EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!  (Read 96090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #20 on: March 24, 2007, 12:04:07 PM »
TE dodatak na sve ovo da nisam kao neki koji misle da znaju sve a zapravo znaju se izgradit isto kao i Marica koja se razumije u jednu stvar, dakle napisao sam zato jer nisam siguran kako da to povezem, kojim redosljedom, kolicinom, da ne pretjeram pa da ne odem u katabolizam a plašt od BF-a da me i dalje grije kao do sada sto se desavalo...
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #21 on: March 24, 2007, 12:06:56 PM »
TE dodatak na sve ovo da nisam kao neki koji misle da znaju sve a zapravo znaju se izgradit isto kao i Marica koja se razumije u jednu stvar, dakle napisao sam zato jer nisam siguran kako da to povezem, kojim redosljedom, kolicinom, da ne pretjeram pa da ne odem u katabolizam a plast od BF-a da me i dalje grije kao do sada sto se desavalo...
..

GLEDAJ....TO SE NIKAKO NE MOZE DESITI AKO ISPUNIS SVE UVJETE KOJI TI SE KAZU..

ALI U OVOM MOMENTU TO JE NEMOGUCE JER MORAS DA SE HRANIS U MENZI GDE JE HRANA UGLAVNOM SHIT...

DAKLE..KADA BUDES IMAO VREMENA..KATABOLIZAM JE NEMOGUC..SAMO AKO PAZLJIVO PRATIS UPUSTSTVA KOJA TI SE DAJU

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #22 on: March 24, 2007, 12:09:01 PM »
Trebao si da ostavis onu temu,tamo da pricamo mozda je najbolje resenje da odvojis najmanje 6 nedelja za to i sta uradis u tom periodu, to je, kasnije to odrzavas i radis malo na kvalitetu do sledeceg slobodnog 6 nedeljnog perioda..A mislim da imas tolike pauze u skoli...
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #23 on: March 24, 2007, 12:18:34 PM »
Trebao si da ostavis onu temu,tamo da pricamo mozda je najbolje resenje da odvojis najmanje 6 nedelja za to i sta uradis u tom periodu, to je, kasnije to odrzavas i radis malo na kvalitetu do sledeceg slobodnog 6 nedeljnog perioda..A mislim da imas tolike pauze u skoli...

Pa recimo nemam ja predavanja apsolvent sam, sad trenutno sam u fazi ucenja jedan mjesec, tako da prakticki jedan ispit imam samo za 20-tak dana a ostalo tek 15.06.2007! Tako da bi mogao da nesto krenem...a . ako moram izbacit cu menzu kad bih rekao sto sam jos morao da radim uvecer sa hranom pucali bi u mene  :blush:
Sinoc je npr bilo PLJESKAVICA koja pliva u ulju, Čevapčići neću niti da komentiram kakvi, dakle mesa u tragovima a masti do plafona, odustao sam i isao u Bille (setao dobrih 25min) kupio 400G piletine sa povrcem te to popao a nazkon toga Posni+Casein!
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #24 on: March 24, 2007, 12:23:51 PM »
odlicno dovoljno je vremena da napravis nesto nece biti potpuno ali je mozda i bolje da tako radis periodicno po malo..ipak si natural..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #25 on: March 24, 2007, 12:26:23 PM »
odlicno dovoljno je vremena da napravis nesto nece biti potpuno ali je mozda i bolje da tako radis periodicno po malo..ipak si natural..
  :thumbup1:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #26 on: March 24, 2007, 01:20:59 PM »
@Milan

Moja greška, sam sebe sam citirao i napao  :blush: Sad me kopkalo koga si citirao pa sam skontao da si citirao mene samog prema 3-cim osobama, isprika i nismo se razumjeli, a sad ON topick  :yahoo:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #27 on: March 24, 2007, 07:54:12 PM »
Evo nasao sam malo vise vremena pa da ti pruzim neki osnovni info a i info ljudima koji ce kasnije da citaju ovo..pa da krenem  :rolleyes01:

Quote
Uglavnom da krenem na stvar, imam 192cm, 120 kg, Endomorf (dakle oni "cca") i nekih dobrih 18%-19% BF-a, zelim da dodjem u fazu sljdecu, da mi se vide trbusni onako kroz kozu malo tanje nego sad, vide se i sad ali ipak je koza oko pupka dosta debela pa im ne daje da "disu", ALI, ALI (nije greska namjerno sam napisao 2 put ALI) NE ZELIM neke EXTREMNE definicije, ono kad covjek od 120kg dodje na 90kg a od tih 30 izgubljenih izgubi 20 misica a 10 sala, to ne dolazi u obzir, zelim radije malo izgledat "napuhanije" a opet snazan i zadovoljan izgledom, ne znam se izrazit...uglavnom zelim se malkice otopit ali ne sad extremno jer znam koliko je to tesko i sama rijec govori, a i nisam nesto sklon tom izgledu vec sam vise za izgled punoce uz linije.

Ovde moram odmah da ti kazem da moze biti velikih iznenadjenja, mozes da padnes u masi vise nego sto si planirao a mozes i da napredujes neocekivano.
Sve je to uslovljeno kvalitetom ishrane, sistema koriscenja suplementacije, organizovanje kardio treninga i naravno treninga u teretani.
Mi cemo pokusati da sve ovo prilagodimo najvise tebi i tvojim trenutnim uslovima, rezultati ce zavisiti iskljucivo samo od tebe i koliko budes iskren prema sebi..


Quote
* Dnevno po 7 obroka dnevno i to minimum, razmak izmedju minimum 2 sata (razlog zasto je tako kratko jer cu pojacat proteine a smanjit UH skoro izbacit)
* Unos proteina bit ce najvise na bazi;
                                                   - Jaja
                                                   - Piletina (trenutno mi se cini da cu sa njima se ubijat jer me kostaju jeftino a korist ogromna)
                                                   - Riba (bilo tunjevina, bio smrznuti oslic isl...)
                                                   - Pome
                                                   - Salata
                                                   - Zelje svih vrsta
                                                   - Sir ispod 15% M.M. uz jednu mjericu Whey-a da dboijem efekt kaseina i 2dcl mlijeka 0.9 m.m
                                                   - MENZA MESO  (namjerno sam napisao jer nikad ne znam sto me tamo ceka  )

Znaci kvalitet ishrane ces poboljsati tako kako smo se dogovorili radices sve ovo kada budes imao sve uslove kako treba a to znaci bez ovog menza meso i manje masniji sir.Uh neces izbaciti radices varijacije, skorbastim UH, a vlaknaste ces jesti normalno.Izvore istih imas navedeno u postu koji ti je igi postovao..


Quote
* Lagano sam ubacio kardio po 3 puta tjedno, lagano po 30 min nakon anaerobe, bicikla, steper, orbitrek, brzo i dugo hodanje sa pulsom 125-135

Ovo je dobro za pocetak da se malo navikne organizam na brzi protok krvi kroz organizam..

Quote
A isao bih sljedecim redosljedom, ujutro kad se probudim;

1. WHEY 40g + 2DCL Mlijeka 0.9 m.m+Zobi pola salice + Mala Banana u mixer! 8-9h

2. 10 Jaja + povrce 12h

3. Menza 14h
(najgora mora, ovisan sam jer doma ne mogu nakuhavat pogotov sad kad spremam da rjesim ispite, onda pojedem nekad sto se nadje junetina, pohana pileca prsa, neko povrce kuhano i salate, ako nije nesto pohano i masno onda jedem uz meso neke blage UH kroz varivo ili ponekad kiseli kupus i pire)

4. Opet Jaja ili Tunjevina 16:30h
(Period prije treninga)

5. 20g Whey-a koje pijuckam sa vodom dok treniram + PWM
(40g Whey+5g u prahu BCAA+5g Gluitamina +5g Kreatina + 60-90g DEX-a ili 100g Grozdjica ovisi o intezitetu treninga. Recimo noge omda 100g itd...)

6. Opet menza nesto mesa sto se nadje uz puno tekucine i malo povrca obicno zelena salata 18:30-19:00h

7. Na gril bacim malo pilecih prsiju, neku ribu ili sto mi se nadje od bjelancevina a u mesovitom obliku

8. Mjerica WHEY-a, 250G Posnog sira manje od 15 % M.M, te 2 Dcl mlijeka da dobijem jednu finu smjesu koju pijuckam dok idem spavat


Ovo ces ponovo da napravis na osnovu onog sto ti je igi preneo..jer ovo se ne uklapa sa onim sto ti zelis..znaci varijacija uh se radi skrobastim UH imas listu gore koji su to.Zatim tamo je napisano da mozes vlaknaste da jedes u odredejnoj kolicini a u nekim danima i u ogromnoj kolicini.Ne postoji bojaznost da ce se deponovati u masti jer nema sanse da bude tako..
Jedino cu videti sa Pedjom da li da ostane ovako varijacija UH ili da stavimo 150 gr, 75gr, 200, 0, UH loading pa u krug..To je manje vazno sada..

Znaci pises novi jelovnik..

Za suplemente sto si naveo nista nece da skodi..

Quote
Dakle osciliram nekad, malcice, nekad nesto zaboravim, nekad ne mogu pojest ovaj neki obrok pa nadoknadim sa whey+jabuka ili neka slabije UH opskrbljena vocka...

Ovo ces znaci da izbegavas ili jedes ili ne jedes nema izmedju, krenes u pricu odradis sve kako treba i do kraja.


Quote
Treninzi su ostali isti, mozda povecam ponavljanja na 10 sa sadasnih 8, koncentriram se vise na vjezbe i kontrakciju, cehating dovedem do 0% s obzirom da kad sam na masi znam nekad malcice ukrast ali samo gdje treba i koliko treba NIKAD pretjerano i vec se zna vec sto...

Ovo ces da menjas moraces da kidas vise vlakna oko tehike cemo se dogovoriti u hodu..

Quote
- Da li da sad izbacim Mlijecne prozivode +  Creatin a zelim doc u formu tamo oko 7 mjeseca (vec sam 5 dana ovako kao sto sam napisao) ili da se strpim pa da to izbacim zadnji mjesec dijete

Naravno bez kreatina sada, sira samo uvece...


Quote
- Mislim da ubacim Animal Cuts cim popijem Ripped Fuel EXTREME od TWINLABA jer mi se cini beskorisnim cak se niti ne oznojim od preporucene doze! Vise me drmne kofein kojeg da li da sad malo pojacam kad mi pofali snage zbog nedostatka energije?

Moze.

Quote
- Sto je sa SOLI? Neki govore da je ok kad se vise znojis, neki da kupi vodu pod kozu...recimo JAY CUTLER govori da su i sol i papar dobri zacini, doduse ja i on smo par galaxija udaljeni ali ipak moram da pitam!!!

Soli onoliko koliko ti je potrebno da jedes vlaknasto povrce..Ne treba da izbacujes iz upotrebe ali nemoj da jedes preterano..

Quote
Osjecam se vec gladan non-stop jer sam navikao puno vise UH tokom dana, kroz rucak pogotovo kad bi jeo dosta UH, recimo nekad bih pojeo po 300g Rize ili Pirea isl...sad je to svedeno na 2-3 zlice uz puno povrca...


Osecaj u zeludcu ti vise nista ne znaci, bitno je da ces sve potrebe namiriti korz ishranu a izracunato je lepo..

Quote
PUNO HVALA NA POMOCI SVIMA POSEBNO ONIMA KOJI IMAJU ZIVACA DA PROCITAJU SVE I DA POMOGNU!!!

idemo dalje sa pitanjima..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #28 on: March 24, 2007, 08:31:10 PM »
ODLICNO..

VARIJACIJA SA UH JE OD KLJUCNOG  ZNACJA IZ RAZLOGA STO JE NATURAL..

CAK BIH UBACIO JEDAN DAN SA 0% UH..TOLIKO MOZE DA IZDRZI..TO NIJE PROBLEM
« Last Edit: March 24, 2007, 08:34:06 PM by Lazic »

Offline N_e_z_n_a_l_i_c_a

  • Clan
  • *****
  • Posts: 1507
  • Gender: Male
Odg: Savjet, Kritika, Pomoc, moj plan za prvu ozbiljniju defku u zivotu!!!
« Reply #29 on: March 24, 2007, 08:41:08 PM »
Auuuu KOJE ZADOVOLJSTVO kad sam dosao nakon treninga cijeli iscprljen i umoran jer sam vec smanjio UH drasticno...

Dakle pitanja su sljedeca;

Recimo da idem ode ponedjeljka u BOJ; 150 gr, 75gr, 200, 0

Idem dakle;

*Ponedjeljak 150g UH 350g Proteina
*Utorak       75g UH 350g Proteina
*Srijeda       200g UH 350 g Proteina
*Cetvrtak    "0"  :crybaby: 350g Proteina (DA PIJEM PWM BEZ DEXa ili GROZDJICA)
______________________________________
Onda opet ide ponedjeljak itd itd...
-Sad me interesira da li se UH koje unosim racuna i DEX nakon treninga??? Ako je onda sam nadrljao...

-Molim te objasni mi malo poblize HIIT i koliko puta tjedno da ga radim? (Ne mislim ga radit kad radim noge jer mi se riga od nakon treninga nogu, kolabirao bi da jos radim brzinski puls) U mojoj teretani cardio sprave (Bicikla, Orbitrek, Trake, Steperi) marke Life Fitness i samo mi napisi sistem osciliranja u intezitetu, citao sam tvoj HIIT koji je Iggy postavio no eto da mi jos malo podrobnije objasnis da ne napravim gresku!

-U HIIT koliko da picim Max Puls ?? (Imam Polara tako da je sve po kontrolom)

-Napisao si da kidam vlakna, napisi sto tocno mislis po tim?

-Dakle Kreatin skroz van? Cak niti u PWM onih 5g? Jer mi se cini da sam negdje citao da je Ok samo malo za hidraciju misica ali ne punjenje, eto samo pitam, radim kako kazes!!!

-Kad si spomenuo osjecaj u zelucu, bogami sam ovih dana vec se osjetio slab, dakle cim mi fali UH "trokiram" morat cu da smanjim tezine drasticno i da radim kao Milos.

-Nikad nisam u zivotu imao vecu potrebu za tekucinom, popio sam danas sigurno 7 litara vode  :shocking: je li to OK?

Za sad ovoliko makar sam vec dobio ono sto sam htio i presretan sam i jedva cekam da krenem!!!  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :idea02:
Član više foruma, al počeci se nikad ne zaboravljaju :)