EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Imam par nedoumica  (Read 1971 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MyNameIsJeff

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Imam par nedoumica
« on: May 24, 2015, 04:43:13 PM »
Nov sam na forumu,registrovao sam se cisto da vidim da li cu ovde dobiti kompletne odgovore na neka pitanja koja imam.
Imam 15 godina,i bavim se fudbalom vec 8 godina. visok sam 174 cm i tezak 67 kg.
Prilicno sam zadovoljan svojom figurom,ali nikada nisam imao vidljive trbusnjake,i to zelim da promenim. Razlog iz kog sam boldovao tu rec je taj sto sam fizicko aktivan svaki dan (bio to trening,utakmica,fudbal sa drustvom...) i ta oblast je prilicno cvrsta,tako da znam da tu ima formiranih misica.
Treba mi pomoc od nekog ko se u to razume bolje od mene,da mi kaze kako da skinem taj povrsinski sloj sala.
Cuo sam mnogo razlicitih misljenja,i procitao svasta,ali me to sve vise i vise zbunjuje :D
Radi se o tome da jos uvek nemam nikakva primanja,i da ne mogu sebi da kupujem svu "zdravu" hranu koju ljudi na internetu spominju. Sa caletom sam uspeo da se izborim za jaja,ribu,jogurt,mleko i crni hleb.
E sad,da napisem otprilike sta me sve zanima:
U koje doba bih trebao imati 3 glavna obroka?
Sta bih trebao jesti za ta 3 obroka (imajuci na umu da nisam u mogucnosti da sebi kupim sve i svasta,mislim na stvari koje svako ima u kuci,ako se razumemo :D )?
Sta bih trebao izbaciti iz ishrane (volim slatkise i sokove,cuo sam da su jako nezdravi,i spreman sam da ih izbacim)?
Testa,da ili ne?
Torta,da ili ne?
Sta bih mogao piti sem vode (cajevi,mleko,jogurt)?
Da li je istina da ne bih trebao jesti posle 6 sati?
Da li je moguce da necije genetske predispozicije ne dozvoljavaju da trbusnjaci budu vidljivi (to moj cale govori stalno,ja mu eto,neverujem)?
Da li trebam da radim neke posebne vezbe da bih izgubio salo na stomaku,ili samo da se bavim sportom,kao sto vec radim, i da to znojanjem to izbacim iz sebe?
Hvala unapred :D

Offline alminhadzic11

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Imam par nedoumica
« Reply #1 on: June 06, 2015, 05:25:23 PM »
Ovako ne bi trebao imati 3glavna vec 5-6 manjih,pravilno rasporedjenih
Trebao bi jesti visokoproteinsku hranu(Jaja,riba,mleko....guglaj za jos)
Slatkise i sokove obavezno izbaci (pogotovo sokove)
Hleb izbaci (i ostala testa)
Vodu,iscedi 3-4 limuna na 2l vode i to pij
Nije istina da ne bi trebao da jedes posle 6,jedan obrok iskoristi u tom vremenu radi metabolizma.
Nije moguce,skini salo i videce ae
Bavi se sportoom,ubaci i neke bodyweight vezbe,kardio ili idi u teretanu
Pozz