EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena  (Read 5733 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #10 on: August 10, 2013, 12:53:32 PM »
Hvala puno na brzom odgovoru:) ali to je bio uputstvo od lazic

Uvek vrsite, preraspodelu u korist ugljenih hidrata, pa tek onda u korist korisnih masti.

4.korak

Izrada tablice sa dnevnom konstantnom kolicinom proteina, varirajucom kolicinom ugljenih hidrata i naravno mastima.
Ponedeljak   Utorak   Sreda   Cetvrtak   Petak   Subota   Nedelja
Proteini   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   100gr   90gr
UH(skorb)   100gr   50gr   0gr      100gr   50gr   0gr   0gr
UH(vlakno)   sto vise   sto vise   ogromne kolicine   minimalno   ogromne kolicine   ogromne kolicine   sto vise
Masti   .      .   .   .   .   .   100gr omega 3 masti
Jas samo kopirao sam  ovo za da vam kazem da strogo se pridrzavaju ovog uputstvu
U nedelju imam manje kolicinu mesa.pa jel je bolje da svedim na minimum i celi dan da unosim UH(skroba do 3h i i vlakno do kraja dana)samo da isklucim mesa jednom nedeljno i to samo u nedeljom?
Ok za activiju necu uzimati'''a normalan jogurt sa0%m za vecru u kombinaciji sa belanaca?
Hvala vam na paznji i puno vam pozdravljam

Gledaj, ti moras prilagoditi sebi, svojoj kilazi/aktivnosti itd. Pogledaj recimo sredu. Tu pise 100g proteina, 0g uh i 0g masti? To je 400 kcal. Ti potrosis 3+ puta toliko u toku dana samo za osnovne potrebe tela (bazalni metabolizam). Plus dodaj na to jos trening, aktivnosti u toku dana... To je tesko izgladnjivanje. Nisi napisala koliko si visoka/teska?

Za jogurt sam mislio uopste. Napisala si danima kada imas ugljene hidrate, a po toj tablici imas samo 100g na dan pa sam rekao da je bolje iskoristiti tu malu kolicinu sa kvalitetnim uh ne sa laktozom koja nema svrhu. Mislio sam da racunas laktozu u tu malu kolicinu hidrata.
Ali ovako uopsteno moze casa jogurta svakako.

Ne kontam sta si se izgubila oko mesa  :lol: Slobodno jedi belo kad god hoces, nemoj uopste gledati na to, nisu to kobasice.

Da, i to oko tajminga hidrata, nije toliko bitno hoces jesti do 3 ili 8h, skroz nebitno, nema razlike.

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #11 on: August 10, 2013, 01:13:23 PM »
Ali znam da treba izbegavati skroba .seceri i lose masti do 3h,,,visoka sam 170 a tezina je 74,smetam da greba da skinem jos minimum 10 kg..hvala jos jednom

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #12 on: August 10, 2013, 01:41:18 PM »
Ali znam da treba izbegavati skroba .seceri i lose masti do 3h
Ne, ne treba, pogotovo ne znam kakve veze ima do koliko sati se jedu koje masti? Lose masti uopste treba izbegavati.
Taj tajming je prastara stvar, skroz pogresno.

Ali znam da treba izbegavati skroba .seceri i lose masti do 3h,,,visoka sam 170 a tezina je 74,smetam da greba da skinem jos minimum 10 kg..hvala jos jednom
Pojacaj unos proteina za barem 30-40g i pojacaj ugljene hidrate. I ako hoces da radis 0g onda ti je dovoljno samo jednom nedeljno.




Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #13 on: August 10, 2013, 01:57:03 PM »
A nije potrebno 3 puta..kao u upatsvom varijacije Uh100,50,0?zbog toga sta sam puno citala iz vaseg foruma i citala sam puno toga da za smrsavjane najbolje je slediti upatstvom sa varijaciju Uh''naravno i unos na mesa (100 gr proteina na dan)jel je to,ispravno i trebati primenujem?hvala puno  :)

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #14 on: August 10, 2013, 02:08:32 PM »
Jelovnik
Kreirali smo vam jedan primer jelovnika , vezba se ujutru , 3 x nedeljno.


Ponedeljak
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5   Obrok br.6
pre treniga solja kafe bez secera   treninga tunjevina + posni  sir    jabuka    150 gr belog mesa + 140 gr rize   100 gr mesa + salata   1 tunjevina+salata


Utorak
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5
tunjevina + posni  sir   mandarina   150 gr belog mesa + 100 gr rize    100 gr mesa + salata     200 oslica + salata


Sreda
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5   Obrok br.6
pre treniga solja kafe bez secera   5-6 belanca + posni sir   grejfrut    rucak 150 gr belog mesa 70gr rize   100 gr mesa + salata   2-3 belanca+posni sir


Cetvrtak
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5
dorucak tunjevina + posni  sir    sargarepa    rucak 300 gr belog mesa + salata    uzina 100 gr mesa + salata    200 oslica +salata+posni sir


Petak
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5   Obrok br.6
pre treniga solja kafe bez secera   4-5 belanaca + posni  sir    jabuka    150 gr belog mesa + 180 gr rize   100 gr mesa + salata   1 tunjevina+salata+posni sir


Subota
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5   Obrok br.6
ovsene+jogurt (+whey)   4-5 belanaca + posni  sir    jabuka    150 gr belog mesa + 90 gr rize   100 gr mesa + salata   1 tunjevina+salata+posni sir


Nedelja
Obrok br.1   Obrok br.2   Obrok br.3   Obrok br.4   Obrok br.5    Obrok br.6
4-5 belanaca + posni  sir    150 gr pecenog neslanog kikirikija    rucak 200 gr belog mesa + salata   100 gr mesa    150 gr belog mesa + salata    2-3 belanca +posni sir


Kao sto primecujete kolicina proteina je uglavnom ista, samo se smanjuje i povecava kolicina ugljenih hidrata(UH) i masti.Kolicinu uh delite na vise obroka i jedete do 15 h.
Jel mogu koristiti ovaj jelovnik,(vec ga koristim)jel je ispravno?evo i razloga sta ne jedem skroba (krompir,hleb.pirinac....posljem 3h unosim samo proteina i vlakna 
Hvala na paznji :)

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #15 on: August 12, 2013, 02:06:25 PM »
Dobar dan svima;)lazic zanima me vase mislenje ,sledim tvoj jelovnik i uputstvo pa imam par pitanja
Varijacije UH 100,,50,,0,,0 jel da nastavim  jos?
jedan dan u nedelji ili dva dana nedeljno sa 0UH?
Jel mogu da koristim kackavalj sa 2% masti?
Sa obzir da ne smijem unositi skroba poslje 3h,,,trening mi je 19h znaci da pre treninga  mogu   Da jedem samo proteina i naravno ( proteina i vlakno)?
Unapred se zahavaljuejm i zelim svima prijatan dan :)

Offline vukasinami

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 127
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #16 on: August 12, 2013, 08:44:19 PM »
Pa ovo je bezobrazluk.
Samantha zezas!

Offline Samanta

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
  • Gender: Female
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #17 on: August 13, 2013, 12:11:35 AM »
Ja ne razunem zasto bezobrazluk?nista Ni Sam mislila lose samo Sam htela vase misljenje jer cenim vase misljenje.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #18 on: August 13, 2013, 07:41:51 AM »
Ja ne razunem zasto bezobrazluk?nista Ni Sam mislila lose samo Sam htela vase misljenje jer cenim vase misljenje.

Samanta, ponovio sam ti 20x:
-smes jesti skrob posle 3h
-treba da pojacas kalorije, to je malo za tebe
-ne treba ti 0g uh vise od jednom nedeljno, a ti ides 3+ puta
-pre treninga jedi i skrob ako hoces, ne moras samo protein i povrce
-nemoj da pratis jelovnik i kolicine koje su pisani samo kao smernice nego ih prilagodi tvojoj kilazi i aktivnosti (ono kalorija je jako malo, trebas jesti vise)

A ti opet po svome  :lol:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Koliko je dobar moj jelovnik?treba mi vasa strucna ocjena
« Reply #19 on: August 13, 2013, 10:14:35 AM »
svi su ti lepo i pazljivo objasnili sta si pitala, uglavnom su ok odgovori, osim ovoga sa uh, sa time se jos uvek ne slazem jer dve studije koje su pravljene nisu dovoljne da bih ih prihvatio sa sigurnoscu i dao tako lako preporuku
najbolje je licni primer, probati, videti i pratiti

i ne radi se striktno u 3 sata, moze da bude i poslednji u 5, ovo je bila smernica da ne bi se previse pametovalo i rizikovalo da kasno uzimanje uh, dovodi do skladistenja masti iako si u deficitu sa kalorijama

Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap