:53 PM »
nisi u pravu ja trenirem ninjutsu.....i samo jedan klub u srbiji se bavi religijama.....i ja to mislim da su gluposti,ali nije to holiwood kao sto neki misle da je ninjutsu....pogledaj seminare  pa onda pokreci temu a ne tako nasumicno

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #4 on: January 21, 2008, 11:43:32 PM »
Ja cu i dalje ostati pri svom misljenju
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline vrana

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #5 on: February 15, 2008, 11:47:44 PM »
i ja se slazem sa zutim.... ja sam na zalost trenirao davno ovu "vestinu" i nimalo nisam bio odusevljen istim...
previse nekih nenormalnih gardova...sve kao : kad bih ti ovako ja bih onda onako a kad bi ti onako ja bih ovako itd :bored:
nekako su mi te varijante skakanja po krovovima vise za decu al ajde...
It Pisses Me Off When I See Weaklings. I Feel Like I Wanna Crush Them!

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #6 on: August 01, 2008, 10:54:35 AM »
Masaaki Hatsumi je cini mi se dobio i neke pohvale od pape  :blowkiss:
Ako nekog zanima mogu da se raspitam sta je tacno dobio,ali kontam da je neka plaketa za uzdizanje duhovnog necega (sve sam objasnio)

Inace cisto sumljam da neko od trenera ninjutsua uci maloletnike pa i one punoletne kako da sipaju protivniku varikinu u oko i gomilu slicnih stvari,ninjutsu u srbiji je rekoh bi slab,tako da moge da te obmanu samo ako si  :wallbash1:

Offline Jowan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #7 on: July 19, 2009, 01:48:45 AM »
Vidim da ovde ima obmamljenih ljudi koji previse gledaju filmove, a nikad nisu uzeli da procitaju neku literaturu o nindjucuu. Najviše mislim na "žutog cara". Sve informacije gore navedene nisu tačne, to su glupi prikazi nindži iz filmova. Nije tačno da su nindže ubice i da treniraju da bi ubijali, zapravo treniraju da kada ih neko napadne da mogu da se odbrane. Ne znam samo odakle ti to da treniraju da prave otrove, to je čista laž. Ono sto si nazvao zamke koje usmrćuju čoveka to su ustvari udarci koji im služe za odbranu a ne za napad. Nindžicu klubovi nemaju nikakvu vezanost za širenje nekog istočnog kulta, nemaju nikakvu vezu sa religijom, to što se nindže klanjaju slikama boraca, to nije religiski (kao što svaka budala misli da jeste), to je iz poštovanja prema velikim ljudima koji su napravili tu borilačku veštinu!  :evillaugh:

Offline LARY

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 119
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #8 on: July 19, 2009, 02:14:18 AM »
nindze su pre svega lopovi  :yes:

Offline Jowan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
  • Gender: Male
Odg: NINDJUCU
« Reply #9 on: July 20, 2009, 12:35:41 AM »
Nisu lopvi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!