EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Potrebna pomoć  (Read 13570 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Zaneta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Potrebna pomoć
« on: September 24, 2007, 02:49:00 PM »
Drago mi je što sam vas pronašla i nadam se lepom i uspešnom druženju  :clap:
Potrebna mi je pomoć  :help:
Imam 32 godine, visoka sam 162 cm, teška 61 kg. Imam rezistenciju na insulin pa bih i zbog toga trebala promeniti način ishrane, a želim i da smršam.
Pored toga se lečim od steriliteta, i radi regulisanja hormonskog statusa trebalo bi da smanjim ili potpuno izbacim UH iz ishrane. Meni to ide jako teško, pošto obožavam slatkiše, hleb, testenine  :nonono:
Radim osam sati dnevno, koje provedem sedeći ispred računara. Ne bavim se nikakvom fizičkom aktivnošću  :dunno: Neko vreme sam išla na olimp i hodala, i malo trčala, ali sam prestala, jer nikako nemogu da se organizujem.
Ako možete da mi pomognete, bila bih jako zahvalna. trebali bi mi saveti u vezi ishrane, i neki vid fizičke aktivnosti, a da to nije aerobik ili nešto slično. Više bi mi odgovaralo nešto što može da se radi individualno.

Unapred vam hvala na savetima...
Sreća nije mesto ka kome se putuje, sreća je način putovanja.



Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #1 on: September 24, 2007, 02:53:20 PM »
dobro dosla, ono sto mi mozemo da ti pomognemo je da budemo uz tebe
najgore je u svemu tome sto si ti u nekom predijabeticnom stanju ali i dalje se ne odrices tih losih stvari koje mogu mnogo da ti smetaju u zivotu..

mi smo spremni da svaki dan komuniciramno sa tobom,da te podrzimo, kudimo, hvalimo smo da li si ti spremna da sacuvas zdravlje , jer krajnje je vreme  :)

nikome to ne treba da bude prece nego tebi samoj  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #2 on: September 24, 2007, 02:54:43 PM »
Dobro dosla ti kod nas :)
A kako se sad hranis?

 :blowkiss:

Offline andjelina021

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 9
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #3 on: September 24, 2007, 03:46:12 PM »
evo i ja da ti pozelim dobrodoslicu i mislim da ces ovde dobiti dobre savete :) ka ostavrivanju svog cilja i puno podrske  :yes: :yes: :yes:
pozzzzzzzz

Offline Gagi

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 702
  • Gender: Male
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #4 on: September 24, 2007, 04:28:04 PM »
Dobrodosla na forum. Bolest koju imas je vrlo ozbiljna, rezistencija na insulin je kako vec znas insulin-nezavisni dijabetes, tvoj pankreas i dalje proizvodi insulin, ali tvoje celije ga ne mogu iskoristiti kako treba. Ipak njegova ozbiljnost nije nista manja od tipa 1 jer vremenom dovodi do unistenja mnogih organa u organizmu. Sav taj secer koji jedes ostaje dugo u krvotoku i usled toga nastaje steta. Vremenom se stanje pogorsava... Odmah da ti kazem, pozdravi se sa ugljenim hidratima ili sa svojim zdravljem...

Ja iskreno imam odredjenu dozu odbojnosti prema osobama koje da bi zvakale ta prokleta testa i slatkise, zrtvuju i svoj izgled i svoje zdravlje, i cak i sada kada znas koliko je ozbiljna situacija i dalje ne mozes da kazes NE slatkisima i hidratima u opste... Meni je to neverovatno... Mozda sam grub, ali ja ne mogu da ti kazem ma sve je u redu, samo se ti druzi sa nama na forumu i sve ce biti super... Nista nece biti super ako ne napravis drasticne promene u svojoj ishrani i ne pocnes da se bavis fizickom aktivnoscu!

Ljudi na forumu ti mogu pomoci savetima kako da se hranis, ali moras da shvatis da to sto ti obozavas slatkise ima suvise veliku cenu koju ces morati da platis ako tako nastavis...  Moj savet ti je da drasticno smanjis ugljene hidrate, i da male kolicine koje unosis dolaze iz najboljih ( najkompleksnijih ) mogucih izvora - opste pravilo ti je sto tamnije to bolje - tako da "bele" stvari koje si do sad jela hleb, paste, beli pirinac i drugo treba da zaboravis. Pored toga moras da povecas unos dobrih masti ili ako ih uopstene jedes da pocnes, jer pored niza koristi za zdravlje, konkretno su dobre i u tvom slucaju, a imaces i manje "napada" kada ti se jede nesto slatko, ukoliko jedes dobre masti... Proteini naravno, i probaj preparate koji povecavaju celijsku osetljivost na insulin kao sto je hrom pikolinat i slicno...
"There's no point trying to leave 'til you've learned all your Kung Fu."

Offline Zaneta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #5 on: September 24, 2007, 06:27:20 PM »
Hvala na dobrodošlici.
Prvo, ja uopšte nisam neodgovorna prema sebi i svom zdravlju, kako bi neki pomislili. Kada sam saznala da imam rezistenciju na insulin izbacila sam UH iz ishrane, krenula na akupunkturu kako bi regulisala neke stvari. Ali u međuvremenu sam ostala trudna, pa sam imala krize kada mi je šećer "padao", i morala sam da jedem hleb, ponešto slatko...Nažalost, imala sam spontani koji se iskomplikovao, provela neko vreme u bolnici, i od stresa sam dobila upalu žučne kese. To je značilo da moram da prestanem sa korišćenjem ulja, masti, jaja,itd.
Danas se moj jelovnik sastoji od voća koje jedem u osam sati ujutru, oko 10 pojedem neku crnu kiflu, pečurke sa sirom, ili slično, oko 13h opet pojedem kiflu,integralni keks, u 17 ručam neku čorbu od povrća, piletinu, bareno povrće, sir...kako kad. Uveče ponekad jedem kokice, grisine, sir, jogurt.
Najveći problem mi je što u međuvremenu pojedem bonžitu, plazmu, kolač...ne svaki dan, ali vrlo često.
Znam da to nikako ne bih smela, ali pretpostavljam da imam slabu volju, problem u glavi ili šta već. RAnije sam mogla da se uzdržim, smršala sam u jednom trenutku čak 15 kg (od 70 do 55), ali šta se desilo u međuvremenu, to ni meni nije jasnio. Potpuno sam svesna da mi to škodi, ali ako ne pojedem nešto slatko, onda sam depresivna, umorna, vrlo često počnu ruke da mi se tresu, da me obliva hladan znoj...znam da je to posledica rezistencije na insulin.
Nabavila sam sobni bicikl, neki prostiji model, ali vrlo retko imam volju da sednem i vežbam.
Nadam se da će se to promeniti, spremna sam da krenem u borbu protiv svoje bolesti, imam podršku MM-a, a sada i vašu  :)
Sreća nije mesto ka kome se putuje, sreća je način putovanja.



Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #6 on: September 24, 2007, 06:54:44 PM »
Zaneta dobro dosla  :blowkiss:
ajmo polako da vidimo....

Quote
Prvo, ja uopste nisam neodgovorna prema sebi i svom zdravlju, kako bi neki pomislili.

Nista nije isto kao pre...to moras da shvatis...jeste sve opasno..ali ako ozbiljno shvatis i pridjes problemu nista nije strasno.Kad dete u skloli ne zna matematiku na kontrolnom pada ;)

Quote
Kada sam saznala da imam rezistenciju na insulin izbacila sam UH iz ishrane

Ne treba nista skroz izbaciti,vec regulisati..a to ces najbolje SLUSAJUCI ljude sa foruma  :yes:

Quote
Ali u medjuvremenu sam ostala trudna, pa sam imala krize kada mi je secer "padao", i morala sam da jedem hleb, ponesto slatko.

Ma nemoj ;)   tvoj zivot je sada bitka... gde ti treba da pobedis ;) :yes:

Quote
Danas se moj jelovnik sastoji od voca koje jedem u osam sati ujutru, oko 10 pojedem neku crnu kiflu, pecurke sa sirom, ili slicno, oko 13h opet pojedem kiflu,integralni keks, u 17 rucam neku corbu od povrca, piletinu, bareno povrce, sir.

ocajno!  ali bice bolje ;) kad ti budemo rekli ;)

Quote
Uvece ponekad jedem kokice, grisine, sir, jogurt.


Pa ovo zdravog coveka razboli  :lol:   to su zezalice koje se reklamiraju pa se ljudi navuku ;)


Quote
Znam da to nikako ne bih smela, ali pretpostavljam da imam slabu volju,


Imala sam slabu volju ;)


Quote
ali ako ne pojedem nesto slatko, onda sam depresivna, umorna

jadna ti  :dunno: :nonono:   More  :pullhair:


Quote
Nabavila sam sobni bicikl, neki prostiji model,


Super  :blowkiss:

Quote
ali vrlo retko imam volju da sednem i vezbam.

 :hitself:   sta mi to cujemo????? :pullhair:


Quote
Nadam se da ce se to promeniti

hoce i mora..naravno  :yes:

Quote
spremna sam da krenem u borbu protiv svoje bolesti, imam podrsku MM-a, a sada i vasu


Uvek..zato smo i tu...srecno  :blowkiss: :blowkiss: :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #7 on: September 24, 2007, 08:42:41 PM »
Quote
Prvo, ja uopste nisam neodgovorna prema sebi i svom zdravlju, kako bi neki pomislili.

mi te samo podsecamo i upozoravamo, to nam je posao  :)

voce je isto uh, ti imas situaciju kao kada narkoman ne sme vise da proba drogu ili onaj sto ima cirozu jetre da proba alkohol..
znaci ti si sada na prekretnici ili-ili..
da nastavis da zivis koliko je to moguce da bude normalno i da zasnujes potomstvo ili da oteras sebe u jos teze bolesti, i to na dva nacina:
odjednom-kada bi se svaki dan suocavala sa odredjenom kolicinom UH
ili postepeno- na nacin gde mislis da mala kolicina UH nece nista da pogorsa

mi smo tu, sve sto mozemo da ti pomognemo a da ne ugrozava tvoje zdravlje mi cemo pomoci..
sve ostalo je na tebi i tvom suprugu  :clap:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zaneta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #8 on: September 25, 2007, 01:25:26 PM »
Hvala vam na podršci  :blowkiss:

Ja bih volela kad bi neko mogao određeno da mi kaže šta mogu da jedem npr. za doručak, jer to mi je najveći problem, pošto sam na poslu. Pročitala sam neke teme ovde, i videla šta može, ali ja npr. ne mogu da jedem tunjevinu  :nonono:
Ja sam ranije bila na dijeti, dok sam išla na akupunkturu, i moj jelovnik se sastojao od jaja, ribe i mesa. I to je bilo sve...Tako sam smršala 15 kg. Ali mi je uvek bio problem šta jesti na poslu  :bored:
Kako bi trebao da izgleda moj jelovnik za jedan dan, da podmiri sve potrebe organizma, a da opet mogu da smršam bar 5 kg? Pri tom moram voditi računa o tome da mogu da zatrudnim i da treba da se hranim tako da ne ugrožavam plod...ništa ne znam  :dunno:
Sreća nije mesto ka kome se putuje, sreća je način putovanja.



Offline Tiya

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 236
  • Gender: Female
Odg: Potrebna pomoc
« Reply #9 on: September 25, 2007, 02:40:47 PM »
Zaneta dobro došla.... :blowkiss:

Nadam se da ćeš uspjeti u naumu...
Savjete i pravila možeš naći u svim temama s viškom kg na forumu... trebat će ti volje i motivacije a za to smo mi tu.. :) :yes:

Sretno
Practice makes perfect