EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jos jedan slucaj:)  (Read 3804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lioness

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Jos jedan slucaj:)
« on: January 21, 2008, 10:25:38 PM »
Cao svima. Otkako pratim ovaj forum konacno sam dobila volju i zelju da nesto uradim na sebi pa vas molim za pomoc  :help:

Dakle moj situacija je sledeca, pre godinu dana sam se zaposlila i od tada vrlo redovno popunjavam u sirinu fotelju u koju sam sela, ugojila sam se 9 kilogrma  :wallbash1:
Sem sto radim, studiram tako da i kad dodjem kuci sednem da ucim. Bavila sam se sportom do pre 4 godine, ali sam imala saobracajnu nesrecu i kojoj mi je koleno bilo puknuto i iscesen zglob,posledica toga je da sam totalno zabatalila sport, jedino leti rekreativno vozim bajs.

Sto se ishrane tice dan pocinjen na najlepsi nacin, uz nes kafu  :)Salu na stranu ne mogu da jedem ujutru trudila sam se da izgradim tu naviku ali mi je uvek muka i ne prija mi hrana ujutru. Oko 11, 12 obicno jedem sendvic obavezno integralni i jogurt sa sto manje mm. Kada dodjem kuci oko 18h rucam sta ima :) nekada je to zdravo a nekada sarma :) Moj najveci problem je sto oboozavaaaaam slatkise :(

Citala sam savete o ishrani medjutim nije mi najjasnije koliko grama cega treba da se jede dnevno, i ako moze neko ko radi da mi da savet kako se hrani na poslu. Umem da budem jako disciplinovana ali ne znam kako da isplaniram svoj dan.

Inace krenula sam na trcanje i radim vezbe kod kuce.

Hvala unapred  za svaki savet, podrsku i sugestiju  :blowkiss:

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #1 on: January 22, 2008, 01:29:29 AM »
Za pocetak, moras da uvedes ceste, a manje obroke i sve to, cak i namirnice - uvodi polako. Probaj da doruckujes ovsene sa jogurtom ili mlekom, posle toga moze voce, pa neki sendvic sa zdravim namirnicama... Skrobne UH ne jedes posle 16-17 h, vec samo protein i vlakno... Na forumu imas brdo jelovnika, samo potrazi... Slatkise pokusaj da smanjis, pa onda da ih skroz izbacis. Nisu oni losi samo po liniju, vec uopste po zdravlje.
Trudi se da uneses minimum 2 gr proteina po kg telesne tezine.

Ja se nadam da sam ti pomogla, koliko-toliko. Pitaj, ima ovde jako iskusnih ljudi.

I, evo podele namirnica:
Proteini: mleko, belo meso, junetina, riba, belanac, posni sir. Skrobni UH: grasak, pirinac, krompir, pahuljice itd... Vlaknasti UH: kupus, sargarepa, zelena salata, karfiol, paprika...

Samo napred i javljaj se redovno!  :blowkiss:
When there is a will - there is a way!

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #2 on: January 22, 2008, 03:00:49 AM »
moj savet je da se posvetis treningu i to maximalno!!! jer ako se ispod, uslovno receno "masnog pokrivaca" ne krije telo vredno pokazivanja, mislim da onda i nema potrebe da skidas taj pokrivac...

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #3 on: January 22, 2008, 09:42:57 AM »
Quote
Moj najveci problem je sto oboozavaaaaam slatkise

ima resenje i za ovo
kupi whey protein odredjenog ukusa i to ti na neki nacin zadovolji potrebu za slatkim,nije isto kao milka sa lesnikom ali radi posao

moj savet je da se posvetis treningu i to maximalno!!! jer ako se ispod, uslovno receno "masnog pokrivaca" ne krije telo vredno pokazivanja, mislim da onda i nema potrebe da skidas taj pokrivac...

Tacno tako :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Lioness

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #4 on: January 23, 2008, 12:49:50 AM »
Hvala svima na odgovirma  :blowkiss:

Posto radim u proseku 9 sati dnevno a ujutru ne doruckujem znaci trebalo bi bar dva do tri obroka da  imam dok sam na poslu e sad problem je sto ja zaista nemam ideju sta bih jela, pa sad pitanje za one koji rade sta vi jedete  :help:

Sve ono sto sam nasla od recepata je ok samo nista o toga ne mogu da nosim i spremam na poslu mogu jedino sendvic da napravim ali ne mogu da jedem sendvic za dva obroka  :dunno:da li moze sam jogurt da se racuna kao jedan obrok? Au lakse bi mi bilo da istrpim gladna nego da smisljam sta da jedem po malo  :wallbash1:

A sto se vezbanja tice krenula sam na trcanje za pocetak pa kad prodje ispitni rok krenucu u teretanu ili na aerobik.

Hvala svima na odgovorima i podrsci  :blowkiss:

A da jos jedno pitanje gde se kupuje taj whey protein?

Offline MadaFakaDachaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 90
  • Gender: Male
  • Volim tog zeca!
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #5 on: January 23, 2008, 01:57:54 AM »
whey mozes kupiti u radnjama specializovanim za prodaju suplemenata- dodataka ishrani.  Inache vezano za jogurt sto si pitala- ima neki jogurt, koji sam ja davao mojoj devojci dok sam je maltretirao da trenira i da smrsa, na kojem pise da menja obrok, sadrzi neke zitarice, vocke i razne potrebne gluposti i sve to uz malo masti(0,1 valjda), povrh svega ima fenomenalan ukus(ima ih vise zapravo)... ali ne verujem u to sto sam procito, jer je proizvodjac nas lazljivi somboled... al svejedno moja devojka je pila to umesto uzine izmedju glavnih obroka i do kraja je smrsala extra, naravno ne zahvaljujuci jogurtu, vec treningu! a onda se zapustila ponovo i bla bla bla....

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: Jos jedan slucaj:)
« Reply #6 on: January 23, 2008, 12:19:24 PM »
Kad si na poslu: ovsene (oanko kako ih volis da jedes: mleko, jogurt ili whey) moze i neko belance uz to, pa posle toga voce, onda sendvic - razani hleb sa belim mesom, tunom ili spremi kuci neki skrob + meso (ne bacaj case od ela sira i uvek imas kutiju na raspolaganju  :clap:) Probaj, eksperimentisi ;)
When there is a will - there is a way!