EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena  (Read 5734 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« on: August 08, 2013, 03:49:02 PM »
Zdravo svima,jas se zovem Natasha,makedonka sam i zivim u Brisel.prvo da zahvalim na svima a posebno na administratora lazic puno sam praktikuvala od njegova sovete i upatstvo za sto treba jesti a sto ne treba jesti,za 12 dana smrsala sam 3 kgi 500grama. :)Molim vas da ne mi zamjerite za moj jezik ,,istina da ne znam mnogo tocno i gramaticki da pricam i pisem,taka da molim vama za razumevanje i strplivost.
Vas forum je neverojatan jas sam voodusevila od vasa strucnost,znajnje i lubeznost.   
Ovo je moe pitanje,,znam da smejam samo edno voce do 3 cas najkasnije
Znam da ne smem banane i neko drugo tropsko voce
Znam da treba varajiciju sa uglenim hidrata i se trudim da praktikujem jel ima dana kada ne unosim uopste znaci sveduje se na 0 ..
Skrob i voce do 3 casa najkasnije
Skrob sa vlakno nikako ne smeem mesati
Skrob sa drug skrob ne smem mesati
Pitanje je dali dobo postapujem,,,ali ne merim strikno unis na proteina i ugleno hidrata(znam da ne treba vise od 100)
Sir nema tu elle ili dukat pa za sad nista ni sam uzela trazim da nagem niskomasno
Do koliko najkasmije smem da unosim hranu?ja unosim do 9,9:30
Jel mogu da pojdem dve voce ne svaki dan ali 3 puta u nedelu(grejpfruta i limon,ili pomarange)znam da ne treba prekoracim vise od dve i vise od tri sata
Jel mogu da primenujem neki put mago,ananas.(normalno samo jedno od to voce i jednas do 3h)

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #1 on: August 08, 2013, 05:14:42 PM »
Evo strikno sta me intersuje:
Do koliko najkasnije mogu da jedem zadni obrok(ja to praktikujem do 9:30) jel e ok?
Koliko belanaca mogu da pojedem u toku dana?
Jel je dozvoljeno  da jedem kivi,mango anans?
Mogu da uzmem wey proteina?sa ogled na to sto ocu da smrsam
5 puta nedeljno vezbati jel je dovoljno?(treniram body attak,body step i aerobik)i sad sam pocela i fitnes sa tegovima)
Lipo 6 nutrex  uzimam za brzo sogoravanje vec 2 nedele jel da nasatvim  ili da uzimam drugi?
Koj vitamin B treba da uzimam pre treninga(citala sam da oslobaga energiju i je dobro uzimati pre treninga)
Poslem treninga znam da mogu pojesti saku suvog grozdea sta je sa bade bademei lesnice kada treba jesti?
Unapred vam zahvaljujem

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #2 on: August 08, 2013, 09:59:41 PM »
Evo strikno sta me intersuje:
Do koliko najkasnije mogu da jedem zadni obrok(ja to praktikujem do 9:30) jel e ok?

mozes i dok ne odes u krevet, ako se uklapa u kaloriske potrebe a nije junk

Koliko belanaca mogu da pojedem u toku dana?

koliko god mozes a da ti se ne smuci

Jel je dozvoljeno  da jedem kivi,mango anans?

da, u normalnim kolicinama

Mogu da uzmem wey proteina?sa ogled na to sto ocu da smrsam

mozes, ali opet samo u odredjenim momentima

5 puta nedeljno vezbati jel je dovoljno?(treniram body attak,body step i aerobik)i sad sam pocela i fitnes sa tegovima)

dovoljno je ako je intezivno i dajes bar 70-80 % sebe na treningu

Lipo 6 nutrex  uzimam za brzo sogoravanje vec 2 nedele jel da nasatvim  ili da uzimam drugi?

dobar je
Koj vitamin B treba da uzimam pre treninga(citala sam da oslobaga energiju i je dobro uzimati pre treninga)

uzimaj ga zbog zdravlja, kose, noktiju, ne zbog treninga, b 50 je ok


Poslem treninga znam da mogu pojesti saku suvog grozdea sta je sa bade bademei lesnice kada treba jesti?

posle treninga jedi, nemoj grozdje, ..bademe i lesnike jedi umereno, imaju mnogo kalorija, jedi npr sa doruckom ili grickaj kao uzinu
Unapred vam zahvaljujem
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #3 on: August 09, 2013, 12:13:31 AM »
Hvala vam puno :)ja nadam se da cu biti jako disciplinovana i cu da podrzim taj nacin ishrane,smetam da je jako zdrav i vidim da mi prija.
Puno pozdrava

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #4 on: August 09, 2013, 12:24:35 AM »
Samo da prijavim jos jedno kilo minus :clap: hvala vam puno ali posebna zahvalnost do Lazic.
Sta je za zelenim caja,ocu sutra da kupim mogu celi dan piti ili da ogranicim kolicinu?
Hvala vam jos jednom

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #5 on: August 09, 2013, 05:01:40 PM »
Zdravo svima,nadam se da svi ste ok,imam jedno pitanje:jel kukuruz spada u grupi skroba? Pozdravljam vam svima

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #6 on: August 09, 2013, 07:51:48 PM »
Zdravo svima,nadam se da svi ste ok,imam jedno pitanje:jel kukuruz spada u grupi skroba? Pozdravljam vam svima

Jeste, kukuruz je skrob.


Samo da prijavim jos jedno kilo minus :clap: hvala vam puno ali posebna zahvalnost do Lazic.
Sta je za zelenim caja,ocu sutra da kupim mogu celi dan piti ili da ogranicim kolicinu?
Hvala vam jos jednom

Slobodno ga pij. Ali ako mislis da ce ti pomoci oko mrsavljenja - nece.  :)

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #7 on: August 09, 2013, 10:47:43 PM »
Ponedeljak   Utorak   Sreda   Cetvrtak   Petak   Subota   Nedelja
Proteini   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   90gr
UH(skorb)   100gr   50gr   0gr      100gr   50gr   0gr   0gr
UH(vlakno)   sto vise   sto vise   ogromne kolicine   minimalno   ogromne kolicine   ogromne kolicine   sto vise
Masti   .      .   .   .   .   .   100gr omega 3 masti
 Ovo uputsvo praktikujem i sprovodim...samo nekoliko pitanja:
U nedelju jel je bolje da kolicinu mesa svedim na minimum?(procitala sam na foumu zbog  viska masti)
Activia vocni jogurtom sa 0%jel mogu uzimati?(danima kad imam uglenihidrata)
Pilece virsle za veceru?(samo ponekad za promene i ako znam da bolje je ribu i pilece)
L-carantin pre treninga?
Unapred vam zahvaljuem

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #8 on: August 10, 2013, 09:40:52 AM »
Masti   .      .   .   .   .   .   100gr omega 3 masti

Koliko si u stvari mislila?  :)

Uglavnom, premalo hrane, na 100g proteina i uh, to je 800 kalorija, moras to podebljati, to nije dosta ni za dete.

U nedelju jel je bolje da kolicinu mesa svedim na minimum?(procitala sam na foumu zbog  viska masti)
Mislis kada ti je dan sa nula hidrata? Nema potrebe, jedi mesa, i ovako jedes malo hrane. Sad vidim da imas 3 dana nedeljno sa nula hidrata, nema uopste potrebe, i jedan dan je sasvim dosta. Ne moras se izgladnjivati da bi izgubila par kg, kontraproduktivno je ovo. Kalorije se trebaju polako spustati, a ne odmah na minus 1500 kalorija.

Activia vocni jogurtom sa 0%jel mogu uzimati?(danima kad imam uglenihidrata)
Nemoj hidrate iz jogurta. Imas ogranicenu kolicinu hidrata, bolje je da ona bude iskoriscena iz pirinca/krompira i sl. nego iz laktoze.

Pilece virsle za veceru?(samo ponekad za promene i ako znam da bolje je ribu i pilece)
Pa nije preporucljivo s obzirom da je to otpad. Bolje onda ako hoces da promenis nekada popij probiotic jogurt ili nesto slicno, bar da bude kvalitetno.

L-carantin pre treninga?
Ne treba.

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #9 on: August 10, 2013, 12:31:42 PM »
Hvala puno na brzom odgovoru:) ali to je bio uputstvo od lazic

Uvek vrsite, preraspodelu u korist ugljenih hidrata, pa tek onda u korist korisnih masti.

4.korak

Izrada tablice sa dnevnom konstantnom kolicinom proteina, varirajucom kolicinom ugljenih hidrata i naravno mastima.
Ponedeljak   Utorak   Sreda   Cetvrtak   Petak   Subota   Nedelja
Proteini   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   90gr
UH(skorb)   100gr   50gr   0gr      100gr   50gr   0gr   0gr
UH(vlakno)   sto vise   sto vise   ogromne kolicine   minimalno   ogromne kolicine   ogromne kolicine   sto vise
Masti   .      .   .   .   .   .   100gr omega 3 masti
Jas samo kopirao sam  ovo za da vam kazem da strogo se pridrzavaju ovog uputstvu
U nedelju imam manje kolicinu mesa.pa jel je bolje da svedim na minimum i celi dan da unosim UH(skroba do 3h i i vlakno do kraja dana)samo da isklucim mesa jednom nedeljno i to samo u nedeljom?
Ok za activiju necu uzimati'''a normalan jogurt sa0%m za vecru u kombinaciji sa belanaca?
Hvala vam na paznji i puno vam pozdravljam