EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Млеко  (Read 5134 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dzoni!!!

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
Odg: Млеко
« Reply #10 on: March 20, 2013, 10:54:21 PM »
Pa naravno da mozes da pijes mleko, to sa 0.5%mm recimo, ali ti ono nije potrebno u PWM :)
Quote
moze neki savet sta je dobro da se jede da se sto pre ugojim ?

Hranu?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Млеко
« Reply #11 on: March 20, 2013, 10:56:00 PM »
Hvala Becks  :) Zanima me samo jos jedno,za mleko naravno,jel trebam da pijem,ili da ga batalim ? i kad bi bilo najbolje da ga pijem i koliko  :)

Sto si zapeo za mleko?  :lol:

Ako ti se pije nekada slobodno. Ali ima kvalitetnije hrane. Tako da nalivanje mlekom da bi uneo odredjenu kolicinu proteina svaki dan nema smisla.

Odg: Млеко
« Reply #12 on: March 20, 2013, 11:16:41 PM »
Sto si zapeo za mleko?  :lol:

Ako ti se pije nekada slobodno. Ali ima kvalitetnije hrane. Tako da nalivanje mlekom da bi uneo odredjenu kolicinu proteina svaki dan nema smisla.

Kad bi imao kintu,cepao bi i po 2-3 l dnevno sigurno,volim mleko  :) Cepam ja piletinu,pirinac,pecen krompir,tunjevinu,sardine,kuvano ili sa minimum ulja,znam da je i teletina dobra,ali nikad nisam probao pa nisam siguran da ce da mi se svidja  :) Zanima me jos,pirinac mi keva skuva sa mlekom,bez secera,pa mi se ukus ne svidja,ali ga cepam,jel bi moglo jos nesto da se iskombinuje da se ubaci ?? I naravno kazite mi jos neke proteinske namirnice,koje bi mogo da koristim,da mi ne bude ista ishrana non stop,dosta istrazujem po sajtovima,posebno na ovom  :) Koje voce trebam da koristim,tj koje je dobro,i kad ? Oko toga ne mogu da nadjem nista  :bored:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Млеко
« Reply #13 on: March 20, 2013, 11:43:07 PM »
Kad bi imao kintu,cepao bi i po 2-3 l dnevno sigurno,volim mleko  :) Cepam ja piletinu,pirinac,pecen krompir,tunjevinu,sardine,kuvano ili sa minimum ulja,znam da je i teletina dobra,ali nikad nisam probao pa nisam siguran da ce da mi se svidja  :) Zanima me jos,pirinac mi keva skuva sa mlekom,bez secera,pa mi se ukus ne svidja,ali ga cepam,jel bi moglo jos nesto da se iskombinuje da se ubaci ?? I naravno kazite mi jos neke proteinske namirnice,koje bi mogo da koristim,da mi ne bude ista ishrana non stop,dosta istrazujem po sajtovima,posebno na ovom  :) Koje voce trebam da koristim,tj koje je dobro,i kad ? Oko toga ne mogu da nadjem nista  :bored:

Napisao sam ti da ti mleko ne bi trebalo ciniti veci deo ishrane... I ja obozavam mleko i mlecne proizvode, mogao bih ziveti na mleku i siru do kraja zivota  :lol: ali jbg ne mogu samo to jesti po ceo dan.

Za pirinac:
1. uzmes serpu
2. uspes 1 solju vode na 100g pirinca
3. sacekas da voda prokljuca
4. ubacis pirinac
5. ostavis da se kuva jedno 5-6 minuta i promesas mozda 1-2x
6. onda poklopis serpu i iskljucis ringlu
7. ostavis 30ak minuta
ne moze prostije...
Od zacina so/biber/kari/kotanyi zacini (imas ih hiljadu vrsta, meni je najbolji zacin za ribu, oko 150 din je, traje dugo u crvenoj plasticnjoj posudi). Ja volim da dodam zacine kada bude gotovo.

Za proteinske namirnice imas samo: meso/riba/jaja/mlecni proizvodi/whey. Opet znas i sam sta valja a sta ne od koje.

Voce jedi koje volis  :) 1-2 vocke kad ti se jede slobodno.