EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: pomoc oko ishrane i treninga  (Read 2171 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline integral99

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
pomoc oko ishrane i treninga
« on: November 05, 2014, 01:33:29 PM »
Pozdrav svima, imam 15 god visok sam 186 krenuo sam u teretanu 2. juna znaci to je nekih 5 meseci do sad, a pre toga sam radio  kuci sklekovi,zgibovi,trbusnjaci, bucice i ez sipka... pre nego sto sam krenuo u teretanu imao sam oko 83kg sada imam 90kg i tamo negde do 15og januara planiram da ostanem jos na masi i da dobijem sto kvalitetniju masu, a posle toga krecem na defku ishrana mi je ovakva:
1. 4 kuvana jaja (cela) ovsene sa mlekom i tu dodam whey jednu mericu i popijem kapsulu kre-alkalyna
2. tuna i salata
3. 250-300gr mesa i jedan dan bude pirinac, drugi dan bude krompir i treci dan zapecene makarone sa jogurtom i kackavaljem(rotiram ova 3 non-stop) i obicno od salate budu paradajz i krastavac sa sirom i maslinovim uljem
4. proteinski sejk (6 belanaca 2 banane i 500ml mleka)
5. PWM whey,maltodextrin i kapsula kre alkalyna, a pre treninga no reaktor na prazan stomak trenutno imam e.nox shock koji sam uzeo pre nedelju dana, a pre nego sto sam kupio njega uzimao sam kapsulu kre-alkalyna uz beta alanin pre treninga i odlicno je radilo a i reaktor je odlican moram priznati
6. 300gr mesa i salata, a ponekad proteinske palacinke u koje stavljam whey i ovseno brasno.
a sto se treninga tice radim po planu 3 dana radim 1 odmaram znaci to bi bilo ovako:
pon. grudi-biceps za grudi radim 4 serije po 4 vezbe i za biceps 3 vezbe po 4 serije
uto. ledja-triceps ledja isto 4 serije po 4 vezbe i triceps 3 vezbe po 4 serije
sreda ramena 4 vezbe po 4 serije
cet. odmor
pet. noge 5 vezbi po 4 serije
izvinjavam se na ovako dugom tekstu ali zamolio bih nekog iskusnijeg vezbaca da mi kaze njegovo misljenje o ovom planu i da li da nastavim ovako i zaboravio sam da napomenem da sam uzimao omegu 3 posle rucka ali sada trenutno nemam i uzimam jednu tabletu kompleksa vitamina i minerala pred spavanje... pozz

Offline integral99

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: pomoc oko ishrane i treninga
« Reply #1 on: November 06, 2014, 02:44:29 PM »
Da li neko moze da mi odgovori na postavljena pitanja ?

Offline spalding

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
Odg: pomoc oko ishrane i treninga
« Reply #2 on: November 08, 2014, 01:25:03 PM »
i kakvi su rezultati? jesi se umastio? umesto mleka stavi vodu, jer mleko i whey ne idu...znas vec...laktoza...sinteza proteina...etc...


mleko u PWM nema sta da trazi...to valjda znas...


ubaci zdrave masti, ako nemas omega 3, idi kostunjavo voce..0,5-1,2g po kg...pa vidi...ako se mastis smanji UH...
proteine drzi 2.5-3g po kg, a UH od od 2,5-4 to ces morati sam da odredis... pocnes sa vise pa ako se mastis ti smanji... (ili mozes i UH da rotiras)
izbaci taj kasni UH, ella sir ili kazein pred spavanje...i u poslednjem obroku slobodno dodaj zdrave masti...


okaci slike pa da vidimo sta si napravio...