EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: AIKIDO  (Read 43576 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #10 on: September 07, 2007, 09:31:13 AM »
Hmmm Raw dobro si potkovana sa teoriom.Jel treniras Aikido i koliko dugo?:)

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: AIKIDO
« Reply #11 on: September 07, 2007, 04:57:40 PM »
ne nazalost, trazim .... :nonono:

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #12 on: September 07, 2007, 05:05:05 PM »
Pa...nadam se da ces naci.Ja se inace ovom vestinom bavim 10 godina i Wing Tzunom 7 god. :) :)

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: AIKIDO
« Reply #13 on: September 07, 2007, 05:53:22 PM »
sjajno. gde to?

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #14 on: September 07, 2007, 06:04:07 PM »
U Pancevu.Trener mi je Jeremic Milan Beogradjanin  inace bio je ucenik Ljubin dok je ovaj bio u Aikikaju pa ga je napustio kada je ovaj poceo da brlja i ubacuje nesto svoje.Nosilac je treceg dana stim sto je prvi dan polagao pred Koichi Toheom koji je bio najbolji ucenik Ueshibe i njegov koordinator za ceo svet,sve dok se nije odvojio posle njegove smrti i osnovao sopstvenu asocijaciju Ki Aikido.

Offline Igor Wing Tzun

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #15 on: September 10, 2007, 03:11:51 PM »

Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: AIKIDO
« Reply #16 on: September 15, 2007, 05:14:53 PM »
Veoma sam zbunjen.Da li moze neko da mi objasni sta je aiki- budo a sta je ki- aikido?Danas sam bio do sportskog centra Vracar i video da postoji klub koji se bavi aiki budom,pa onda klub ki-aikidoa MUSASI.Cuo sam da se samo aikido klub na Novom Beogradu bavi tradicionalnim aikidom.Koja je razlika izmedju ovih pravaca u aikidou i koliko uopste postoje pravaca? :crazy:Meni izgleda da svaki klub fura neki svoj stil.Realni aikido je bar priznata vestina i sam Ljuba Vracarevic je svoju vestinu nazvao srpska borilacka vestina.Zato ga i cenim.

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #17 on: September 15, 2007, 08:41:03 PM »
ki aikido je osnovao Koici Tohei , jedan od starijih ucenika Morihei Uesibe . Njegova skola ima specifican nacin trenirajna , i ima program za razvoj i kontrolosinje ki energije koji moze da se radi odvojeno od aikidoa , same aikido tehnike su  "mekse" nego kod tradicionalnog aikidoa , i ima jos nekih specificnosti u izvodjejnu , ali u osnovi to je klasican Uesibin aikido koji je on poducavao posle drugog svetskog rata , sa proucavajnem i aktivirajnem ki energije kroz poseban program koji je razlicit od treadicionalnog aikidoa.Koici Tohei je pre nego sto je poceo da trenira aikido bio kod vise ucitelja koji poducavaju koriscejnu ki-a , kao kod vise sinto i zen monaha kod kojih je ucio istu stvar ,
Aiki budo je u osnovi aikido koji Morihei Uesiba predavao pre dugog svetskog rata , i to je bio mnogo 'cvrsci"aikido od onoga sto je radio posle i bio blizi vestini iz koje je aikido i nastao -Daito ryu aikijujutsu. Ovaj aikido je u francusku doneo Mochizuki Minoru -uesibin ucenik - koji vodi svoju skolu  Yoseikan Aikido-Jujutsu . Predstavnik ove skole u francuskoj Alain Floquet je 1982 .uzeo ime Aiki -budo  i uspostavio saradjnu sa vodjom daito ryu skole Takeda Tokimune-om i priblizio svoju vestinu daito skoli . Inace i dalje pod Yoseikan skolom , i sve je ovo uradio sa odobrejnem Yoseikan rukovodstva .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline kuglica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Female
Odg: AIKIDO
« Reply #18 on: September 15, 2007, 10:00:55 PM »
Hvala ti Zuti na objasnjenju ;).A kod nas ,da li ima nekih razlika ili je to prilicno isto,mislim isti aikido?Koji ti najvise cenis?Postujem tvoje misljenje :)
E jednom ce i meni da uspe....
 


Offline virludob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 230
  • Gender: Male
    • www.mojastranica.com
Odg: AIKIDO
« Reply #19 on: September 15, 2007, 10:15:00 PM »
Zuti ti ne prestajes da me zapanjujes ;)Kazi i meni sta mislis o ovim stilovima i ja cenim tvoje misljenje :)
« Last Edit: September 15, 2007, 10:30:34 PM by virludob »