EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: SOJA!!!!  (Read 65931 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Chlenobot

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 74
Odg: SOJA!!!!
« Reply #70 on: June 23, 2008, 10:47:29 PM »
Sta je taj Jorga,neki nutricionista ?

Offline judge

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #71 on: June 24, 2008, 07:28:47 AM »
Vladimir Jorga je doktor sportske medicine i i bivsi profesor medicinskog fakulteta na higijeni ishrane i medicinske ekologije

Offline Vladda

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #72 on: June 26, 2008, 03:34:55 PM »
Ko ne zna kosu Vladimir i Ilija Jorga? Dovoljno je da ukucate u google i sve ce vam biti jasno. Sto se soje tice, ja je takodje konzumiram u velikim kolicinama i uopste se ne brinem za njeno "stetno" dejstvo, posto je vec dugo koristim i osecam se odlicno.  Naravno plus sto raznovrsnija ishrana. A o tome da je soja stetna mogu da pricaju samo onima kojima je tesko smisliti ikakvu trpezu bez mesa. Ne protivim se  onima koji konzumiraju meso, protivim se onima koji TVRDE da je soja stetna i to debelo podvlace. Takvi se odmah vredjaju dok im neko stane na zulj. Poznato je da soja sadrzi omega 3 masne kiseline koje regulisu povecanje HDL (dobar holesterol) a smajuje LDL (los holesterol) koji je jedan od najvecih izazivaca srcanih mozdanih i mnogih drugih bolesti. LDL se nalazi samo u mesu i doktori vam gotovo uvek skrecu paznju da budete obazrivi kada je u pitanju mesna ishrana.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: SOJA!!!!
« Reply #73 on: June 26, 2008, 03:57:28 PM »
niko ovde ne spori zasto vegetarijanac jede soju.pa to je normalno..nema drugih izvora proteina.
ali da neko ko ima mogucnost da jede   sve kako treba,konzumira nesto sto menja meso.i to svakodnevno..to bas nije dobro...ja sam za to da se jede sve..cak i soja jednom u 15-ak dana..ali bas da se konzumira svaki dan u kolicinama kao bilo koje drugo povrce ili meso..e to je vec druga stvar..
ti kazes da je dobro jesti  soju zbog omega 3..pa to je glupost..soju jedes zato sto je bogata proteinima..prosto je..ne mozes da je jedes kao izvor skroba ili vlakana jer joj to nije namena..
kao kada bi rekao jedite soju jer ima dosta vitamina..sto bi to neko radio pored toliko voca i drugog povrca..
jednostavno studije govore tako..sto bi ja sada isprobavao na sebi kad vec mogu da jedem bolje stvari od toga..tipa piletina, curetina, belanca, sira itd..

jos korisnih stvari

http://www.ivonazivkovic.net/SOJA-PRVI-DEO.html
http://www.ivonazivkovic.net/SOJA-DRUGI-DEO.html
http://www.ivonazivkovic.net/SOJA-TRECI-DEO.html
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Markoni

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 85
Odg: SOJA!!!!
« Reply #74 on: June 26, 2008, 09:00:06 PM »
omega 3 biljnog porekla nemaju nikakvu korist za coveka , samo  EPA i DHA

Offline Pegasus

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 102
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #75 on: February 08, 2009, 01:14:05 PM »
Da li preporucujete koriscenje hleba koji se delimicno pravi od bezmasmog sojinog brasna?
U Metrou sam nashao takav hleb Novosadske pekare zove se biocel i jedini je hleb na nasem trzistu na kojem pise nutritivni sastav kao i kolicina kalorija na 100gr(sramota velika za nase pekare):
Kalorije-232kcal
Protein- 21grama
U.hidrat-30grama
Masti  - 2.4grama
Vlakna - 6grama(mislim da je jedan od najvlaknastijih hlebova ,pored cistog razanog koji bi trebao da ima 7grama vlakana,ali ih je jako tesko naci u prodaji)

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #76 on: September 19, 2010, 11:16:27 PM »
ok, verujem da soja ima dosta negativnih efekata, ali me zanima sta mislite o izolatu sojinog proteina koji ima u pansportu da se kupi?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #77 on: January 07, 2011, 02:32:19 PM »
ok, verujem da soja ima dosta negativnih efekata, ali me zanima sta mislite o izolatu sojinog proteina koji ima u pansportu da se kupi?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: SOJA!!!!
« Reply #78 on: January 07, 2011, 06:28:46 PM »
a sto bi je kupovao, pored svega navedenog..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline pelister1

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Male
Odg: SOJA!!!!
« Reply #79 on: January 13, 2011, 10:41:53 AM »
Prema onome sta sam ovde procitao , ispada da je soja stetnija i od steroide ! Jel to moguce?