EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Analiza (metabolizma) by slobabob  (Read 25623 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #10 on: January 04, 2010, 12:29:55 PM »
Sto se tice zumanaca i belanaca poslednjih mesec mesec ipo klopao 10zumanaca. Prica se da ne valja zbog holesterola jesti vise od par komada dnevno ili nedeljno, zavisi kog doktora slusamo. Kako vidim meni parametri za masnocu odlicni. Minerale i ostalo nisam uzimao u obzir ali mi za sada ne smeta. Ako gresim ispravite me po pitanju zumanceta. Inace jaja jedem przena, da se razumemo :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #11 on: January 04, 2010, 05:47:17 PM »
Quote
on kaze da sam zdrav kao dren i da to nije nista sto sam punokrvan.

pa ovo sam ti rekao i ja a nisam internista  :evillaugh: :evillaugh:

salim se..
ma udri brigu na veslje covece..

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #12 on: January 04, 2010, 06:55:35 PM »
Pedja ne rekoste da li je ispravan moj zakljucak o tome sto jedem cela jaja a da mi je merilo krvna slika. Udrim na veselje samo tako hehe :lol:

Offline Sekulla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 336
  • Gender: Male
  • Aquila non capit muscas!
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #13 on: January 05, 2010, 12:17:29 AM »
Ja sam pre kure radio transaminaze, pricao kasnije sa nacelnikom na hepatologiji - covek je nesumnjivo eminentan i ko sam ja da sudim ali tvrdim da vecini doktora (pogotovo onih starijih) treba malo apdejtovanja po pitanju aktuelne suplementacije. Pobogu nauka i tehnologija galopom idu napred a oni prave pitanje za bcaa i whey (naravno, kreatin nisam pominjao). Elem njegova preporuka je da konkretno pileceg belog ne jedem vise od 200g dnevno!!!  :crazy:  Wtf? Sta bi rekao na 1,5kg belog, 2 tune i 10 jaja? :nonono:

Slobo nezgodno je kad si kod roditelja na buzdetu, ne zavidim ti ali posvetio si se ozbiljno ovom pa zrtvuj novu jaknu, patike ili stagod zarad klope i suplemenata - ja licno jesam.
Poslusah vas savet i ne pijem metan! Medjutim uzeo sam glutamin.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #14 on: January 05, 2010, 01:42:52 AM »
Sekulla nije problem oko zrtve, krpim kako krpim. Ja sam ti student koji sve sto jede sprema sam samcat jer ne zivim sa mojima, a jedem vidis i sam kako. Naucih sve da pripremam :lol: Finansija nije toliko problem koliko se da kazemo cimam zasto imam 6 miliona i 20 hiljada eritrocita i uvecanu slezinu a do pre par godina to nije bio slucaj. Do duse slezina ne znam kolika mi je bila. Sigurno da vezba i ishrana koju primenjujem uticali na to, ne vidim da je ista drugo moglo. Drugo objasnjenje nemam. Fora je da nemam nikakve simptome bolesti koje prate uvecanu slezinu i povecani broj crvenih krvnih zrnaca. Sve u svemu teram u istom ritmu. Sigurno se necu odreci AK iz praska :yes:
Idem profesoru doktoru na megdan. Verujem da zena prati desavanja u svetu jer predaje na fakultetu a znam da se edukuju po raznim simpozijumima jer im struka nalaze.

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #15 on: January 05, 2010, 03:25:25 PM »
Bio danas kod hematologa, radila danas ta koju trazio. Malo se smejao malo plakao. Vadio sam krv i 5,96 miliona eritrociti u mm3. Rekoh uzimam protein posle trenimga u vidu praska i aminokiseline i kao iz topa mi kazu od toga ti je povecan broj eritrocita. Ponovo radih ultrazvuk i na tri uzastopna merenja slezina 128, 117 i cini mi se 122mm. Inace rece lekar da slezina od 126mm i nije uvecana. Apsolvirala je da je od praskova povecan broj eritrocita. Da nastavim da jedem kako jedem. Kada joj rekao da jedem 10 cela jaja rekla mi da jedem jedno dnevno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Rece mi takodje da ce mi bubrezi stradati. :lol: :lol: :lol:  Kada kasnije razgovarao sa majkom o tome kako po njihovim zakljucima trebam manje jesti ja pitam majku izvini sta da jedem, pljeskavice i kobaje ili sta, ne razumem. Majka mi kaze jedi supu. Na to sam se nasmejao. Do duse i moja majka vidi da to sto pricaju nema veze s mozgom jer nije tacno. Sve u svemu mi rekose da idem kod nutricioniste da mi prepise dijetu jer sto jedem mleko (u poslednje vreme ne), meso i jaja nije dobro :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Za mesec dana na analize i to je to. Ono sto cu da uradim za koji dan je da cu davati dobrovoljno krv jer sam za tako nesto predodredjen a njihove price neka pricaju drugima. Inace i hematolog ima sina sa kojim se ubedjuje oko praskova ali ne rece da mu zabranila da pije. Rece samo da je ne slusa. :)
Jedna druga medicinska sestra se ubacuje u razgovor i prica kako njen sin trenira i zivi na supama. To mu je hrana a napravio misice. Sve u svemu zanimljivo stanje u zdravstvu Srbije :yes: :lol:

Offline Deja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #16 on: January 05, 2010, 07:44:39 PM »
Sta fali supama? (ako mislimo na domace)
Povrce, zasolis onako kako treba a ne kako babina saka baci, i obavezno pilece belo ;)

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #17 on: January 05, 2010, 09:03:09 PM »
Supama fale proteini. Nije rec o pilecem belom vec o proteinima i AK koje mi kao smetaju :lol: jedem ja supe tj. pijem ih ali nema rasta misicne mase bez proteina tj. AK. Zalosno je da profesor doktor ono govori sto sam cuo. Medicinske sestre necu ni da komentarisem. Moja greska je sto nisam uradio krvne analize neposredno pred prvi ulazak u teretanu pre prvih praskova kao dodatak ishrani i po zavrsetku ciklusa sa kreatinom recimo. No nutricionisti znaju. Od njega dobio zeleno svetlo u martu da mogu da pijem praskove.... Trebam mu odneti neke knjige i izneti problem koji imam. Sve u svemu pola miliona u visku eritrocita nije puno. Slezina je normalna i ne brinem. Idem u istom ritmu za iste pare. :yes:

Offline Bare

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 308
  • Gender: Male
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #18 on: January 06, 2010, 01:29:12 AM »
A da ipak ti jedes malo supice?  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Analiza (metabolizma) by slobabob
« Reply #19 on: January 06, 2010, 06:40:00 AM »
jbt ne mogu da verujem.....
nisi trebao da im kazes nista pa da se malo igras sa njima..jedn..30 godina narednih da traze.....
 a dejo...sta je dobro u supama ? ubacis komad mesa ili koze da otpusti ono najgore iz sebe u kipucu vodu?.....e jbg...