EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Poludela štitna žlezda i ishrana...  (Read 11964 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Poludela štitna žlezda i ishrana...
« Reply #10 on: December 10, 2012, 02:32:43 AM »
Kao prvo da kazem da nisam strucnjak za ove stvari tako da uzmi moje savete sa velikom dozom rezerve.
Kao drugo- uglavnom sve autoimune bolesti stitne zlezde stvaraju antitela, e sad moguce je da mozda nisu testirali "prava" antitela, a moguce je da je u vreme testiranja situacija s antitelima bolja nego sto je inace (mada je ovo dosta retko), tako da jos uvek nebi otpisao ovu verziju.

Sama temperatura je dosta dobar pokazatelj sta se stvarno desava i sa st. pa cak i sa nadbubreznom z.- e sad sto se stitne tice, ako je ubrzana onda bi i rad srca trebao biti ubrzan i manje-vise sve ostale funkcije bi trebale biti ubrzane; kod usporenog rada sve je sporije.

Inace, pada mi napamet druge mogucnosti- recimo da nemas dosta selenijuma u ishrani, jer selenijum je takodje potreban za normalnu funkciju stitne (ima tu jos par vitamina koji su takodje potrebni al nemogu da se setim). Takodje neadekvatan nivo kortizola (glavni hormon nadbubrezne z.).

Simptomi nedostatka kortizola: podocnjaci, cesto zevanje, tesko razbudjivanje, tokom dana potrebna je kafa (ili neki drugi izvor kofeina) da bi se smoglo snage, poslepodnevna pospanost, crvene oci i pecenje u ocima, "magla u glavi", ceste alergije (ponekad i prehlade), iznenadna osecanja "euforije", vrtoglavica- pogotovo kod naglih pokreta, hronicni umor....

Problem je sto dosta slicnih simptoma se pojavljuje kod raznih hormonalnih poremecaja, a takodje je problem sto zbog male bebe imas neredovan san pa je normalno da budes pospana tokom dana i da osecas umor... A takodje i zenski hormoni (estrogen) tu igraju ulogu, tu vec slabo poznajem stvari.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Poludela štitna žlezda i ishrana...
« Reply #11 on: December 10, 2012, 09:46:45 AM »
Jelisej,
vec dugo imam problem sa stitnom. Hipertireoza. Sada sam u veoma velikoj dilemi. Nisam pod terapijom godinu dana. Rezultati su mi bili dobri pa nije bilo potrebe za lekovima u toku trudnoce. Sada imam bebu od tri meseca koju dojim. Rezultati su veom losi a ja pri tom nemam nikakve simptome ubrzanog rada stitne. Obratila sam se lekaru endokrinologu koji je uklucio lek (samo na osnovu rezultata bez pregleda) i sto se dojenja tice nije bio siguran sta da radim.
Kada sam pitala na pregledima koje su smernice za ishranu uglavnom je komentar "nema ishrana veze".  :wallbash1:
za ovakve savete uvek se drzite onoga sto vam je rekao doktor..ovde nema ko da vam kaze drugacije niti sme da preuzme takvu odgovornost.mi mozemo da pomognemo ako je u pitanju , ishrana, trening, dodaci ishrani itd.internet je jako zenuta stvar po pitanju toga a niko ne snosi odgovornost za posledice

ovde ne mislim na nekoga odredjenog, jednostavno za lecenje postoje lekari.mi mozemo samo da iznosimo svoje misljenje kao obicni ljudi , ali je ono sto kaze doktor merodavnije.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline doktorlegije

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
  • legionarius medicus
Odg: Poludela štitna žlezda i ishrana...
« Reply #12 on: December 10, 2012, 02:45:27 PM »
za ovakve savete uvek se drzite onoga sto vam je rekao doktor..ovde nema ko da vam kaze drugacije niti sme da preuzme takvu odgovornost.mi mozemo da pomognemo ako je u pitanju , ishrana, trening, dodaci ishrani itd.internet je jako zenuta stvar po pitanju toga a niko ne snosi odgovornost za posledice

ovde ne mislim na nekoga odredjenog, jednostavno za lecenje postoje lekari.mi mozemo samo da iznosimo svoje misljenje kao obicni ljudi , ali je ono sto kaze doktor merodavnije.

Apsolutno!!! :notworthy02:

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Poludela štitna žlezda i ishrana...
« Reply #13 on: December 11, 2012, 12:18:48 AM »
Slazem se da za lecenje postoje lekari, i uvek treba nastaviti raditi sa lekarima- ali s druge strane, ne vidim problem da se ljudi upute u pravom smeru.
Sad, ako ste vi protiv i ako se treba samo drzati ishrana-trening, ja cu to ispostovati.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Poludela štitna žlezda i ishrana...
« Reply #14 on: December 11, 2012, 07:14:15 AM »
koji smer.napisala je 6 recenica ni jedna bitna informacija,
nemoj tako.mnogo pitanja treba da postavimo ako zelimo da se igramo doktora.a ja ne zelim da se ovde ljudi igraju doktora..

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap