EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Casein  (Read 23872 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #10 on: July 03, 2007, 12:08:10 AM »
@Lazic

Ako on ne nadje ja cu da prevedem cijelu studiju ali tek kad idem doma sad selim tako da me nema na netu par dana ako ne i vise...uglavnom to je dosta interesantno...

@Planina

Pa kume kad će te slike, popio si i pojeo suplemenata jedan šleper mora da si živina. Daj da vidimo???!!! Nemoj ignorirat...pusa za mrcinu... :blowkiss:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Casein
« Reply #11 on: July 03, 2007, 12:14:22 AM »
Knjiga The China Study, Colin Campbell.
Bicu i ja u Troji!

Offline alem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 334
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #12 on: July 03, 2007, 12:18:37 AM »
ma sigurno je brdo hehe blek stena ili HULK hehe mozda se stidi slikat ili nece bil  da ti platimo ko za play boy da se slikas jebga sakupicemo i to neke sponzore cemo nac

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #13 on: July 03, 2007, 12:22:21 AM »
ma sigurno je brdo hehe blek stena ili HULK hehe mozda se stidi slikat ili nece bil  da ti platimo ko za play boy da se slikas jebga sakupicemo i to neke sponzore cemo nac
Ali brate zato se razumije u sve...a kako to primjenjuje "that is the question"  :crazy: :hitself: :evillaugh:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline luni

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Male
  • Seeker of knowledge
Odg: Casein
« Reply #14 on: July 03, 2007, 09:22:40 PM »
Ne znam zasto tako negativno o kazeinu, valjda ne samo zato sto je temu otvorio Grkovcanin?

Inace ovaj mjesec sam i ja kupio kazein od Optimuma, samo toliko da promjenim zadnji obrok jer mi se od posnog sira i tune vec polako okrece zeludac. Ma ni kazein nije nesto posebno sto se tice ukusa, ali ipak promjena jeste...
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!

Offline Manimal

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 47
  • Gender: Male
  • K-MASUTRA EXPERT Fuckin'&Meditation
Odg: Casein
« Reply #15 on: July 04, 2007, 01:24:47 AM »
Ne znam zasto tako negativno o kazeinu, valjda ne samo zato sto je temu otvorio Grkovcanin?

Inace ovaj mjesec sam i ja kupio kazein od Optimuma, samo toliko da promjenim zadnji obrok jer mi se od posnog sira i tune vec polako okrece zeludac. Ma ni kazein nije nesto posebno sto se tice ukusa, ali ipak promjena jeste...


Dobar si izbor napravio sto se tice casein protein-a. Ja uzimam okus cokolade odlicno je.

Najbolji izbor i jeste da ga koristis kao zadnji obrok prije spavanja.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Casein
« Reply #16 on: July 04, 2007, 01:57:38 AM »
Nije radi Grkovčanina već stvarno mislim da je bolje ubacit sir+whey prije spavanja nego trosit na kasein a daleko od toga da Casein nije dobar (po kvaliteti) a ostalo je vec stvar individue i osobnog izbora...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Casein
« Reply #17 on: July 04, 2007, 02:36:00 AM »
Ma nemam pojma ni ko je covek koji je otvorio temu( a i ne zanima me) ,samo znam da je strasno opterecen svim tim cudesnim preparatima. Ja sam iznosio samo moje misljenje,svidelo se to nekome ili ne. Takodje mislim da je N_E_Z_N_A_L_I_C_A bio jako dobronameran u svojim komentarima,a ako covek to drugacije shvata njegov je problem. Niko nije ni rekao da je casein los,vec da prosecan vezbac ne moze osetiti bitnu razliku izmedju njega i whey-a.


Uploaded with ImageShack.us

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Casein
« Reply #18 on: July 04, 2007, 10:06:14 AM »
Jos nesto sam zaboravio da dodam, a to je razlika u kolicini pojedinih aminokiselina kod wheya i kazeina. Nekih aminokiselina koje su neophode za oporavak,a nalaze se u veoma malim kolicinama u wheyu, puno vise ima u kazeinu. Tako da uzimanjem oba dobijamo idealnu kombinaciju aminokiselina.
Sto se tice kancerogenosti, da ne bi neko mislio da je posni u redu, samo da kazem da je 85% proteina u mlijeku kazein. Znaci isto ti je uzimao kazein ili posni, samo sto u kazeinu nema smeca.
E sad ,to sto neki ne znaju ni da sabiraju do 10, a kamoli da na osnovu kolicine proteina i cistoce provale da kazein dodje jeftiniji, to je druga stvar :hitself:. Inace ja uzimam od Pedjosa i Optimumov. Optimumov je micelarni 74% kazein, dok je kod Pedjosa 87.5% protein. Micelarni se dobija ultrafiltracijom bez dodavanja hemije, sto povecava kolicinu bioaktivnih peptida iz mlijeka koji poboljsavaju imunitet i misicni rast.
Pedjosov ima slican ukus kao izolat, zbog velikog procenta proteina, dok je Optimum nesto ukusniji. U principu je najbolje uzeti vaniliju pa dodavati whey da bi se dobili razliciti ukusi. Optimum proizvodi samo vaniliju i cokoladu, tako da je mjesanje s wheyom neophodno da covjek malo promjeni.
Bicu i ja u Troji!

Offline GRKOVCANIN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 222
Odg: Casein
« Reply #19 on: July 04, 2007, 10:28:14 AM »
@Ted
Po izgledu, ako si ti na avataru, ne bih bas rekao da si na mlijeku :innocent: :blush: :rolleyes01:. Tako da je u tvom slucaju ovaj komentar o slicnosti wheya i kazeina u potpunosti tacan. Kod nas obicnih smrtnika i nije bas tako.
Bicu i ja u Troji!