EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: PLIVANJE  (Read 77542 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nightwolf89

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
  • Gender: Male
Odg: PLIVANJE
« Reply #50 on: December 30, 2010, 04:15:42 PM »
Pozdrav svima, imam pitanje vezano za plivanje. Naime, uzimam onu studentsku kartu za bazen i obicno 3-4 puta nedeljno mogu da odem. Prosecno plivam 25 duzina za 45min, praveci manje pauze na 3,4,5 okreta, zavisnosti od umora. Medjutim posle 20-og meni naglo pada snaga i izdrzljivost i od idealnog pravilnog plivanja dobijam geganje po vodi. Sta mislite o tome? Posto nisam bas upucen u "hemiju", cuo sam da postoje neki proteinski sejkovi koji ti dopremaju proteine odmah posle treninga i da su cool. Da li preporucujete nesto od suplemenata?

Offline Otorinolaringolog

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: PLIVANJE
« Reply #51 on: July 21, 2011, 10:44:52 AM »
Jel posle plivanja moze isti PWM kao i posle tegova?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: PLIVANJE
« Reply #52 on: July 21, 2011, 10:50:42 AM »
to ti je kao i trcanje ... mozesh lagano kaskati a mozesh i sprintati ...
tako i ovde zavisi sta si i koliko radio ...

nije neophodno ali sto da ne .. ako je tempo jak
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: PLIVANJE
« Reply #53 on: August 17, 2011, 10:19:42 PM »
Posle duzhe pauze plivanja, u ponedeljak sam ishao na prvi termin. Otplivao sam nekih 800m i umro ... (duplo vishe sam proshle godine terao). Kombinujem kraul i prsno. Kada plivam kraul tu bash udarim zhestok tempo (negde oko 80% snage), a u povratku prsno (malo laganije da imam vremena da izduvam). Najduzha pauza bude oko 5 minuta (kada bash hocu da izdahnem). I moram vam reci
da se oznojim u vodi (u bukvalnom smislu iako ima 24 stepena, znao sam da se oznojim i na 19). U petak idem na drugi termin i mislim da cu znatno bolje odraditi trening, jer me je u ponedeljak posle pola sata plivanja uhvatio grch, a to mi se uvek desi posle duzhe pauze jer se preforsiram na prvom treningu.
May the force be with you !

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: PLIVANJE
« Reply #54 on: August 17, 2011, 10:22:29 PM »
A shto se hrane tiche, ja isto jedem kao i posle vezhbi. Usled pravilne ishrane mozhe lepo da se steshe stomak.
May the force be with you !

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: PLIVANJE
« Reply #55 on: September 03, 2011, 09:07:38 PM »
Izgurah 2300m za chuku vremena .... Vec drugi bezuspeshni pokushaj da naguram 2600m, u utorak novi termin nova shansa  :clap:

Zaboravih .... 2 serije po 920m i jedna od 460 ...
May the force be with you !

Offline bbb

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 428
  • Gender: Male
Odg: PLIVANJE
« Reply #56 on: September 03, 2011, 09:43:04 PM »
slazem se u potpunosti da je plivanje strasan kardio,dok sam bio na moru plivajuci i roneci onako bez namere za nekim specijalnim treningom struk mi se blago stanjio a reko bih da se i plocice malo vise naziru.

Offline Kajzla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
  • Kad dam znak glavom ti udri.
Odg: PLIVANJE
« Reply #57 on: September 12, 2011, 01:53:29 PM »
Pa, definitivno se vide rezultati. Prosle nedelje sam nagurao 2760m .... 3 serije po 920m. Kombinovano kraul i prsno. Kraul plivam sa 80 % snage u 2 serije i zadnju seriju plivam sa nekih 90 % snage. Prsno uglavnom idem laganije da bih doshao do daha i prikupio snage za sledeci kraul. Danas cu da pokusam da izguram na 3 Km ovakvom metodikom i da to odrzavam par termina.
Sledeci cilj mi je da povecam serije kraula, a da smanjim serije prsnog.
Mislim da je izuzetno dobar kardio plivanje jer mozes da pojacas intezitet koliko ti hoces i da kombinujes stilove, a tako da se opterecujes ili rasterecujes u datom trenutku. Jos 3 nedelje pijem kreatin i onda idem na pauzu, a tada cu malo da izmenim ishranu i da pravim rotacije UH, da izgubim sto vise masnih naslaga koje su preostale :)
May the force be with you !

Offline marko.binary

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: PLIVANJE
« Reply #58 on: October 07, 2011, 11:43:02 PM »
Imam ja jedno par pitanja, ako ima neko volje da mi pomogne.

Imam 25 godina. I visak kilograma. Ranije sam bio u formi, ali zadnjih par godina sam se skroz zapustio i ugojio. :)
Krenuo sam na bazen da potpomognem redukovanom nacinu ishrane u borbi protiv kilograma.
Interesuje me da li plivanjem mogu da rasirim skelet (ramena) jer sam cuo da se kod muskarca skelet razvija do 27. godine ili ne, i ako je moguce kako?

I interesuje me kako da porganizujem trening? Imam fore nekih tri puta nedeljno, pa me interesuje koliko i kako plivati, brzina, duzina i ostalo?

Hvala puno unapred na odgovorima :)

Offline svemoguci_bruce

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
Odg: PLIVANJE
« Reply #59 on: September 02, 2012, 09:28:29 PM »
Pozdrav , imam 15 godina  treniram plivanje vec nekoliko godina ! Interesuje me koje su najbolje vezbe snage koje bi jedan plivac mogao da radi ! Inace treniramo 4 puta sedmicno u fitness sali u kojoj je vrlo malo tegova i sprava ! Interesuje me koje bi vjezbe i po kom programu mogo da radim !