EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!  (Read 3855 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Metaflcek

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« on: November 25, 2013, 10:16:30 AM »
Dragi Svi...

..mozda moja tema nije nesto novo..ali eto...za pocetak bi htjela napisati zasto je otvaram bas na ovom sajtu. Naime u potrazi za najbolje rijesenje mojih problema (inace sam iz Hrvatske) naisla sam na nekoliko ljudi koj su mi savjetovali da posjetim upravo ovaj jer moj cilj je smraviti ali ne bilo kako vec zdravo a primarno mi je promjeniti nacn prehrane a tu sam cula da bi mi "neki tamo"  :girlflirt: LAZIC  mogao dati dobre savjete. Hm.... i evo nakon nekog vremena psihicke pripreme odlucila sam Vam se obratiti!  :girlblush:

Naime..moj problem je...manjak fizicke aktivnosti zbog ceka sam u zadnjih nekoliko mjeseci dobila nekih 8 kg (barem mislim da je zbog toga)....imam 25godina i gubitak kilograma kao i dobitak uvijek sam shvacala olako...cijeli zivot bila sam aktivna...trenirala sam ( odbojku11g, trcanje8g i kickboxing 5g)i dugom periodu trenirala sam i sva 3 sporta  istovremeno..ako bi bila aktivnija kile bi padale..ako nebi..bilo bi obratno. Kad sam krenula na fakultet ostala sam samo na odbojci i to vise nije bilo aktivno vec samo rekreativno...onda sam se uz fakultet zaposlila i sva moja aktivnost u vidu sporta je nestala, ali radila sam posao na kojem sam bila aktivna po 16 sati na dan..ali nisam imala vremena jesti(ili se nebi sjetila)  i moja prehrana bi se svodila na max 2x dnevno i to obilni obrok od kojeg bi mi kasnije bilo slabo. U te 2.5 godine dobila sam 7 kg..i kilaza bi mi varirala 3-4 kg gore dolje ovisi o tempu na poslu. Medutim u 8. mjesecu ove godine prestala sam radit i fizicka aktivnost mi se dovela na nulu i kile su pocele abnormalno rast... 31.8. sam prestala radit i dobila sam 8kg kojih se ne mogu tako lako rijesiti kao prije...radit sam prestala zbog preforsiranosti organizma i primanja infuzija..poremetio mi se imunitet...itd..itd..sve ovo vrijeme od kada ne radim provela sam trazeci razloge zasto mi se ovo dogadja kad sam cjeli zivot lako dolazila na kraj sa tim kg i bila bas onakva kako sam htjela...sad trazim rijesenje za svoj problem i konkretan svjet odakle poceti..mislim ja sam svijesna svojih problema..i...znam da moram pocet se kretati..uravnotezit prehranu...ali trebam smjernice koje bi mogla pratiti jer u mojoj glavi okrece se milijun informacija...koje bi vjerovatno mogla krivo iskoristit bez pravog savjeta..,rijesila sam fakultet..pa valjda mogu te svoje kile koje sam tokom njega dobila. :clap: :pullhair: :clap:

Inace..visoka sam 174.5cm....prije nego sam pocela raditi  imala sam 65kg..tokom 2 i pol godine dosla sam do 72(s time sa sam varirala gore dole par kg) nakon prestanka(9.10. i 11.mj) dosla sam do 80kg..okruglih... :help:...i ne zelim dalje..imala sam svakakvih faza...ali ovo je previse za mene, cak mislim da i psihicki je pocelo utjecat!!! Bila sam i na testiranju nekom gdje mi je izmjereno od tih mojih 80kg ..56kg misica i 14kg kosti..u organizmu.,,sta mi se i nije cinilo lose..al 80kg...??????????????????grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...mislim da sam dala dovoljno informacija za krenuti....dalje pitajte..sve cu priznat!!!!  :innocent:


Unaprijed zahvalnaaaaaaaaaaa.............. :blowkiss:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #1 on: November 25, 2013, 06:38:48 PM »
Pa dobro, logicno je bilo da isostatkom tolike aktivnosti krenes da pakujes kg
da li si ti resena da se promeni stil zivota, jer ja mogu da bijem ovde tastaturu po ceo da, dok ti ne probushis kasiku i ne pokrenes sve, nece biti rezultata
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Metaflcek

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #2 on: December 07, 2013, 11:28:17 AM »
Pozdrav....

Da..odlucila sam....moram poduzeti nesto. Za pocetak krenula sam 2x tjedno na Army Pilates(bio je dogovori 1x army pilates i 1x kickboxing, ali sam od njega odustala nakon prvog puta jer sam pala u depresiju kad sam skuzila da mi je motorika na nuli i da neke stvari koje su mi prije bile kao dobro jutro sad ne mogu ni u pola kao nekad)  i 1x tjedno na masaze (ali ne znam koliko cu dugo jer je trener nesto cudan), kako zivim uz more i ima jedna setnica duga oko 3.5 km..tu sam pocela setati svaku vecer..kazem to je sta sam se sama pokrenula od kada sam ovdije pisala. Citam stalno o tim proteinima i vlaknima...o svemu oko prehrane..i glava mi je puna informacija...ukratko ne znam odakle da pocnem... :dunno:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #3 on: December 07, 2013, 12:08:21 PM »
Za pocetak napravi sebi neki okvirni jelovnik, to ti je osnovna stavka i br. 1 kada je u pitanju uskidanje viska...

Ne boj se za vjezbanje, doci ce i to vremenom...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline cojka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #4 on: March 03, 2014, 08:11:59 AM »
 Zdravo svima,
Zelela bih svima da kazem da ste sjajni i da svarno cenim vasu posvecenost.
Nazalost, moja posvecenost nije ni 10ti deo vase, i pretragom (nema nigde drhtavica, lelujavost... :) )  nisam uspela da nadjem ono sto mene muci, te sam zelela da postavim jedno pitanje.
Nakon visegodisnjeg odsustva ciljane aktivnosti (kad kazem ciljane, mislim smislene, a ne trcanje do iznemoglosti za detetom po parku), prethodnog meseca sam krenula na treninge (sa zenicom jednom koja me prati od sprave do partera i nazad i pravi mi rasporede vezbi) i jako sam zadovoljna. U proseku idem 3 puta nedeljno.
Cilj je vise da poradim na razgibanosti i pokretljivosti pre nego na skidanju kilaze, iako nisam bas za primer – visoka sam 166cm i imam 64kg.
Razlog zasto pisem je problem koji mi se javlja nakon treninga.
Teretana je na 4 minuta od moje kuce. Onog trenutka kad izadjem iz teretane osetim prvo drhtavicu, pa lelujavost, a na dva minuta od kuce postajem besna kao ris i na ulasku u kucu, apsolutno NIKO ne sme da mi se obrati dok ne pojedem kockicu cokolade ili popijem limunadu sa medom ili sta god. I onda dodjem sebi i onda sam super. Onda ne moram ni da jedem.
Zbunjujuce mi je to sto su mi rekli da nakon trenina dva sata ne bi trebalo da jedem, a vi svi ovde kazete suprotno. Moram jos da napomenem, da se za vreme treninga stvarno preznojim i zarumenim i sve, ali nemam utisak da je trening nesto stravicno pretezak.
Samo da se osvrnem jos jednom na moju ishranu – aposlutno nisam napravila plan ishrane, ali se trudim da ne mesam ugljene hidrate i protein, redukovala sam kolicinu hrane u totalu, izbacila u potpunosti slatkise (koje ni ranije nisam nesto jela, ali sam hleboljubac ne kazem da necu pojesti tortu, ali necu pojesti 3 parceta, nego pola jednog) i trudim se da popodne ne jedem UH, imam vise obroka dnevno.
Inace,treninzi su mi uvek u periodu od 17 do 20h. Prepodne nikad.
Kako to da predupredim?

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #5 on: March 03, 2014, 12:03:39 PM »
Kako ti izgleda obrok pre treninga? Zaboravi na tu glupost da dva sata posle ne smes da jedes.

Offline cojka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #6 on: March 03, 2014, 12:21:18 PM »
Hvala na odgovoru.

Trening je bio u 17h.
U 15:20h sam jela: parce mesa, peceno, velicine 2/3 zenskog dlana (to ne znam koliko je u gramima) i peceni krompir (mozda 1 srednje velicine), zelenu salatu i pola kriske belog hleba.
Tako sam i mislila za te obroke posle treninga, ne deluje mi logicno.
Mene zanima koji proces u organizmu mene tu zezne, da se ja osecam tako nakon treninga.

Hvala.

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #7 on: March 03, 2014, 09:07:01 PM »
Hm, probaj da malo pojacas ugljene hidrate u tom obroku pre treninga.

Offline cojka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #8 on: March 04, 2014, 04:22:45 PM »
Ok. Probacu. Međutim, Lazic kaze da se za mrshavljenje UH izbacuju posle 15h. Da to primenim za dane kad ne treniram, a kad treniram onda malo da to zanemarim?

Offline cojka

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Pokreni me!!!!!!!!!!!!!
« Reply #9 on: March 08, 2014, 09:29:31 AM »
Zdravo svima, citajuci ovde savete, sinoc sam za trening spremila limunadu sa dekstrozom (bljutavo je do besvesti i nazad) i popila u povratku sa treninga. I iskreno, mnogo mi je pomoglo. Hvala puno.

Da li moze neko da mi baci ovde link ako ima neka tema sa obimima, zato sto mi nije bas jasno kako to funkcionise - sad ce evo mesec dana kako se intezivno bavim ovim, kako god se to zvalo, i nisam sigurna da gubim na kg, koliko osecam da mi se OBLIK tela izmenio (pojavile se one rupe u guzovima, manji mi je struk i stomak....)... sledece merenje imam za mesec dana.
Inace, imala sam 33% masti na prethodnom merenju, na visinu od 165 i 64 kg.