EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: adri - dnevnik ishrane i treninga  (Read 29173 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
adri - dnevnik ishrane i treninga
« on: November 02, 2008, 11:46:34 PM »
Pozdrav,

Imam specifican problem i posto imam ogromnu zelju da ga resim, molim Vas da mi pomognete.
Imam 35 god, visoka sam 162 i imam 68 kg.  Dvoje dece.  Trebam da skinem oko 10 kg.

Moj osnovni problem je taj sto ja vec 10 godina jedem skoro iskljucivo samo kulen, Poli parizer i kackavalje.  Vrlo retko supe i kuvano, voce ne jedem uopste, ni slatko cak ne jedem.
A i to suvomesnato sto jedem, jedem uglavnom uvece ili nocu.
U toku dana samo pusim (3 kutije cig.) i pijem mnogo kafe.  Vodu ni sokove ne pijem.
Posao mi je jako stresan, uglavnom sedim.  Do kasno uvece radim na kompjuteru, i oko 02 h kad krenem da spavam moram ponovo da jedem inace ne mogu da zaspim.  Cesto se i u toku noci probudim da jedem.
Fizicka aktivnost nikakva.  Inace sam zdrava (sto me prosto cudi).

Pre nekoliko godina drzala sam Atkinsovu dijetu i smrsala 7 kg za 14 dana.  Nakon godinu dana sve se vratilo i shvatila sam da moram da promenim nacin zivota.

Prvi korak: pre nekoliko dana kupila sam traku za trcanje ( U Intersportu.......oko 40 000 din). Nadam se da je dobra za ono sto meni treba. Vec treci dan brzo hodam dva puta dnevno po sat vremena. Prosek brzine/h oko 5.
Prija mi.

Ono sto Vas molim je da mi pomognete  kako da promenim ishranu.  Procitala sam sva uputstva..........i nastojacu da jedem tako........( bar koliko toliko u toku dana) ali sta da radim uvece kad vise ne smem da jedem a stomak jednostavno trazi hranu jer ne moze da zaspi,..............kako prevariti organizam nakon 10 godina jedenja samo suvomesnate hrane?


Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #1 on: November 02, 2008, 11:52:48 PM »
Zaboravila sam da napomenem na su masne naslage gotovo iskljucivo na stomaku.
Ruke, noge.....su super!

Spremna sam za svaki vas savet.  Zelim ponovo da izgledam jako lepo kao nekada bez tih 10 kg viska.
Iako sada ne jedem u toku dana, i tu sam spremna da u potpunosti promenim navike.
Tih 10 godina zivela sam iskljucivo za karijeru i za decu.  Sada zelim prvenstveno da se posvetim svom zdravlju i izgledu. 

Offline jocica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #2 on: November 03, 2008, 10:56:36 AM »
http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=4263.0
iscitaj ovo i videces kakva ishrana mora biti da bi postigla rezlutate,i videces gde si gresila. :blowkiss:

Offline Swat

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 544
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #3 on: November 03, 2008, 03:47:33 PM »
ja sam cuo da postoji negde covek u americi ko9ji jede samo meso i nista vise i tako ceo zivot, ima 40-50 godina.

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #4 on: November 03, 2008, 04:34:17 PM »
Hvala Vam na odgovorima.
Ja sam sva uputstva sa sajta dobro prostudirala, ali nigde ne pise nista o tom velikom problemu "nocnog jedenja" i kako prevariti organizam koji je na to navikao?


Offline bebac

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1422
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #5 on: November 03, 2008, 05:36:42 PM »
Hvala Vam na odgovorima.
Ja sam sva uputstva sa sajta dobro prostudirala, ali nigde ne pise nista o tom velikom problemu "nocnog jedenja" i kako prevariti organizam koji je na to navikao?



Znaš kako, ja kad preko dana imam više niskokaloričnih obroka 5-6 onda uveče mi i nije tolika frka da ne jedem.
Ili imaj uvek u frižideru posni/mladi sir i jedi ako te tera bez ičega  tj. zalivaj vodom i mislim da će ti pomoći.
Pain is temporary, Pride is forever

Offline jocica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 67
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #6 on: November 03, 2008, 06:56:30 PM »
pokusaj pre spavanja jedan sat da jedes posni sir,smirice ti glad,ali veceraj nesto od povrca sto je vlaknasto i sa piletinom...
naucila sam ja nesto :lol:

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #7 on: November 04, 2008, 08:30:05 PM »
Evo danas na primer....skuvala sam karabatake u supi, samo sol bez vegete.......i jela to i za rucak i za veceru.  Ako me uhvati glad jescu sir.  Vodu bi pila ali jednostavno se toga ne setim i nikad nisam zedna.

Ali nocas sam se ponovo budila i samo ko manijak odem do frizidera........bila sam svesna da sam na ovom "novom nacinu" i uzela sam samo parce fete.  Ali celu noc sam se mucila i okretala i budila.

Zar je moguce da na ovako posecenom forumu nema nekoga sa tim problemom a posebno nekoga ko je taj problem i resio?
Molim Vas da se javite.............ovo je strasno.........Da ja bar jedem slatko i puno UH, ali neeee,
ja zapravo jedem samo suvomesnato i salate i ipak imam takav problem..

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #8 on: November 04, 2008, 08:53:18 PM »
Evo danas na primer....skuvala sam karabatake u supi, samo sol bez vegete.......i jela to i za rucak i za veceru.  Ako me uhvati glad jescu sir.  Vodu bi pila ali jednostavno se toga ne setim i nikad nisam zedna.

Ali nocas sam se ponovo budila i samo ko manijak odem do frizidera........bila sam svesna da sam na ovom "novom nacinu" i uzela sam samo parce fete.  Ali celu noc sam se mucila i okretala i budila.

Zar je moguce da na ovako posecenom forumu nema nekoga sa tim problemom a posebno nekoga ko je taj problem i resio?
Molim Vas da se javite.............ovo je strasno.........Da ja bar jedem slatko i puno UH, ali neeee,
ja zapravo jedem samo suvomesnato i salate i ipak imam takav problem..

Nemoj da brines to je sve normalno.......vecina ima takav problem u pola noci samo sto nece da priznaju :crazy:

Samo nemoj da odustanes....
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline adri

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Odg: adri - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #9 on: November 04, 2008, 09:39:09 PM »
Nekako ne verujem da mnogi imaju taj problem, jer ljudi kojima se poverim kakav problem imam.....jednostavno ne mogu da veruju?!!  Navodno im se to nikad nije desilo.........