EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ako moze i meni pomoc oko ishrane  (Read 25282 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #20 on: December 23, 2008, 01:52:35 PM »
EDIT: Cedevita - izbaci odmah. Tek sad citam ponovo i vidim da se radi o 150g (znaci jedno 100ak grama secera, po slobodnoj proceni), isuvise. Samo ces da se umastis. Ako ti je toliki problem da pijes obicnu vodu, stavi malo limuna, cimeta, cega god, kupi vestacke zasladjivace pa trosi u malim kolicinama, ali mislim da je svaka opcija bolja od ove tvoje.

Istina, ja nisam ni provalio da pise 150g.... :)
Izbaci to i smisli novu foru...

Mozda se telo ne moze pretvoriti iz ekto u endo, al ako se predje sa ekto na endo izgled tesko se vraca...treba paziti ipak...

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #21 on: December 23, 2008, 04:05:17 PM »
e brate,hvala ti mnogo na ovom detaljnom postu,volim kad mi neko tako lepo objasni pa onda da zapamtim i naucim,hvala jos jednom,ako mi jos neko pitanje padne na pamet,javljam se. :clap:
 ;) :)

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #22 on: December 23, 2008, 07:51:00 PM »
Drago mi je ako sam pomogao :)

treba paziti ipak...
Slazem se

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #23 on: December 24, 2008, 01:17:25 PM »
citam ovaj forum i sad sam naisao na jednu lazicevu informaciju gde kaze ovako
Quote
veliko postovanje prema tvom nacinu ishrane.ali nista ne moze da bude izgradjeno kvalitetno,sto se tice misica a da je bez mesa..ni jedna biljka nema tih aminokiselina koje ima meso,tog kvaliteta..zato su vegetaijanci stalno u losijoj poziciju po pitanju same cvrstine,misicne mase..
kod ljudi koji jedu samo belo meso ,ima isti problem ,zato se ubacuje malo i crvenog da bi se dobilo da kazem na toj punoci..
mnogo crvenog ne valja tj mnogo mesa prati i neke nelagodnosti..visok pritisak i holesterol..
samo smo mi nasli nacina da to izbegnemo..
u ishrani treba da se ima sve ,bas sve ne treba se nicega odricati...

posto nemam bas finansija da svaki dan jedem jaja,belo meso,oslic,pa ovo,pa ono,primoran sam da se pridrzavam uglavnom oslica i pomalo govedine,a znam da bi trebalo da izvori proteina budu sto raznovrsniji.

e ono sto mene zanima je da li cu se losije izgraditi ako samo unosim oslic tokom celog dana i sir uvece u odnosu na raznovrsniju ishranu (belo,crveno meso,jaja,oslic,sir)?
ima li to nekog velikog uticaja na cvrstinu,punocu,gustinu misica ili je sve to isti q?mislim ono jel bitno da se samo unosi 3gr proteina iz bilo kog izvora i da intezivno treniram pa cu se izgraditi ili tu veliku ulogu igra raznovrsnost proteina?

malo sam zakomplikovao ovo,ali ako neko moze da to malo pojasni koliko je bolje imati raznovrsne izvore proteina u odnosu na oslic i sir i whey posle treninga?
 :) ;) :help:

Offline mikoshmarinin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 341
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #24 on: December 25, 2008, 12:11:13 AM »
Koliko sam ja shvatio, raznovrsni izvori proteina se preporucuju najvise zbog:
- razlicitog aminokiselinskog profila
- uticaja na probavu i creva u slucaju jednolicne prehrane tokom duzeg vremenskog perioda

Ne verujem da ces primetiti neku veliku razliku.

Niti si takmicar niti mislim da imas neki bolesni bf pa sad mozes da primetis nijanse, a i sam lepo kazes da nemas uslova da jedes svaki dan razlicito meso. Recimo da u toku nedelje izmenjas bar jednom piletinu, crveno meso i ribu, tako da je to sasvim dosta. Druga stvar bi bila ako planiras da narednih par meseci recimo zivis samo na piletini/ribi/posnom siru.

Ne moras da brines o proteinima iz: mlecnih proizvoda, jaja, svih vrsta mesa i svih vrsta ribe. Svaki ce da posluze svrsi.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #25 on: December 25, 2008, 09:52:34 AM »
kolega,hvala ti opet na pomoci :) :)
resio sam na ovom forumu mnoge nedoumice i sad je malo lakse sto se tice pitanja ishrane :yes: :lol: :)

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #26 on: December 27, 2008, 10:28:51 AM »
e ovako,dosao sam do nekih cifara pa da vidimo jel valja i sta treba menjati:
on dani:200 proteina,300uh i 100gr kikiriki
off dani:150 proteina,150uh i 100gr kikiriki

jel po vasoj proceni treba negde neke doze podebljati ili je ovako vec solidno?

ja bih samo uradio jednu stvar,a ne znam da li je to ispravna,a evo kako glasi:
posto mi je cilj da unosim oko 3000 kalorija kako bih dobijao masu,ja trenutno iz proteina i uh unosim ravno 2000 kalorija,sto znaci da mi fali jos 1000,a tih 1000 bih mogao da nadoknadim iz 200gr kikirikija,a ja trenutno uzimam samo 100gr,pa sad da li je pametno da tih jos 500 nadoknadim tako sto cu umesto trenutnih 100gr uzimati dnevno 200gr kikirikija,na taj nacin bih imao oko 3000 kalorija,valjda bi to bilo dovoljno da dalje rastu misici?
da cujem vase misljenje,jel pametno nedostatak kalorija nadoknadjivati iz kikirikija ili nije?
proteine ne mogu da povecam zbog finansija,a UH ne mogu da povecam jer stomak vise ne moze da mi podnese tu kolicinu hrane,jedva pojedem i 300UH,pa mi palo na pamet da jedem jos 100gr kikirikija?
molim za savet nekog iskusnijeg, :help:

Offline __M__

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #27 on: December 27, 2008, 06:22:17 PM »
može meni neko da kaže kakva moja ishrana treba da bude, koliko proteina, uh, masti, ja mislim da sam negdje između mezo i endo, imam malo šira ramena, kukove, a imam i krupne kosti, pa ako može neko da mi pomogne...
Izvinjavam se unapred ako narušavam bit teme... :blush: :blush:
Visok sam oko 195 cm i težak oko 96-97 kg
 :help: :help: :)

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #28 on: December 27, 2008, 10:54:24 PM »
brate ajd ako nije problem,otvori lepo svoju temu da nam se ne mesaju postovi u ovoj temi,imacu ja jos dosta pitanja,pa na sta ce onda ovo sve da lici,zato bolje da imas svoju temu i tamo postavljas pitanja sta ti padne na pamet,vazi  :)

Offline __M__

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #29 on: December 28, 2008, 12:59:08 PM »
Što se mene tiče nema problema..:)