EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sport i mrsavljenje  (Read 4948 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Red_girl

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Sport i mrsavljenje
« on: January 05, 2011, 06:28:21 PM »
Veliki pozdrav svima.Moja prica je poduza,trudicu se da je saopstim u kracim crtama.Imam 20 godina,treniram vaterpolo 7 godina(pre toga je bila odbojka),a inace sam zavsnik od sporta i fizicke aktivnosti uopste.Kad sam usla u pubertet kilaza je pocela malo da se povecava i sa nekih 16 godina sam nabacila 6,7 kg (imala oko 77,78kg) i to odrzavala nekih godina dana i onda uspela da smrsam relativno zdravo (za neka 2,3 meseca) na 70kg.Medjutim onda su krenula prejedanja(kompulzivna) i uspevala sam da kontrolisem kilazu uz ekscesivna vezbanja,gladovanja....onda sam upisala faks,razne promene,psiha je tu bila presudna,prejedanja su se ucestala i sve u svemu to me je dovelo do sadasnja 82kg na visinu 179.Isla sam kod psihologa,barem zaustavila gojenje,barem sa psihicke strane korigovala koliko toliko situaciju(prejedanja nazalost nisu iskorenjena).Medjutim,problem je sto sam ja potpuno izgubljena,vise ne znam da slusam svoje telo,jedem iz obaveze ili gladujem ili se najedem,potpuna opsesija.Bila sam kod nutricioniste,ali bez mnogo uspeha jer nije prilagodio ishranu sportskim aktivnostima.Problem mi je da ne budem gladna.Inace,o ishrani znam dosta jer sam proteklih godina istrazivala,informisala se,citala,ali problem je to prilagoditi sportu,tu sam izgubljena..Posetila sam i nutricionistu za Hrono ishranu,ne znam da li je neko upoznat sa takvom ishranom.
Treninzi nisu ustaljeni,cesto se menjaju termini,ali ajde otprilike je to u vreme rucka (jako nezgodno) Kad krene skolska godina,zbog takvih termina stizem samo 3 puta nedeljno i krenula sam od skora na Body Attack (Les Mills) program 2x nedeljno,svidja mi se i volim takvu vrstu treninga.
Sto se ishrane tice,pocela sam da se pridrzavam te Hrono ishrane,dakle za -dorucak npr. integralna kifla i neki mlecni proizvod
                                                                                                    -rucak supa meso/riba i povrce ili salata
                                                            ili integralna testenina
                                                                                                    -vecera meso/tunjevina/prsa i povrce/salata
Po tom principu jede se 3x dnevno bez grickanja izmedju i treba da prodje barem 4 sata izmedju obroka (takodje se uradi i test intolerancije)
Mnogo bih volela da cujem sta vi mislite o ovome,da li ide uz sport i omogucava mrsavljenje?
PS:Na skorasnjim pripremama sam htela da se onesvestim na jednom treningu,jako velika slabost i kao da mi je pao secer,da li je to znak da mi treba vise uh ili sta?
Eto,ako se neko seti i ne mrzi da mi napise koju mudru :) Pozdrav!

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Sport i mrsavljenje
« Reply #1 on: January 05, 2011, 06:43:30 PM »

Quote
PS:Na skorasnjim pripremama sam htela da se onesvestim na jednom treningu,jako velika slabost i kao da mi je pao secer,da li je to znak da mi treba vise uh ili sta?
Da, treba ti UH, jako je lose to sto jedes samo 3x na dan, pogotovo tako smjesnu kolicinu hrane (iako nisi napisala u gram pretpostavljam da nije mnogo u gramazi)...

Zasto ne jedes 5 puta na dan kvalitetne obroke i odradis jednu dijetu sa rotacijama ugljenih hidrata, to ce ti sasvim sigurno dati dobre rezultate bez unistavanja organizma sa ovim hromo nacinom, ako nastavis ovako zakucaces metabolizam i neces imati dalje rezultate...

PRocitao sam za tu dijetu malo na netu i ne svidja mi se dosta stvari, pogotovo
Quote
"Prema ovom režimu ishrane, koji topi suvišne kilograme, mogu se jesti sve namirnice u neograničenim količinama, ali u određeno vreme i prema određenom rasporedu"...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sport i mrsavljenje
« Reply #2 on: January 05, 2011, 10:36:41 PM »
zar ti ne trebas da imas telesnih masti u tom sportu
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Red_girl

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Sport i mrsavljenje
« Reply #3 on: January 06, 2011, 09:40:58 PM »
Hvala na odgovorima.

Jeste,to i ja uvidjam,ta hrono ishrana se ne uklapa bas u sporstki zivot,da ne govorim sto crknem od gladi dok docekam sledeci obrok.Cula sam za tu rotaciju uh,potrazila na internetu,ali uvek naidjem na gotove jelovnike,nikako na sam princip,pa mi izgleda mnogo komplikovano.Gde bih mogla da naucim vise o tome?

Sto se masti tice,jeste,za ovaj sport nisu na odmet,ali to ne znaci i da treba da budem slon :) Hocu reci i sa 10ak kg manje imam dovoljno masti i dobre sportske rezultate (jer sam tu manju kilazu odrzavala neko vreme).

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sport i mrsavljenje
« Reply #5 on: January 06, 2011, 09:47:43 PM »
onda jedi min 3-5 obroka, vise proteina i vlaknaste hrane..skrobne uh jedi ujutru ili pre treninga, jedi manje nego sto ti treba i smrsaces..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Red_girl

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Sport i mrsavljenje
« Reply #6 on: January 06, 2011, 10:13:26 PM »
Hvala!