EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova  (Read 7377 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« on: February 22, 2013, 08:15:54 PM »
Treniram vec neko vreme samo sa svojom tezinom i bas mi dobro ide. S obzirom da za sad radim bez tegova zadovoljan sam kako napredujem. Za teretanu trenutno nemam uslova, tako da za sad vezbam kod kuce ili u prirodi, a inace planiram da krenem u teretanu kad steknem uslove. Za ledja sam odvojio jedan dan u nedelji, tako da tog dana radim samo njih. Tog dana iskljucivo radim zgibove (razne varijacije) i tu se javlja problem. Nakon zgibova mi je danima dosta napet gornji deo ledja blizu vrata i pokretljivost vrata mi je bas ogranicena. Valjda je trapez u pitanju, ja sam laik pa se ne razumem bas najbolje. Zbog toga sam jedan duzi period morao da napravim pauzu. Nedavno sam opet krenuo sa zgibovima i opet se javio isti problem. Ne bih zeleo da prekinem sa treningom, a opet s druge strane ne bih da rizikujem da se povredim. Pomagajte, sta da radim? Nije mi jasno u cemu gresim? Ja recimo posle zgibova istezem latisimus i biceps, pa mi nije jasno da li bi trebao da istezem i ostale misice koji ucestvuju u pokretu kada se rade zgibovi? I osim zgibova da li treba jos neke vezbe da radim za ledja, mislim mozda zato sto ne vezbam neke misice osecam napetost? Da napomenem da sve misicne partije radim samo jednom nedeljno, tako da imaju dovoljno vremena za odmor. Pored zgibova radim sklekove, propadanja, trbusnjake, cucnjeve, trcanje.

Offline Dzoni!!!

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #1 on: February 22, 2013, 09:09:44 PM »
Napisi koje varijacije zgibova radis. Koji hvat?
Quote
moze neki savet sta je dobro da se jede da se sto pre ugojim ?

Hranu?

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #2 on: February 22, 2013, 09:41:52 PM »
Zgibove sa nathvatom, znaci dlan je od tela prema sipci. Za sad nista specijalno ne radim-siroke,srednje i uske. One sa glavom ispred sipke ne radim, ako si na njih mislio.

Offline Dzoni!!!

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #3 on: February 22, 2013, 10:00:09 PM »


Da li se bol javlja u gornjem delu trapeza?

Predpostavljam da radis pravilno ceo pokret?

Nisam siguran da li siroki i uski zgibovi mogu da imaju veze sa ovim. Moga bi jedan trening da odradis samo "srednje" pa da vidis hoce li se bol pojaviti
Quote
moze neki savet sta je dobro da se jede da se sto pre ugojim ?

Hranu?

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #4 on: February 22, 2013, 10:09:40 PM »
Pokusacu onda da odradim jedan trening srednje zgibove. A sto se tice gornjeg trapeza da li da ga istezem nakon treninga i ako imas neku sliku ili video sa vezbama istezanja bilo bi dobro da mi to postavis?

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #5 on: February 22, 2013, 10:29:47 PM »
Mislim da sam nasao sliku na kojoj se vidi koji deo me boli? Kako da ubacim sliku? Da li moze da se postavi ako je u gif formatu?

Offline Dzoni!!!

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #6 on: February 22, 2013, 10:43:51 PM »
Mislim da sam nasao sliku na kojoj se vidi koji deo me boli? Kako da ubacim sliku? Da li moze da se postavi ako je u gif formatu?

Stisnes na ovu sliku koja se nalazi iznad :) smajlija i kopiras link izmedju.

Ili samo stavis link ka slici 
Quote
moze neki savet sta je dobro da se jede da se sto pre ugojim ?

Hranu?

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #7 on: February 22, 2013, 10:49:02 PM »
Boli me predeo gde se nalazi broj 2 na slici, znaci samo taj mali deo.


Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #8 on: February 22, 2013, 11:07:31 PM »
Ja nesto mislim da bih trebao da ubacim jos neku vezbu za ledja pored zgibova. Mozda se javlja neki disbalans zbog toga sto mi je neki od misica slabiji pa treba da ga ukljucim sa nekom vezbom kako bih pogodio i njega?

Offline markan

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: Napetost u vratu i ledjima nakon zgibova
« Reply #9 on: February 24, 2013, 04:16:19 PM »
Bice da mi se bol javlja u vratu posto je nestao od kad sam promenio jastuk za spavanje. Jos nesto me zanima posto mozda tu gresim? Kad radim zgibove da li tokom celog pokreta vrat treba da bude u normalnom polozaju ili treba da podignem bradu recimo malo na gore  kad sam u gornjem polozaju za zgibove?