EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sludjena - Tezak slucaj  (Read 16968 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #20 on: May 16, 2010, 10:24:58 PM »
premda sam pzaljivo citao promaklo mi je sa hepatitisom C i sa te tacke gleadista je dosta toga jasnije
ali da je taj zlokobni virus toliko ti ostetio jetru pored svih pokusaja njegove sanacije i lekova koje si koristila za jetru ja prosto ne mogu da verujem da se nist aPOZITIVNO nije desilo vec samo NEGATIVNO.
ja nisam lakar i naravno nemam prava da ti dajem bilo kakve savete kada je medicina u pitanju a pogtovo komplikovan slucaj kao tvoj,ali sa druge strane ja ne mogu da verujem jednostavno da se stano na tome..TO JE TAKO I ZIVI SA TIM DOK NE UMRES..mislim...
po meni je to skroz izpacane verzija lekara koji postavljaju takvu dijganozu
ja da sam lekar MENE BI BAR INTERESOVALO O CEMU SE RADI jer ako uzmemo relano stvar kako sada stoji GORE NE MOZE BITI a onda bi trealo malo experimentisati da se stvar POGURA NA BOLJE
ali dobro.ovo je smao moje misljenje

nism ni mislio da se metformim tj da is ga uzimala zbog jetre i naravno da on sluzi za regulisanja inuslina tj kao kod tebe ins rezisstencije ali i tu opet postoje varijante prirodnih stvari koje mogu da pomognu kao sto je hromiomum piccilonat npr a metformim JE IPAK LEK kao i sve to sto su tebi davali SU LEKOVI A DA NISU ISTANOVILI TACNU DIJGANOZU
e to je meni nevoerovatno ako mer auzmes sta hocu da kazem
dakle
ti se lecis sa lekovima ali neznas od cega se lecis tj od koje bolesti
jedino sto znas je da imas hepat c I  da je lecenje bezuspesno jer se rezistentna na lekove...
jednostavno nevoerovatno
a da ti je situacija komplikovana..i vise nego da jeste
ali opet
izostanak mensutacije,ovulacije i svih ostalih stvari moze usko biti povezan i sa nekim drugim stvarima a ne sa tim da si bila inuslinski rezisntstnta te si pocela uzimati metfformim i hormonalna slika ti se promenila na bolje jer je ovo sto si navela uze vezano za HROMONALNE PROMENE nego za insuilinsku rezistenciju itd itd itd itd
ali opet kazem
ja nisam lekar i nemam ama bas nikakvo pravo niti da ti dajem savete niti bilo sta drugo samo toliko stvari je odista cudno da jednostavno citajuci sve ovo ne mogu da verujem da se toliko svega toga skupi na jednoj osobi i da niko nista ne reaguje kako treba...neverovatno.
jedno pitanje
dali si radila u toj svoj zbric hormonalne pretrage??

Offline sludjena

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Female
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #21 on: May 16, 2010, 10:42:44 PM »
jesam, naravno, lezala sam ja nekih nedelju dana na internoj, bockali su me, radili profile hormona...
ustanovili su da imam insulinsku rezistenciju (ono test opterecenja na insulin), manjak prolaktina, ogroman visak testosterona, zatim hasimoto, i vise se ne secam sta jos. nisu tacno utvrdili da li je nadbubreg ok, posto mi je kortizol bio ok, cas sludjen skroz :crazy:
pazi oni meni nisu prvo smeli da daju metformin, ne da nisu hteli, ali doktorka na internoj je bila u fazonu "pa ne smem da ti ga dam zbog jetre, pitaj infektologa", odem kod infektologa on mi kaze "ma moze to za jetru ali ti si mlada sta ce ti, trazi drugo misljenje, a sad si na terapiji kasnije ces", pa odem natrag kod endokrinologa, on kaze da sacekamo...
I dok su se oni smisljali ja sam sama pocela da ga pijem i samo im to saopstila :lol:
prvo nista nije htela da mi da jer prof lalic bas tad kad sam prvi put bila nije bio tu, a njegova doktorka nije smela kao nista na svoju ruku, onda je on prestao da dolazi na studenstku na konsultacije, pa sam isla kod nje direktno, i dok se ona smisljala da li sme il ne vreme je prolazilo, pa sam samoinicijativno to krenula.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #22 on: May 17, 2010, 06:24:24 AM »
ma znam
ali evo sama kazes-manjak prolaktivna a test podivljao kao i kortizol itd itd itd i da ti nisu dali ama bas nikakvu terapju da pokusaju da ti srede hormone bar na razuman nivo pa da se onda krene dalje
nadam se da me razumes sta govorim.
jednostavno,krenulo se sa terapijama a da nije otkrivena bolest osim hepatits C a kamoli da se pokusao naci uzrok
jer ja sam licnog misljenja da je ovo krenulo sve samo zbog jednog jedinog poremacaja koji od pocekta nije tretiran kako treba i avaj.....
steta..
ali laki ti je napisao program ishrane,drzi se toga i sigurno ti stetit nece,pokusaj da budes sto vise fizicku aktivna i nadam se da ce odista sve biti kako treba

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #23 on: May 28, 2010, 01:30:26 PM »
Cao,
Mozda kasnim sa ovim, ali evo zeleo bih i ja malo da prekomentarisem malo. Vidim da si opisala sve i da je situacija alarmantna ali hajmo gledati na slucaj malo optimisticki. Ti imas samo 26 godina i nemoj da zaboravljas da tijelo ima veoma jaku sposobnost da se oporavlja od bilo kakvo stete koje mu je bilo naneseno. Ovako ja razmisljam ako mu das sasnsu i ako ga usmeris pravilno ono ce uspjeti da se izbori sa svim problemima ali ti mu moras pomagati. Znaci adekvatnom ishranom za tvoj slucaj i fizickom aktivnoscu ja mislim da mozes izaci iz toga pa kolko god da je steta nastala. Ti ovdje nisi navela da imas rak ili nedaj boze nesto slicno pa da tijelo ne moze se izboriti. Znaci pravilna ihrana i fizicka aktivnost.
Ovo sto ti je Lazic poslao je dobro u vezi ihrane ali ja bih malo neke stvari dodao-izbacio. Dodao bih masti (dobrih masti, oni su tvoji prijatelji) a izbacio jogurt posto i on sadrzi secer. Dodao bih maslinovo ulje (ladno cedeno), zumance jajeta obavezno (znaci celo jaje), malo morske soli u salatama. Znaci sve ugljene hidrate izbaciti osven one niskog glikemijskog sastava. Povrce treba da bude tvoj glavan izbor namirnica, znaci ne krumpir, riza , testenina, kruh, itd. Voce izbaci isto u pocetnom period, ako vec zelis nesto od toga pojedi jabuku, sljivu itd. Obican secer nikako. I kafu ako mozes izbaciti bilo bi jos bolje. Ako je vec moras piti popij jednu ali bez secera.
Vraticu se opet na masti oni moraju biti u ishrani ali naravno trosices to fizickom aktvinoscu a za tebe fizicka aktivnost je hodanje ( to je za pocetak). Znaci moras hodati!!! Kad se pocne malo organizam sredjivati tad mozda pokusas i nesto drugo laganije. Hodas jedno tri dana po red po sat vremena pa onda odmoris jedan dan. Ako imas priliku da kupis heart rate monitor to bi bilo dobro. Tako ces pratiti tvoj napredak koji ja vjerujem da mora da bude. Isto HRT ce ti pokazivati dali hodas kako treba ili ne? Zvuci smijesno ali znam ljude kojima i hodanje moze da podigne puls tako visoko sto mislim da negativno deluje na hemijsku reakciju tijela u ovom tvom slucaju.

Svako dobro...
"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #24 on: May 29, 2010, 02:59:10 PM »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nije bitno od cega i dali bolujes tu je crkvica sa svojim jajima  :lol: :lol: :lol: i mastima i ostalim HRT carolijima  :lol: :lol: :lol: :lol:

Offline Athena23

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 190
  • Gender: Female
  • You don`t know me??? YOU WILL!!!
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #25 on: May 29, 2010, 03:06:42 PM »
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nije bitno od cega i dali bolujes tu je crkvica sa svojim jajima  :lol: :lol: :lol: i mastima i ostalim HRT carolijima  :lol: :lol: :lol: :lol:

čika Peki, možda imamo skrivenog naučnika na forumu, imam i ja nekih problema pa bi ga trebala pitati hahahahhahaha :lol: :lol:

@sludjena šta se izdešavalo u međuvremenu??

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #26 on: May 29, 2010, 03:10:12 PM »
Quote
sa svojim jajima
:respect: :respect:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Zoran Crkvica

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 32
  • Gender: Male
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #27 on: May 29, 2010, 06:45:21 PM »
Hahahaha....Pedja svidja mi se ovo Crkvica sa sojim "jajima"... :lol:

weightlifting_girl  reci slobodno koje probleme imas mozda i tebi pomognem... :)

Sala na strani ja drzim do svoje teorije koja je dokazana za ovakve slicne slucaje, imam iskustvo i praksu i ne pricam gluposti...mozda i dokazem...ali hey polako tek sam doso ovdje na forumu...

I hajmo malo  :respect: sto bi rekao Tenssa :)

Pozz svima..



"There are no secrets to success. It is the result of preparation, hard work, and learning from failure."

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #28 on: May 29, 2010, 06:52:57 PM »
izvini jel smem da pitam koje kvalifikacije imas da bi davao savete ozbiljno bolesnim ljudima ??? chisto informativno ??
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: sludjena - Tezak slucaj
« Reply #29 on: May 29, 2010, 08:16:28 PM »
Hahahaha....Pedja svidja mi se ovo Crkvica sa sojim "jajima"... :lol:

weightlifting_girl  reci slobodno koje probleme imas mozda i tebi pomognem... :)

Sala na strani ja drzim do svoje teorije koja je dokazana za ovakve slicne slucaje, imam iskustvo i praksu i ne pricam gluposti...mozda i dokazem...ali hey polako tek sam doso ovdje na forumu...

I hajmo malo  :respect: sto bi rekao Tenssa :)

Pozz svima..




ti da ista znas ne bi preporucivao devojci sa bolesnom jetrom da potpuno izbaci ugljene hidrate i tako dovede svoje telo u stanje ketoze.
Ja sam prvi veliki zagovornik ketonskih dijeta,ali tako nesto savetovati osobi cije zdravstveno stanje je sve samo ne dobro, je totalno suludo.


Uploaded with ImageShack.us