EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Dva Saveta u vezi suplemenata!  (Read 2129 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kapuljaca

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Dva Saveta u vezi suplemenata!
« on: August 22, 2013, 02:51:28 PM »
Zdravo, i da se izvinem u napred za dugacak post koji sledi i zahvalim na odgovorima, imam dva pitanja jedno za sebe jedno za drugara. Ukratko da se predstavim da znate sa cim imate posla. Imam 22 godine (185 cm, 82kg) citav zivot se bavim sportom od 7-16 godine Kosarkom (+ individualni treneinzi + kampovi svake god) nakon raspada kosarkaskog kluba poceo sam da se bavim teretanom neke 4 godine (i kik boks nekih godinu dana izmedju 18 i 19 god) i tako do prije godinu i po dana,negde kraja 2011. E sada sustina mog pitanja su suplementi jer od kad sam krenuo da treniram imao sam 180 i 61 kg i prije dve godine sam dosao do 80-81 kg i izrastao na 185, bila mi je to idelna kilaza. Nekad sam trenirao cisto nekada sam uzimao suplemente, ali najbolje rezultate sam postigao sa njima. Kada sam i zavrsio sa teretanom zadnje sto sam uzimao je bio Animal M-stack i bio sam prezadvoljan i imao odlicne rezuletate. Medjutim nakon prestanka nisam se bavio nicim samo pio i ljencario, i udebljao se na 92 kg pre nekih 4 meseca, I evo sad sam se srusio na 82 kg opet uz mjesec dana sa l-karnitinom. Ali sam hvala bogu dosta mlitaviji nego tada sto je logicno. E sada posto moje poznavanje suplemenata je bilo cisto za nabijanje misicne mase i debljanje Moje pitanje je koji suplementi su mi sada dobri a trazim znaci da mozda dobijem malo misicne mase i cisto da se zategnem i izgubim jos malo ovo slaufa sto je ostalo (naravno kardiom + udaranje vrece i sparing) i bitna mi je dosta energija, posto zbog puno obaveza fakultet posao itd sam cesto premoren i mrzi me da idem pa treba mi nesto da me trgne, a pre sam energiju jednim suplementom nanorpoxil (kao pre-workout i koji nemogu da nadjem nigde vise). Znaci pitanje je koji je dobar pre-workout suplement da mi digne energiju, i da li da se vratim animalu (nisam siguran u to posto sam negde srednje forme u teretani) ili da se okusam sa necim laksim dok ne dignem jos formu?

I drugo pitanje cu skratiti koliko mogu za mog drugara 25 godina (195 cm visina) Nije se bavio nicim od 20 godine i dosao na 120 kila +/- i sada za neka 4 meseca u teretani+kardio se srusio na 105-107 i on bi poceo da se zateze i jos mrsa uredovao je ishranu koliko toliko, a cuo je od ljudi da je animal cuts dobar preparat, pa me zamolio da se raspitam i za njega. Pa da li je pametno da uzmem uopste cuts sada i hoce li imati efekta na njemu ili da proba sa nekim sagorjevacima (kojim?) prvo pa kasnije na cuts ili takav neki suplement.

Izvinite jos jednom na dugom postu, i hvala unapred.

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Dva Saveta u vezi suplemenata!
« Reply #1 on: August 22, 2013, 03:24:50 PM »
Prvo pitanje su kofein tablete ok,a drugo  moze bilo sta a ne mora nista nego dobra dijeta kao rotacija uh

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Dva Saveta u vezi suplemenata!
« Reply #2 on: August 22, 2013, 03:39:05 PM »
Kakva je ishrana?