EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomozite molim Vas!!!  (Read 3138 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vesa_NN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Pomozite molim Vas!!!
« on: November 04, 2008, 12:28:35 AM »
Ovaj da ja sam nov ovde...i zelim sve da Vas pozdravim i nadam se da mi mozete u velikoj meri pomoci!

Procitao sam sve ovde sto je pisano ali nigde si nisam pronasao...pa cu Vas zamoliti za pomoc :)

Ovako moja prica pocinje...imam samo 17 godina...visok sam 193 cm imam 105kg...isiao sam u teretanu nekih 6 meseci i od tada sam dobio ogromnu tezinu...valjda imam masu misica...ne izgledam mnogo debelo tj imam taj problem sa kilogramima.
E sad nemam one tripove da za 7 dana smrsam 10 kg...imam dovoljno vremena i toga sto se tice ne plasim se a imam i cvrst karakter.

Ovako sto se tice ishrane ne vodim racuna i uopste nemam predstavu sta trebam da jedem a sta ne? Mogu u normalno vreme da se hranim ;) e sad problem je taj sto uopste ne znam sta trebam da unosim u organizam i u kolikoj meri i u koje vreme?!

E sad mogu da prihvatim znaci svaki nacin ishrane...i uz to bi naj vise voleo da mi ispisete i neki trening znaci neka rekreacija trcanje,bicikla i slicno???

E sad da budem iskren najvise bi voleo da za nekih 2-3 mesaca smrsam da kazemo taman onoliko koliko trebam a uz to da udjem u dobru fizicku formu...U napred Zahvalan Nemanja

P.S Svaka Vas post verujem da ce mi pomoc...U napred puno hvala.

Offline Cofi

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 8
  • Gender: Male
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #1 on: November 04, 2008, 05:08:03 PM »
 Slusaj majstore...i ja sam nov na forumu, ali s obzirom da sam imao isti problem as kilogramima kao ti mislim da ti mogu pomoci!!!
1. Mislim da ti je najbolja ,,dijeta,, sabiranje kalorija...odredi koliko bi kalorija mogao da unosis u organizam u toku dana i kreni sa dijetom...s obzirom da treniras oko 1300 dnevno bi te dovelo u red
2. ako mislis da je to tesko za tebe regulisi ishranu, jedi 5 puta na dan u manjim kolicinama i pravilnim intervalima
3. svakodnevno trcanje, lagani futing, 30 min minimalno...ako ne ides u teretanu a nisi u formi da radis neke programe za pocetak radi par serija vezbi dnevno
P.S. . 
        Procitaj na forumu pravila o ishrani, i o vezbanju u teretani...a ja ti licno preporucujem fudbalski trening svako veze koji mozes naci na sajtu..veruj ;)

Offline Vesa_NN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #2 on: November 04, 2008, 06:38:15 PM »
 :help:

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #3 on: November 04, 2008, 07:51:55 PM »
Imas 17godina sto znaci da ti je metabolizam lud ko struja ... tvoj problem je sto nemas nikakvih fizickih aktivnosti koliko sam ja shvatio(prestao si sa teretanom)...sve u svemu vrati se nazad u teretanu 5puta nedeljno a 3 puta nedeljno posle treninga sa tegovima skoci na bicikl odvozaj hiit ako si u kondiciji ako nisi samo odvozaj 20-40minuta laganini...naravno nista od ovoga ti nece pomoci ako u skoli na odmoru jedes burek i pizze...kreni da se edukujes po pitanju zdrave ishrane na forumu i pocni da uvodis neke promene!
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Vesa_NN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 6
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #4 on: November 04, 2008, 08:25:23 PM »
Hvala ti puno... ;)
Ali ako moze jos neki savet.

Offline Maja the bee

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 129
  • Gender: Female
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #5 on: November 05, 2008, 09:47:07 AM »
UH: krompir, pirinac, hleb, grasak, ovsene - jedes do 16 h, posle toga nemoj. Proteini: oslic, skusa, tunj (dakle riba), pilece belo, belance (max dva zumanca), posni sir. Imaj sto vise malih obroka 5-6 u toku dana. Pij dosta vode, jedino puno povrca  i nazad u teretanu. Iscitaj par jelovnika sa foruma i napravi jedan za sebe, pa ga postavi da vidimo kako si sklopio kockice ;-)
When there is a will - there is a way!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Pomozite molim Vas!!!
« Reply #6 on: November 07, 2008, 09:40:35 PM »
Quote
Slusaj majstore...i ja sam nov na forumu

znam da oces da pomognes coveku,ali...sedi tu i iscitavaj forum

fudbalski trening za coveka od 105kg?

kao sto ti maja rece..to trebas da jedes,mada ovo ne jedenje uh posle 16h se ne odnosi bas striktno na tebe jer imas 17god i hormoni ti divljaju,a i musko si,znaci lakse topis mast

sad je najbolje vreme za tegove bas zbog hormona..sredi ishranu i treniraj jako..prosto
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380