EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: RAMENA!  (Read 57132 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline LazarSD

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
RAMENA!
« on: September 20, 2008, 06:16:54 PM »
Napisite,tj objasnite koje su najbolje vezbe za ramena...? :evillaugh: Usput pohvala za forum. . .
NatuRaL fReaK!!! Handball fTw!!!

Offline Kano

  • ExYu sampion-JUNIOR
  • *
  • Posts: 412
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #1 on: September 20, 2008, 07:16:08 PM »
Potisak ispred/iza glave/sa bucicama izaberes jednu od ove 3 i radis.
letenja, imas ih za srednje,prednje i zadnje rame. Vodi racuna da ne pretjeras sa vjezbama i serijama, meni je ovo partija koja zaostaje i evo sada sam dosao sa treninga ramena i ne mogu podici ruke :boxed:
Insulin has been called "Anabolicus Maximus" by some gurus of the bodybuilding world. Insulin can give you greater gains than you have ever had using anabolics alone. Insulin, in combination with androgens and resistance exercise, may trigger maturation of satellite muscle cells (small, more or less useless cells that are held in reserve, which do not contribute to muscular strength) into mature muscle cells that do contribute to muscular size and strength. How freakin cool is that.

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #2 on: September 20, 2008, 07:22:27 PM »
dodao bih samo jos mozda arnold press, on mi bas pogadja ramena

http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidAnterior/DBArnoldPress.html

kombinuj ga sa obicnim potiskom bucicama iznad glave

Offline LazarSD

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #3 on: September 21, 2008, 11:37:23 PM »
@jakno @mikoshmarinin,Hvala vam puno sutra idem da isporobam owaj  arnold press javicu rezultate :yes:...
NatuRaL fReaK!!! Handball fTw!!!

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #4 on: September 29, 2008, 08:41:13 PM »
Ramena raditi sa sto manjom pauzom za prave rezultate!
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Vojkan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 444
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #5 on: September 29, 2008, 09:03:37 PM »
Ramena raditi sa sto manjom pauzom za prave rezultate!

Dobar tip,mene je to pokrenulo iz "zivog blata"  inace uvek su mi bila problematicna partija.
" Lisica mnoge varke zna, divlji vepar jednu, ali vrednu. "

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #6 on: September 29, 2008, 10:45:10 PM »
Sta mislite o varanju u vezbama za ramena,konkretno mislim na potisak iza i ispred glave?

Danas sam video momka koji fenomenalne tezine izbacuje za svoju gradju uz pomoc pokreta tela,pa me zanima jel on zna sta radi ili je jos jedan suster?

Ja preferiram striktnu formu,fiksiran polozaj tela,ali ako je nekom sistem "trzanja" pomogao daj preporucite  :)

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #7 on: September 29, 2008, 11:12:27 PM »
I mene interesuje ovo.

Koliko sam ja uspeo da saznam, varanje moze biti ok ako se uz pomoc tela napravi jos par dodatnih pokreta i tako jos vise opterete misici pri kraju serije.
Konkretno u vezbama za rame i to potisku iznad glave ne znam koliko je pametno jer mi izgleda da svako varanje moze lako da dovede do povrede ramenog zgloba, laktova ili kicme (ipak drzis dosta tesku sipku iznad sebe).

Jel bi mogao da malo detaljnije objasnis kako to on izvodi pokret?

Voleo bih da cujem nekog iskusnijeg :)

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #8 on: September 29, 2008, 11:22:03 PM »
Taj pokret je cudno definisati jer nisam odgledao ni jedan jedini film gde se tako nesto izvodi  :lol:

Al,ajd'....Malo se odbacuje nogama,kolena su mu blago savijena,u trenutku potiska,kao da malo zabaci ledja u nazad,nemam pojma kao da aktivira trapeze vise nego sto to sama vezba trazi 

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: RAMENA!
« Reply #9 on: September 29, 2008, 11:41:27 PM »
Sta mislite o varanju u vezbama za ramena,konkretno mislim na potisak iza i ispred glave?

Danas sam video momka koji fenomenalne tezine izbacuje za svoju gradju uz pomoc pokreta tela,pa me zanima jel on zna sta radi ili je jos jedan suster?

Ja preferiram striktnu formu,fiksiran polozaj tela,ali ako je nekom sistem "trzanja" pomogao daj preporucite  :)

Striktna forma-citaj mala sansa za povredu
Slobodja forma-citaj za iskusne
 :)
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!