EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: sally-dnevnik ishrane  (Read 2022 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sally

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Female
sally-dnevnik ishrane
« on: July 11, 2010, 04:44:41 PM »
Cao,nova sam ovde i po preporuci moje sestre.Visoka sam 174cm,teska 82kg i imam 24godine.Imam duzu istoriju bolesti.Sa 14 godina sam sa rolerima upala u otvoren saht i dobila povredu vrata Suboksacija c1 i c2...Lecila se na VMA i nosila sanc oko mesec dana i ishla na fizikalne terapije godinu dana.I sad nosim sanc kad se menja vreme jer imam nesnosne bolove.Sa 16 godina sam dobila tuberkolozu pluca i stomaka.Lecila se na Banjici oko godinu dana.Posledica toga policisticni jajnici i vishak kilograma.Terapija je bila dosta jaka pa sam morala da koristim jacu hranu i da mirujem.Ne mogu da nadjem nalaze i dam tacan naziv povrede kolena,ali znam da nema sanse da radim cucnjeve jer me koleno otkida(cim nadjem pisem).Za policisticne jajnike doslo je do ramimoilazenja misljenja razlicitih lekara.Kesica sa GAK-a mi je rekla da samo moram da smrsam i da ce se menstruacije vratiti(zadjne 4 godine ne dobijam osim kad je izazovem Origometrilom).Djuro Macut mi je prepisao Reduktil da bih smshala,a od toga sam imala nesnosne glavobolje i nekontrolisano znojenje.Prestala posle 3 meseca ai nisam Bog zna sta smrsala.Koristila razne dijete,ali samo pogorshavala stanje(jo-jo efekat)Pocela sam uz sestru da primenjujem rezim ishrane koji je na vasem forumu predlozen i mogu reci da sam posle 2 nedelje vec uocila neke rezultate.Nisam se merila,ali mi je stomak dosta rastekao.Ona ima odnos UH 50-70-0-90-50-0-0,kada sam racunala moj dnevni unos kalorija bi trebao da bude 1699kcal.Jelovnik izgleda kao i njen s tim shto ja ne smem da jedem crveno meso(tako mi je rekao lekar zbog vratnih prsljenova)
ponedeljak 10:00-ovsene pahuljice+jogurt 0%mm
               12:00-cedejna narandza i pola limuna
               14:00- 100 gr belog mesa+50 gr barene rize+kupus salata
               16:00- 70 gr mladog sira+paradajz salata
               18:00- seckan krastavac sa jogurtom
               20:00- konzerva tunjevine u salamuri+salata
utorak      10:00-3 belanca+50 gr mladog sira
              12:00-voce
              14:00-120 gr barene mlevene junetine(bez ulja sa iseckanom glavicom crnog luka)+manji baren krompir
              16:00-70 gr mladog sira+salata
              18:00-barena piletinu u sosu od paradajza(bez ulja i konzervansa)
              20:00-tuna+salata
sreda      10:00-parce belog mesa+mladi sir
             12:00-salata
             14:00-bareni kupus+barena junetina
             16:00-krastavac+jogurt
             18:00-piletina na foliji+salata
             20:00-pastrmka+salata
cetvrtak 10:00-tuna+mladi sir
            12:00-voce
            14:00-piletina na foliji(120gr)+bareni grashak(90 gr)
            16:00-salata
            18:00-3 belanca+mladi sir
            20:00-150 gr junetine na zaru+salata
petak    10:00-ovsene pahuljice
           12:00-voce
           14:00-120 gr teletine na foliji+salata
           16:00-tanjir barene boranije
           18:00-2 kuvana jaja
           20:00-tuna+salata
subota i nedelja slicno samo bez skroba...
Pocela sam sa sestrom i u teretanu,ali ne znam koliko je pametno da ja dizem tegove.Probala sam,ali me je vrat zaboleo duz celih ledja da sam prestala posle 10 minuta.
Licno mi pilates najvishe odgovara i sad imam nedoumice sta ja sve smem da radim obzirom na moje stanje?
Jako bih volela da konacno istrajem u ovome i zato mi je potreban vas savet.Ako ova ishrana ne odgovara za mene i to bih volela da znam.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: sally-dnevnik ishrane
« Reply #1 on: July 11, 2010, 05:46:36 PM »
dobro dosla..
jelovnik odlican..tebi bih za pocetak savetovao laganu voznju bajsa i pilates..ali tu moras da pazis da ne preteras sa intezitetom i da podignes sediste..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap