Trening > ::Bodybuilding & fitness za zene::

Zatezanje stomaka

(1/2) > >>

bunny:
Pozdrav svima!:)
Citala sam razne teme na forumu i iskreno ne znam u kojoj da se pronadjem, pa sam resila licno da otvorim novu i ponadam se da ce mi neko odgovoriti  :innocent:
Imam 21 god, 168cm i 50kg. Mislim da bi to bilo skroz uredu, da ne postoji jedan problem. Naime, nikad nisam imala problema sa kilogramima, iako nisam vodila racuna sta jedem, a vec 4-5 god se ne bavim nikakvim fizickim aktivnostima. Studiram, a letos sam se i zaposlila, bila u manjem haosu i ugojila se 3-4kg. Kad sam to primetila, odmah sam izbacila fast food koji sam pocela redovno da konzumiram i veoma brzo sam se vratila na svojih 50kg.
Od zimus, resila sam da imam ravan i zategnut stomak. Izbacila sam, pored fast fooda, sve sokove, smanjila slatkise (kojima sam bila opsednuta), grickanje izmedju obroka, a alkohol, cigare itd nikad ni ne konzumiram jer sam strejt. To nije imalo nikakvog ucinka i pre dva meseca sam skroz preorijentisala ishranu i pocela da vezbam 4x nedeljno (20min nordijskog trcanja, i 3 serije po 20 puta klasicnih trbusnjaka i nekoliko vezbi za stomak koje sam nasla istrazivajuci po netu). Ne vidim nikakav, apsulutno nikakav pomak. Od ponedeljka krecem u teretanu i icicu 4 puta nedeljno. Osecam beznadezno, kao da se ''trudim u prazno''. Pokazacu vam na slici sta mi tacno smeta i volela bih da me posavetuje sta da radim za sigurni efekat, jer imam utisak kao da ne radim nista, a znam da se trudim. Moj cilj je da zategnem stomak, skinem ''spojlere'', i volela bih da mi se ocrtavaju ''linije'' po stomaku, mislim da ne trazim nemoguce. Nadam se da ce neko znati kako da mi pomogne, zahvaljujem se unapred na svim odgovorima! :)  :help:




Lazic:
mislim da si premrsava za tu visinu,da bi trebalo da tezis povecanju telesne tezine u korist misicne mase, i samim tim telo ce imati veceg potrosaca
smanji kardio, povecaj rad sa tegovima.

bunny:
Slazem se za to sto mislis da sam premrsava, ali kao da mi je sve pogresno rasporedjeno. Vidis kako mi je stomak ''naduven'' i kad obucem farmerke ''spojleri'' sa strane ispadaju. Mislis da je u pitanju samo to sto ne radim dovoljno vezbi za stomak ili ih ne radim pravilno, jer stvarno ne zelim da imam jace noge ili ruke, vec samo ravan i cvrst stomak, sa malo naglasenim linijama.

Lazic:
nema to veze sa stomakom, telo tako pakuje salo kod tebe, a na tebi nema sta da ga trosi, misici trose najvise kalorija, sto vise misica, veca potrosnja a samim tim manje sala

bunny:
Oke, kapiram.. Koliko, odokativno, mislis da ce mi trebati da vidim neke prve rezultate, da ih ne ocekujem u nekom nerealnom roku i razocaram se, ili je mesec-dva dovoljno da se vide neke naznake da radim sta treba? I ako te ne mrzi da mi predlozis neke vezbe koje mislis da bi bile najkorisnije :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version