EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: borilacki sportovi  (Read 66522 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lucky1

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
  • Karate majstor 3DAN, Rescue Diver
Odg: borilacki sportovi
« Reply #20 on: March 06, 2007, 07:41:48 PM »
Srpsak izreka : SVAKI GAZDA HVALI SVOG MAGARCA!!
Pitas boksera koja vestina je najbolja recice ti boks ,pitas Karatistu reciceti Karate  i tako dalje tako i ti podrzavas ono sto treniras jer da ne podrzavas nebi imalo smisla da treniras .

izreka: SVAKA VESTINA JE DOBRA KOJU PRAVILNO SAVLADAS I VEZBAS!
u zdravom telu zdrav duh.........

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: borilacki sportovi
« Reply #21 on: March 06, 2007, 09:51:00 PM »
Sto rece sensei Tanaka Lesliju Eldridzu : " Ne postoji bolje i losije oruzije vec samo bolji i losiji borci"
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: borilacki sportovi
« Reply #22 on: March 07, 2007, 04:09:41 PM »
Ja se bavim Tradicionalnim Wing Chun-om od 1998. Ucenik sam brace Koviljac iz Sremske Mitrovice, koji na ovom delu Imaju jedini kontakt i redovne posete od strane Cheunga, tako da sam licno prisustvovao istim. Trenutno ucim kod Si Fu-a Nenada Koviljca.
Primetio sam tek sada sa cu u analizi odnosa Modifikacije i TWC-a koristio "Moj zivot sa Wing Chun-om" Williema Cheunga, sto je pohvalno.
Ako si u NS, mozes navratii na koji trening, pozdrav. 

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: borilacki sportovi
« Reply #23 on: March 07, 2007, 04:30:31 PM »
U Begradu sam , u svakom slucaju hvala na pozivu . Nego jesi li primetio da svi ucenici Yip Man nisu ucili kod njega vise od 5 godina , a sada se nazivaju " grandmaster-ima' , a oni i njihovi ucenici tesko daju nekome instruktorsko zvanje bez 10 godina treniranja ( ne svi naravno , ali vecina) , a taj trend se prenosi i ovde, a ni ono nisu isli na treninge svaki dan nego dva do tri puta nedeljno . Inace sam citao u nekim knjigama o wing chunu od pre dvadesetak godina , cini mi se bas o tradicionalnom ,da je to vestina pravljena da za pet godina naparavi kompletnog borca. 
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: borilacki sportovi
« Reply #24 on: March 09, 2007, 02:13:29 PM »
Da to si u pavu. Ono sto je upecatljivo, ako si citao istoriju Wing Chun-a, je to da je stvoren za brzu, prakticnu obuku instruktora. Cheung se na primer zadrzao nekih 5 ili 7, godina kog Yop Man-a, ne secam se. To je sasvim dovoljno da se svakodnevnim radom uvezba sustina, ali da bi to presko u naviku, refleks, potrebno je da prodje po meni minimum desetak godina. Govorim iz licnog iskustva, jer sada neke tehnike radim refleksno na bilo koji udarac. Za pet godina, mozda svakodnevnim treniranjem, sigurno ne po programu koji je Yip Man radio(6 meseci Shil Im Tao forme i sl.), mozda je moguce dosegnuti neki 7-8 rang, da lici na nesto, ali o majstorrskom znanju tu nema govora, naravnio ne o kvalitetnom. Uma mnogo 5-ogodisnjih majstora ovde, ali kkada se odmeris sa njihovim radom, vidis da su tvoje godine treninga ipak kvalitentine i efikasnije nego niz nabacanih tehnika na jedno mestu, koje od prekticnosto nemaju nista. Pozdrav

Offline abraksas

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: borilacki sportovi
« Reply #25 on: March 11, 2007, 12:13:37 AM »
Pozdrav...Da li mozda neko zna imaju li treninzi Wing Chun-a u Novom Sadu?I ako ima kada i gde?

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: borilacki sportovi
« Reply #26 on: March 11, 2007, 02:56:05 AM »
U Novom Sadu? Ha, pa ti se trazis;) Ja radim TWC u NS-u, pa ako si voljan javi se.

Offline SPAWN

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
  • Gender: Male
Odg: borilacki sportovi
« Reply #27 on: March 25, 2007, 10:26:23 PM »
HA YA :ninja_hid :bruce_h4h

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: borilacki sportovi
« Reply #28 on: March 30, 2007, 07:12:16 PM »
Kakav je to stil kung-fua GO-TI. Nasao sam skolu u Beogradu u kojoj se vezba ovaj stil. Malo sam pricao sa trenerom posto sam hteo da treniram(i dalje hocu) i on mi je objasnio da je to nesto kao najstarija i izvorna forma kung-fua i da sadrzi sve ostale stilove? Koja je najbolja skola kung-fua u Beogradu( bilo koji stil)?

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: borilacki sportovi
« Reply #29 on: September 06, 2007, 04:48:54 PM »
Oooo vidim stalne clanove forum krstarice  :)  :) pozdrav za freelander-a i zutog ;)