EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: KONJICKI SPORT  (Read 18617 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
KONJICKI SPORT
« on: January 21, 2007, 12:41:11 PM »
Konjički sport


Konjičke utrke poznate su prvenstveno po konjima. Najbrži način kretanja konja je galop. U početku su ljudi konje koristili kao pomoć pri fizičkim radovima, a vremenom su shvatili da oni mogu biti puno zabavniji. Ima više vrsta konjičkih utrka. Možemo nabrojiti neke: preponsko jahanje, dresurno jahanje, zatim polo koji je malo grublji konjički sport. Također možemo uvrstiti među to i kasački i galopski sport. Kasački sport se može odvijati pod sedlom ili u sulkama. Sulke su male lagane kočije na kojima sjedi onaj koji upravlja konjem. U Zagrebu je zagrebački hipodrom na kojem je mogućnost odvijenja svih popularnih konjičkih sportova. Nažalost, u Hrvatskoj konji su zanemareni, a isto tako i konjički sport.

"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: KONJICKI SPORT
« Reply #1 on: December 14, 2008, 02:24:30 PM »
Da vam navedem gde se nalaze skola il obuka jahanja konja u Novom Sadu,
KK Petras - Petrovaradin, nalazi se iza Lovoturs, dalje se ide preske pravo,pa levo...eto,tu je mesto  :)
KK Hipos - Sajamište,Novi Sad
KK Jastreb - Salas 137,kod Ceneja
KK Granicar,izvan Novog Sada, u Kaćkom putu (ne secam se tacne adrese  ;D )

Uzivajte u jahanju konja!   ;)
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline kaliopa

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Female
Odg: KONJICKI SPORT
« Reply #2 on: December 17, 2008, 02:56:03 AM »
Ja sam davno trenirala u Beogradu u klubu "Aleksa Dundic". Nemam pojma da li jos uvek radi i kako radi, ali u to vreme su bili najbolji, samo i mnooooooogo skupi. Tada je na hipodromu bio i Pegaz, ali oni su bili neozbiljni, a smesno jeftin je bio Milicionar. Samo sto su svakakve price kruzile o njima. Uslovi im nisu bili neki bas dobri i secam se da cak nisu imali ni svlacionicu???? Ne znam sta je trebalo da radim, da idem na Banovo u jahackim pantalonama i cizmama kao ludak? Ko zna kako danas stvari stoje, ali bih bas volela da jednom opet krenem.

Offline rampelstiltzkin

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
    • Reel-Exchange
Odg: KONJICKI SPORT
« Reply #3 on: February 15, 2009, 11:42:59 AM »
Cao. Evo bas vidim tvoj post tu, pa sam hteo da te pitam jesi li se u medjuvremenu raspitivala o jahanju u BG-u. Ja sam iz Panceva, ali trenutno zivim u Vrscu i mislim se da kupim konja jer me jahanje vec duze vreme privlaci. Malo sam jahao, ali davno, tako da bih opet i bilo bi super ako bih nasao ok skolu sa razumnim cenama. Hvala ti  :)

Offline Aphrodite_NS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
Odg: KONJICKI SPORT
« Reply #4 on: August 08, 2011, 10:13:22 AM »
Da li neko može da mi pomogne i kaže mi u kojim konjičkim klubovima u Novom Sadu mogu da pronadjem specijalno obučene trenere za rad sa decom sa posebnim potrebama? Znam za onaj KK Petraš u Petrovaradinu, ali me interesuje da li i onaj kod Sajmišta ima takve trenere i da li neko zna kontakt telefon tog konjičkog kluba?Unapred zahvalna

Offline slobodan_ns

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: KONJICKI SPORT
« Reply #5 on: March 24, 2012, 10:26:11 AM »
Da vam navedem gde se nalaze skola il obuka jahanja konja u Novom Sadu,
KK Petras - Petrovaradin, nalazi se iza Lovoturs, dalje se ide preske pravo,pa levo...eto,tu je mesto  :)
KK Hipos - Sajamište,Novi Sad
KK Jastreb - Salas 137,kod Ceneja
KK Granicar,izvan Novog Sada, u Kaćkom putu (ne secam se tacne adrese  ;D )

Uzivajte u jahanju konja!   ;)

svaka cast sve si navela :)