EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: proteinske čokoladice  (Read 32957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #20 on: April 27, 2009, 11:31:25 AM »
ma kikiriki puter se ne isplati stavljati :S moje misljenje.. samo sta .. hmm
sto se ne isplati :dunno:
pa kikiriki puter je jako zdrav. ima dobre masnoce :yes:
mada ga netreba preterivati, cisto 2 do 3 kasike dnevno. ako si na masi... :)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline Vex

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 64
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #21 on: April 27, 2009, 02:55:47 PM »
Kikiriki puter ima proteina i masti, i malo ugljenih hidrata, sto se ne bi isplatio...

Offline sLk

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #22 on: August 20, 2009, 04:42:34 PM »
Evo ja imam pitanje o kikiriki maslacu kad ste već kod toga:

Ja trenutno radim na definicij, a kako ne uzimam suplemente, oćito nemogu napraviti proteinske barove.

Pa da pitam samo, 2 žlice tog maslaca na wholegrain žitku (ili 2-3 koliko maslaca ima podjelim na žitke), 2 puta u tjednu, oće utjecat na bodyfat? s obzirom na to da bi ih uzimao prije treninga a za ta 2 puta u tjednu radim noge i leđa komplet... i 15 minuti bicikle. Hvala unaprijed na odgovoru ^^

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #23 on: August 21, 2009, 10:31:12 PM »
pitanje: zar whey ne oksidise u svim ovim kombinacijama???

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #24 on: August 21, 2009, 11:05:15 PM »
odgovor: ne

Offline Joca93

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 141
  • Gender: Male
  • Sve je to na psihickoj bazi!
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #25 on: August 21, 2009, 11:14:52 PM »
Evo ja imam pitanje o kikiriki maslacu kad ste vec kod toga:

Ja trenutno radim na definicij, a kako ne uzimam suplemente, ocito nemogu napraviti proteinske barove.

Pa da pitam samo, 2 zlice tog maslaca na wholegrain zitku (ili 2-3 koliko maslaca ima podjelim na zitke), 2 puta u tjednu, oce utjecat na bodyfat? s obzirom na to da bi ih uzimao prije treninga a za ta 2 puta u tjednu radim noge i ledja komplet... i 15 minuti bicikle. Hvala unaprijed na odgovoru ^^
A sto ne uzimas suplemente?
When the armageddon's dark and dread
- I get up and make it happen
A lot of weak hearted weep and moan
- I get up and we get it cracking
Only the strong will continue
Do you have it in you?
Come, we've got a journey to go
And when the battle get sour and tread
- I get up and I get it going
A lot of weak hearted wither and moan
- We get up and we keep it flowing
Only the strong will continue
I know you have it in you
I know you have it in you

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #26 on: August 21, 2009, 11:38:38 PM »
pitanje: zar whey ne oksidise u svim ovim kombinacijama???

naravno da oksidishe .. al nedo Bog to ovde da kazesh ... gle sad ovo ..

shitstorm incoming  :lol:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #27 on: August 22, 2009, 12:05:03 AM »
naravno da oksidishe .. al nedo Bog to ovde da kazesh ... gle sad ovo ..

shitstorm incoming  :lol:

a zasto mislis da oksidise? znam da uvek imas u rukavu jake argumente, zato raspali ;)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #28 on: August 22, 2009, 12:11:34 AM »
a zasto mislis da oksidise? znam da uvek imas u rukavu jake argumente, zato raspali ;)

kasno mi je druze sada da razmishljam i da pishem pa cu samo citarati markonija (nadam se da se ne ljuti  ;) ) poshto ja to bolje ne bih mogao objasniti trenutno ..  ;) nishta zvanichno .. chisto osnove neke nabacane .. ali poenta se da izvuci ..

,,postojala je pre pretpostavka prvo da masti usporavaju whey , to nije tacno , apsorpcija masti i aminokiselina su dva razlicita procesa , ali opet postoji pretpostavka kao u zeludcu nesto bla bla bla , i ako ima to je nesto minorno , pa je postojala pretpostavka da casein usporava , odnosno valjda su mislili da se vezuje casein i whey , ali ni to nije tacno , jedan moj drugar , PhD iz hemije ili tako neke oblasti iz toronta , sam je radio istrazivanje , kako se ponasa whey i casein kada se stave u HCL , i eksperiment je pokazao da ne dolazi do nikakve reakcije , koliko se secam casein je ostao dole , a whey gore , tako nesto bilo je pre par godine i ne secam se toliko dobro


drugo sto se tice absorpcije wheya , whey je da kazem brz protein , dolazi do naglog skoka nivoa aminokiselina u krvi , znam za istarzivanje radjeno sa merenjima leucina , duplo veci je spike nego kada se uzme casein , e sada to je i dobro i lose , dobro jer ce doci do brzog priliva aminokiselina , lose jer ce taj visok priliv uticati da se veci deo oksidise u jetri , tako ako se dobro seca za muskarce optimalan unos je 12g proteina iz wheya , da kazem da se ne bi bacao veci deo wheya , oksidisao , zato ja i stalno preporucujem milk protein , cak sta vise bila je u LA konferencija o proteinima bas , i to 2007 cini mi se , i kao zakljucak konferencije je da je najbolja opcija ili 50/50 whey casein ili milk protein , cak i Lyle to preporucuje''
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline zanvalzan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Odg: proteinske cokoladice
« Reply #29 on: August 22, 2009, 12:30:26 AM »
eh sta je profesionalna deformacija (tehnolog-organska hem. tehnologija) :dunno:
ja sam skontao da covek pita da li ce spremanjem tih proteinskih zezalica u domacoj radinosti doci do oksidacije wheya (za to je inace potrebno delovanje enzima ili slobodnih radikala) ne ulazim u to sta se sve desava u telu (te stvari jos uvek proucavam, znanja nikad dovoljno  :) )