EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc za pocetnika!  (Read 2429 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jopa

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Pomoc za pocetnika!
« on: September 18, 2012, 06:46:24 PM »
Pozdrav svima!
odlucio sam da krenem u teretanu, imam 15 godina, visok sam 175cm i tezak 70kg. Ne bavim se nikakvim sportom izuzev trcanjem (svako dzogiram u parku, imam kondiciju.). Pre par dana sam povredio nogu na trcanju i sad se oporavljam. Posle toga sam resio da krenem u teretanu. E sad treba mi vasa pomoc. Kako da pocnem sa treninzima? da dodam jos nesto, nezdravo se hranim i zelim to da ispravim, pomoc oko ishrane mi takodje treba?

bio bih jako zahvalan ako bi' mogli da me uputite u neke stvari.... Hvala

/edit
da dodam samo, zelim samo da skinem salo i nabacim misicnu masu. Znaci ne zelim da bildujem preterano, ali ne bi' bilo na odmet da uradim grudi, stomak malo...

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Pomoc za pocetnika!
« Reply #1 on: September 18, 2012, 07:54:18 PM »
Pozdrav svima!
odlucio sam da krenem u teretanu, imam 15 godina, visok sam 175cm i tezak 70kg. Ne bavim se nikakvim sportom izuzev trcanjem (svako dzogiram u parku, imam kondiciju.). Pre par dana sam povredio nogu na trcanju i sad se oporavljam. Posle toga sam resio da krenem u teretanu. E sad treba mi vasa pomoc. Kako da pocnem sa treninzima? da dodam jos nesto, nezdravo se hranim i zelim to da ispravim, pomoc oko ishrane mi takodje treba?

bio bih jako zahvalan ako bi' mogli da me uputite u neke stvari.... Hvala

/edit
da dodam samo, zelim samo da skinem salo i nabacim misicnu masu. Znaci ne zelim da bildujem preterano, ali ne bi' bilo na odmet da uradim grudi, stomak malo...
Nebi bilo na odmet i da procitas malo...hmm...... ;)
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Pomoc za pocetnika!
« Reply #2 on: September 18, 2012, 11:02:14 PM »
Zaboravi da odma uradiš grudi i stomak malo, radiš sve, pa ide kako ide.
Ishrana treba da ti se sastoji od: jaja, mesa (osim svinje, je l'), ribe, ella sira, proteina, pirinča, ovsenih pahuljica, eventualno kuvanog krompira, badema/oraha/kikirikija, maslinovo ulje. Hm, čini mi se da je to to?
Za početak vežbaj 2-3 nedelje kružni trening, a posle možeš raditi običan split tipa grudi/bi, leđa/tri, noge, ramena, vežbe možeš naći i na forumu, a i Google ti je prijatelj.