EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: AIKIDO  (Read 43575 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #90 on: October 14, 2009, 08:04:19 PM »
sta si ti meni odgovorio za BJJ ili JJ ? Kad sam ja rekao da su to grepleri i da kombinacija greplinga i udaraca je u prednosti nego samo jedna varijanta ? Kakve JJ I BJJ i aikido imaju veze ? Gde ti u Aikido-u imas greplinge da utrcavas u noge i kreces na uper mount ili side mount poziciju ? Ili da radis under hook ili cak sto oni nazivaju giljotinu kad se ceo aikido uglavnom bazira na zahvatima u stojecem polozaju,ne na zemlji sto je osnovna razlika izmedju BJJ i Aikido-a recimo..... Jedino sto je "slicno" jeste sto imas poluge na rukama u BJJ sto je osnova Aikido-a,ali nema nikakve velike veze sa BJJ.Tako da ne vidim poentu uopste ove tvoje price.Onda hoces da kazes da i Wing Chu ima veze sa BJJ ? Posto i tamo imas poluge sta ? Sve je to "slicno" ali da aikido i BJJ imaju toliko slicnosti ONAKO NEMAJU i opet cu reci Aikido moze da prodje kod ulicnih mangupa + necu da spominjem sta ti se moze desiti ako samo JEDNOM pogresis u bilo kom zahvatu na ruci u toku borbe. Primera radi moj drugar je u sparingu na treningu odradio lose polugu na ruci ortaku koji trenira Wing Chu,necu da ti kazem sta se desilo kasnije sam pogadjaj,a obojica su su dugo u tome.
kod nas je mesavina JJ i aikidoa, za prvenstva itd trenira se posebno od grupe koja standardno trenira gde se uce svi zahvati.

Offline Alexandar Sh.

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 111
  • Gender: Male
  • granice ? Sta je to ? :)
Odg: AIKIDO
« Reply #91 on: October 14, 2009, 08:11:32 PM »
ok sve je to cool,ali ewo pricaj sa ljudima koji zavrsavaju za inspektore itd,kao recimo sto je moj ortak sto drzi klub sad,odavno zavrsio tu skolu i sada ide dalje na neke specijalizacije.On je prvi rekao moze da se upotrebi,ali u realnoj situaciji sa ozbiljnim igracima moze itekako da ti se obije o glavu.Dakle treniraj cepaj to je extra ali imaces prilike u nekim realnim situacijama da okusis ono sto sam ti rekao da ce ti se jednom desiti da ces omasiti polugu,a osoba na kojoj to budes uradio nece biti obican mangup.Onda ces kontam skontati ono sto sam ti rekao da je realna situacija totalno drugacije nego trening

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #92 on: October 14, 2009, 09:26:53 PM »
Fazon je sto je kod nas obavezan udarac pre pocetka poluge, znaci da se protivnik osamuti pa tek onda se krece sa polugom tako da ni ne trebas da radis preterano brzo pa i da se spetljas. Sad zavisi ima sigurno situacija gde ce lik popiti udarac ko dobar dan i nista da mu ne bude ali to su vec profi igraci. Inace ja sam trenirao i kick box tako da ja ne krecem da radim na neke ozbiljnije zahvate dok ne vidim da je protivnik osamucen.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: AIKIDO
« Reply #93 on: October 14, 2009, 11:01:07 PM »
Quote
Inace ja sam trenirao i kick box tako da ja ne krecem da radim na neke ozbiljnije zahvate dok ne vidim da je protivnik osamucen.

prvo suzavac u oci pa onda aikido  :lol: :lol:

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline NightHawk

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 249
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #94 on: October 15, 2009, 08:35:06 AM »
prvo suzavac u oci pa onda aikido  :lol: :lol:


:lol: :lol:

Offline DaTaBASE89

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
    • Dodji Ovamo
Odg: AIKIDO
« Reply #95 on: October 18, 2009, 01:12:48 AM »
@NightHawk lelele,samo cu to da kazem :)

Offline Undefined

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 137
  • Gender: Male
  • I dont need your decision
Odg: AIKIDO
« Reply #96 on: October 29, 2009, 08:45:51 PM »
ae da se ukljucim
Ovo sve izgleda cool i extra prolazi kod obezbedjenja tacnije primena aikido-a kod debila pijanih ili pak bezobraznih,znam jer radim kao obezbedjenje pa sam imao prilike i sam da vidim kako se ovo primenjuje i izgleda dosta korisno.No da se razumemo da je AKIDO toliko primenjiv korstio bi se u UFC MMA itd u velikom obimu,ali cekaj zasto ni na jednom turniru ne vidim da nekog ovako bacakaju ? Koliko ja znam udaraci i grapleri su najbolji u tome,a onaj ko kombinuje ta 2 je u velikoj prednosti.Cak sta vise mislim da grepleri imaju i prednost nad udaracima jer znaju kako da ulete i naprave mount,uper mount,side mount ili neki hook na protivniku,pa cak i skorom nock down-u umeju da se izvuku na prekid sudije i odnesu pobedu.... No idemo dalje,kao sto sam rekao ovo sve prodje kod NEISKUSNIH BORACA ulicnih debila,mangupa itd sto je ovde i prikazano.... Ewo probaj bilo kom tajlandskom boxeru da napravis tako pologu,prvo sto ce te lik drzati na distanci drugo sto za tajlandski klinc nema bacanja niti hvatanja nego spasavas zivu glavu i ne dozvoljavas da ti prodje nijedan njegov lakat ili koleno u plexus.A sto se tice Vukse,pa on je rvac vec dosta dugo i veruj mi da bi njemu jako tesko napravio polugu posto ne bi stigao jer te on ne bi napao rukama nego telom kao sto rade svi jiu jutzu ili klasicni grepleri u MMA gde nema bezanije ako ti stigne do nogu.
Sve je ovo cool ali ne za vs iskusnih boraca OVER AND OUT
E ovako kao 1. gde ces ti danas da naletis na iskusnog borca(kada kazem iskusan podrazumeva se dugo treniranje,kondicija,snaga itd),a da se potuces s njim oni koji znaju da se tuku nikad ne zapocinju tucu,uvek ih neko izazove ili isprovocira,jesi ti video da neki lik koji trenira jiu-jiutsu ide i siri se to uglavnom rade idioti koji misle da su zajebani i da mogu sve da pobacaju,a kao drugo danas retko vidjamo fer tuce 1vs1 uglavnom tu bude vise ljudi u igri,a tu nema puno filozofiranja,ovo za tajlandski box ok to priznajem moras da pazis na kolena(ubitacna)kod tajl. boxera.
We don’t know what to believe
We only go by the TV
I don’t know but I will fight
I won’t let my brothers die

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: AIKIDO
« Reply #97 on: February 15, 2010, 07:35:06 PM »

Offline Shurba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Male
Odg: AIKIDO
« Reply #98 on: May 09, 2010, 02:07:58 AM »
Slazem se sa Alexandar Sh skoro u potpunosti... Ono u cemu se ne slazem jesto to sto cak ni sa tim ulicnim mangupom bez dana treninga imas velike sanse da budes patosiran nekom frljokom od krosea. Dok ti njemu lepo lomis prstice, a on besan i pijan pa krene da te nabada u tvoju lepu glavicu dok mu puckaju prstici.
Trenirao sam dosta borilackih vestina ( ukljucujuci i Realni Aikido ) i nijedna nije savrsena, a mnoge su skoro potpuno beskorisne. Ono sto najvise vredi je da lepo treniras malo boks, pa tamo prvo naucis da te biju pa onda i ti da bijes. Onda lepo nadjes nekoga da ti pokaze low kick(posto je to najkorisniji udarac nogom po meni) pa malo to vezbas i onda tako donekle pripremljen odes na MMA :)
Po meni je idealna kombinacija za borca boks, rvanje, BJJ i malo nozne tehnike iz tai boksa... Drugim recima MMA :)
I na kraju ( sto se ulice tice ) moras da se nadas da neces naleteti na nekoga ko: ima vise likova iza sebe nego sto ti imas, ima noz, palicu, pistolj... ili na nekoga ko je jednostavno jaci od tebe :)
Ja treniram jednostavno zato sto volim da treniram i da sparingujem( volim i da bijem i da me biju... Nije mi zanimljivo kad sparingujem sa nekim ko je mnogo slabiji od mene)... A u ulicne tuce se ne treba upustati ako nisu neizbezne... Ako bas mora, onda se nadas najboljem i pokusas da budes i jaci i ludji od onog drugog.




SUROVA REALNOST

Offline Raw

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 329
Odg: AIKIDO
« Reply #99 on: June 30, 2010, 04:27:46 PM »
slazem se...ja sam pocela MMA pre par meseci, ali jos njuskam po aikido klubovima, zelja ne prestaje.. :) tragam  :yes: