EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc/savet!  (Read 3231 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline njakab

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Pomoc/savet!
« on: November 21, 2013, 12:08:45 PM »
Evo ovako,imam 19 godina oko 68kg znaci mrsav sam.Bavio sam se sportovima od svoje 8-9god ali najvise sam se zadrzao na 1 sportu 7godina i pre par meseci sam prekinuo(oko  3-4)imali smo neku malu teretanu tamo vezbao sam i videli se rezultati ali nista posebno.
E sad krecem od sledece nedelje u teretanu,procackao sam internet i svasta sam video ali uvek se nadje nesto da me zbuni..Ishrana mi je uzasna 11h-neki sendvic sta god stignem pre skole 14h-isto tako u skoli kupim nesto 18-19(sve zavisi kada dodjem iz skole) rucam jer nemam vremena da rucam jer sam od 12 i ranije vec u skoli.
Znaci ja zelim da nabacim masu,ne zelim ono da se napucam nego normalno ali lepo gradjeno telo.Treba mi ako moze neko da mi pomogne plan i program za pocetnika(koliko treninga sta kako) i ishrana.Ali pare su problem kod ishrane,i jos sta da pijem da mi pomogne na dobijanju mase i formiranju tela!

Hvala

Offline snoopy

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 546
  • Gender: Male
Odg: Pomoc/savet!
« Reply #1 on: November 22, 2013, 10:41:10 PM »
Imaš ovde na forumu milion tema o tome, imaš search pa potraži teme kao što su- Kako da se ugojim, kako da nabacim mišićnu masu itd...
Pre svega moraš srediti ishranu!

Moraš unositi dosta UH (pirinač, testenine, krompir...) i proteina (pileće belo meso, riba...), ali to sve iziskuje određena novčana sredstva i ni malo nije jeftina kvalitetna ishrana...


Imaš i dosta tema o treninzima, mada je to individualno....


Takođe ima milion tema o ishrani, šta bi trebao da jedeš itd.


Sve je već napisano, samo treba zagrejati stolicu i čitati  :)

Offline njakab

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: Pomoc/savet!
« Reply #2 on: November 23, 2013, 11:10:39 PM »
Znam da ima dosta tema,citao sam svugde po internetu ali zelim ako moze neko da mi pomogne da mi napise kako da krenem sa treninzima tj redosled pa i neki mali savet oko ishrane kako i sta