EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ako moze i meni pomoc oko ishrane  (Read 25290 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #60 on: January 04, 2009, 11:26:10 PM »
hvala nina :)
pa eto,krpim kraj sa krajem,veruj mi da bih sve dao samo da imam konstantu ishranu iz dana u dan,ali nemam nazalost i onda kad nemam taj dan da jedem sta bi trebalo(kao danas naprimer),iznerviram se i ne bude kako treba,ali nisam ovde da kukam,nego ako treba nesto menjati u planu da kazete sta treba,ali mislim da nista ne treba jer sve su ovo bilderske namirnice,a kolicine zavise od para,tako da je ovo trenutno najutegnutija varijanta.
i naravno znam "otprilike" kako treba rasporediti ove namirnice u toku dana,procitao sam zaista dosta tema,a i markoni me savetuje na msn-u pa sam mu ovim putem mnogo zahvalan :)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #61 on: January 04, 2009, 11:34:07 PM »
ti bas dosta unosis uh,veruj mi da ja jedva unosim 300uh,a 380 ce mi ici jos teze,ali probacu za koji dan da to dodam pa cu videti,ako se budem zamastio u roku 2,3 nedelje,vracam na 300 i onda cu znati koliko je meni potrebno gr uh/1kg :) jedino se experimentom to moze utvrditi ali bojim se da se ne umastim jer onda i to malo sto se umastim experimentom ce mi ostati jer ne planiram uopste da radim definiciju jer ne mogu da podrzim finansijski veci unos proteina od ovoga trenutno niti bcaa niti glutamin,a sve je to pozeljno imati kad se radi definicija da bi se ocuvala misicna masa i svestan sam svega toga,ali jbg,love se nema,tako da moram ici pazljivo sa UH :) i izgradjivati masu a da odrzim ovaj bf bez dodatnog zamascivanja.
to je to otprilike :)

ne treba ti mngoo UH,ja sam sad na masi unosio 350 grama na 100kg,ne vidim sta ce ti onih 400 grama pirinca,mnogo bre bzvz ces se umastiti
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #62 on: January 04, 2009, 11:39:28 PM »
Ja dnevno jedem 250gr proteina-zivotinjskih-meso,jaja,sir i oko 200 biljnih-pirinadz,pasulj tetovac-izuzetno bogat ima oko 22gr proteina i
ostalo sto kroz kikiriki i ovsene.
UH trenutno idem
Pon-trening-500gr
Uto-trening-500gr
Sre-aktivan odmor-300gr
cet-trening-500gr
pet-aktivan odmor-300gr
sub-trening-300gr
ned-pasivan odmor-100gr

Sto se tice unosenja UH,pojedem 150gr u 11h,250gr u 13h,u 14h sam na treningu pa oko 16h posle pwm pojedem jos 100gr UH sa 60gr proteina iz mesa
Dodje tu jos nekih 50gr UH u ovsenim za dorucak i uzinu al to neracunam a njih jedeem i u off a ostale izbacim
Veruj mi jedva to pojedem al kad nemogu onda malo smanjim za nekih 100gr i super opet unosim 400-450gr


ti racunas biljni protein?? osim ako ne mesas 4-5 izvora biljnog proteina (i to moras tacno znati AK profil svakog da bi znao kako da dopunjujes) mozes slobodno to precrtati jer neces iskoristiti 10% toga jer ce sve oksidovati usled nedostatka tj nedovojno nekih EAA....
Why so serious?

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #63 on: January 04, 2009, 11:51:31 PM »
ne treba ti mngoo UH,ja sam sad na masi unosio 350 grama na 100kg,ne vidim sta ce ti onih 400 grama pirinca,mnogo bre bzvz ces se umastiti

jos uvek ne poznajem svoj organizam kako treba,a za to je potrebno vreme.
meni trenutno ova kolicina (400gr pirinca) sasvim odgovara,ne mastim se uopste.
ako smanjim,bojim se da ce organizam trositi proteine kao energiju,a to uopste necu.
mozda kad budem imao malo vise vremena za jedan experiment,odlucim da se mesec dana hranim sa recimo 300gr pirinca i vidim kako ide,ali sve dok me ne masti ovih 400gr,ja sam zadovoljan,ionako se ja jos uvek ne kontam u sve te varijacije,fazone,strucne izraze ili sta vec tako da mi je lakse da svaki dan unosim istu kolicinu,mozda u off malo smanjim,nego da se tu bakcem,aha kao danas je pon,danas treba 380pirinca,sutra utorak,pa treba 240 i tako u nedogled :lol:
mislim znam da zvuci glupo,ali tako je kako je, :)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #64 on: January 05, 2009, 12:08:33 AM »
pa ko kaze da moras da variras,off danima ne unosis prost secer u pwm,a danima kada treniras uneses eto ti varijacija

radi kako hoces,vidi sam
Why so serious?

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #65 on: January 05, 2009, 12:10:48 AM »
svakako,svako treba da nadje samog sebe,glupo je pratiti nekog posto se organizmi razlikuju...
ma dex ni ne unosim u off danima nisam toliko lud jos :lol: :lol:,samo u pwm 40gr,znam barem osnovne stvarcice :) :lol:

Offline bojanh66

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 123
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #66 on: January 05, 2009, 09:09:45 PM »
jel velika greska kad se ne unosi vlaknasto povrce,da li gubim nesto znacajno sa neunosenjem?
hoce li sva proteinska hrana brze dospeti do misica ako se unose vlakna ili to nema nikakve veze?

...povrce ne volim da jedem prvenstveno zbog ukusa,jednostavno ne volim i to ti je,kao da gurnem prst u grlo,takav mi je osecaj kad stavim povrce u usta... :lol:

Offline Mackolina007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Female
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #67 on: January 05, 2009, 09:13:42 PM »
vlakna treba da jedes zbog varenja...a sa proteinima to nema veze...  :)

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #68 on: January 05, 2009, 10:06:37 PM »
povrce dobar izvor vitamina,dobro za varenje,antioksidansi su neki blablabla....

jako je pozeljno jesti ga,napravi ga ukusnijim,imas 100 raznoraznih zacina
Why so serious?

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: ako moze i meni pomoc oko ishrane
« Reply #69 on: January 05, 2009, 10:38:52 PM »
od svih kojekakvih zacina najvise volim so  :innocent: :innocent: nista ne popravlja ukuse kao sto to radi SO  :)
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.