EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?  (Read 35742 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #10 on: October 02, 2007, 08:36:07 PM »
@milane
sve to sto si mu rekao ja sam napisao u jednoj kratkoj recenici..
samo da se nadovezem na tebe
protein je namenjen za ljude koji ne mogu kolicinski da unesu potrebnu kolicinu proteina, zato je i dodatak ishrani
ako je tvoje telo vremenom "istrenirano" da svari 300 gr proteina iz hrane i ako ti mozes da uneses tu kolicinu pored svih svojih dnevnih aktivnosti ja ti apsoputno preporucujem da uvek koristis samo hranu kao izvor proteina
inace ako uzimas samo prah , neces nista uraditi.
zato hrana mora da bude osnova a 1/3 da bude dodatak ishrani u prahu

i protein u prahu nije neko cudo koje pumpa kao ludo, da je tako svi bi bili "napumpani"
to se postize spletom mnogih postupaka i procesa, kroz trening ishranu i suplementaciju i naravno deo zasluge za gro velikih momaka ima i upotreba aas  :yes:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline samurajjj

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Male
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #11 on: October 03, 2007, 02:17:20 AM »
Hvala ,hvala na vasim razmisljanjima :) evo vagam ih upravo ;)
Bjelancevina mi treba? Sta onda da jedem? Zanima me koliko po danu kada treniram trebam unijeti proteina ,bjelancevina,ugljikohidrata da bih nahranio svoje misice :)

Kazem bavim se ovim iz hobija,nemam bas neki cilj osim da jos bolje izgledam fizicki ,nisam od tipova koji preferiraju masu vec lijepo skladnu figuru tijela pa kontam se udebljati jos  bar 4 do 5 kila,sve iznad mi se cini previse u odnosu na moju visinu od 175 cm.

Nisam nikad uzimao nista,ako je neko mjerilo na bencu mogu izbacit 100 kila,vise nisam ni probao a serije radim sa najvise do 90 kg jer mislim da je to skladno s obzirom na moju trenutnu kilazu koja varira izmedju 73-75.

Citajuci vas forum skontao sam da uzmem 500 gr kreatina monohidrata za pocetak i razmisljam da posle toga uzmem protein.Ili cu uzeti oboje u isto vrijeme da konzumiram?Sta i koliko cega i kako mi je najbolje neka mi neko objasni ako ko moze.
Inace sad sam napunio mjesec dana rada u teretani a prije toga sam odmarao skoro dva mjeseca.

Citajuci ovaj forum zaista sam shvatio mnoge stvari i mnoge procese koji su bitni za vjezbanje i najbolji je na podrucju balkana :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #12 on: October 05, 2007, 04:56:14 PM »
Quote
Bjelancevina mi treba? Sta onda da jedem? Zanima me koliko po danu kada treniram trebam unijeti proteina ,bjelancevina,ugljikohidrata da bih nahranio svoje misice
min 2 gr proteina po 1 kg telesne tezine koju zelis da imas
od 250-400 gr Uh
masti oko 100 gr i to sto korisnijih

Quote
Kazem bavim se ovim iz hobija,nemam bas neki cilj osim da jos bolje izgledam fizicki ,nisam od tipova koji preferiraju masu vec lijepo skladnu figuru tijela pa kontam se udebljati jos  bar 4 do 5 kila,sve iznad mi se cini previse u odnosu na moju visinu od 175 cm.
ne postaje se lako bilder.ovo je osnova, za vise misica treba vise ulaganja

Quote
Ili cu uzeti oboje u isto vrijeme da konzumiram?
najbolje

Quote
Inace sad sam napunio mjesec dana rada u teretani a prije toga sam odmarao skoro dva mjeseca.
odlicno, udri ti polako sa treningom ima tu mesta za naprdak koliko hoces..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Strahinja0

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #13 on: June 14, 2009, 06:58:26 PM »
nemoj da postavljas linkove bez odobrenja  to imash upotrebi u koliko da unosis kreatina
samo nesto da vas pitam..dali je isto ako jaje isprzim ili pojedem sveze,i gde se proteini nalaze zumance ili belance..

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #14 on: June 14, 2009, 07:01:36 PM »
nemoj da postavljas linkove bez odobrenja  to imash upotrebi u koliko da unosis kreatina
samo nesto da vas pitam..dali je isto ako jaje isprzim ili pojedem sveze,i gde se proteini nalaze zumance ili belance..
kalkulator nema veze sa vezom..jer faza punjenja je zastarela..
proteini se nalaze u celom jajetu,belancetu i zumancetu.
jedi pripremljenu hranu ,nikako zivu

ps..nemoj da ozivljavas ovako stare teme
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Strahinja0

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
  • Gender: Male
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #15 on: June 14, 2009, 07:22:05 PM »
ne davi,banovan si s razlogom

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #16 on: June 19, 2009, 09:59:01 PM »
i ne trebas da mozes da udjes normalno na forum..takvima kao ti nije mesto tu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #17 on: June 22, 2009, 10:54:54 PM »
koji ret jebo te.. molio bi admine da mi kazu koja mu je IP adressa
Champions Train Losers Complain.

Offline Zirafa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
  • ja
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #18 on: June 13, 2010, 07:59:48 PM »
ja imam slicno pitanje kao samuraj, ali sa nekim razlikama....
visok sam 184, tezak 75.... i jos kad sam bio klinac imao sam bolje fizicke predispozicije od vrsnjaka
sad imam 15 god- ove punim 16 i do sada nisam isao u teretanu, radio sam sklekove i zgibove... i ovo je moj izgled od tih vezbi.. http://img215.imageshack.us/i/dsc01113d.jpg/
sad pre neki dan sam krenuo u teretanu -
**pa me zanima da li mogu da vidno  napredujem ako budem žestoko radio mesec dana 7 puta nedeljno i jeo ko konj hranu bogatu proteinima...trpam u zeludac sta stignem  a uzecu i one esencijalne aminokiseline... pijem  jogurta i mleka, jedem sir, meso.. uz bukvalno svaki obrok pijem po pola litra mleka ili jogurta (kad se sabere popijem za dan 1,5 l svega zajedno) cesto jedem one zitarice sa mlekom... i pre treninga jedem 2 kasike domaceg meda- a i kad ustanem

ako gresim u mojim ritualima negde vi me ispravite... i posavetujte.. svaki savet dobrodosao.!

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: je li moguce napredovati prirodnom ishranom u teretani i koliko?
« Reply #19 on: June 13, 2010, 08:02:28 PM »
Zasto mjesec dana, dolazi ljeto ili??
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.