EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ruski Sistem  (Read 47040 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Ruski Sistem
« Reply #20 on: September 04, 2008, 05:37:09 PM »
I jos nesto.Da li neko moze da mi objasni sta je KRAV MAGA i da li se ona mnogo razlikuje od SISTEMA.Hvala.

Prekjuce sam bio sa drugom koji je polagao ispit na beogradskom Fakultetu Bezbednosti i, dok sam cekao u hodniku, upoznao sam dvojicu likova sa majicama nekog KRAV MAGA kluba. Pisalo je "Israeli self-defence tactical" blabla nesto... Uglavnom, koliko sam uspeo da shvatim, to i nije klasicna borilacka vestina nego neki takticki sistem za samoodbranu ili tako nesto, mada sigurno ubacuju i elemente nekih borilackih vestina.

Eto, nisam ti mnogo pomogao ali trazi po internetu, siguran sam da ima dosta o tome.
#15 Vince Carter

Offline drzare

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Ruski Sistem
« Reply #21 on: October 07, 2008, 07:09:41 PM »
Jedno pitanje.Nije mi bas najjasnije da li SISTEM moze da se trenira bez prethodnog iskustva iz drugih borilackih vestina ili je poznavanje neke vestine neophodno za pocetak.I jos nesto.Da li neko moze da mi objasni sta je KRAV MAGA i da li se ona mnogo razlikuje od SISTEMA.Hvala.


Systema može da se trenira bez prethodnog poznavanja nekog drugog borilačkog metoda....
Razlika systeme i krav mage je u različitom pristupu rešavanju problema (u civilnoj varijanti problemu samoodbrane). Krav maga situaciju rešava tako što dobro pripremi vežbača, kroz razne situacione treninge, da u određenoj situaciji iskoristi sav svoj strah i isti prebrodi kroz tačno određenu količinu agresivnosti... Odnosno, koristi formulu: reaguj svim raspoloživim "alatima" ,ali čim se opasnost smanji skloni se pre nego što sam napraviš previše štete...
Ruska systema ti ne daje alat kojim ćeš da rešiš neku situaciju već te priprema da reaguješ shodno samoj situaciji. Dosta se radi na neutralisanju agresije kao modela ponašanja, odnosno ista se zamenjuje "racionalnom agresivnošću" koja ne dozvoljava emocionalan pristup samom rešavanju date situacije...
шта слушаш-чуј
шта гледаш-види
шта не знаш-научи

Offline pakaka

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: Ruski Sistem
« Reply #22 on: October 21, 2008, 04:54:22 PM »
Neko je vec pitao ovo, ali cu ja ponovo postaviti isto pitanje za slucaj da se situacija promenila. Dakle, postoji li u nisu SISTEMA klub?

Offline drzare

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Ruski Sistem
« Reply #23 on: October 31, 2008, 01:24:28 PM »
koliko je meni poznato u Nišu nema klubova Systeme ....
samo u Beogradu...  :nonono:
шта слушаш-чуј
шта гледаш-види
шта не знаш-научи

Offline drzare

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
  • Gender: Male
Odg: Ruski Sistem
« Reply #24 on: April 10, 2009, 05:43:50 PM »
ова тема је нешто баш замрла...

има ли ко да се тренутно бави "руским системом"  клубу "АРС"?

Занима ме каква је тамо атмосфера i да ли се нешто променило u односу на пре 6 месеци кад сам последњи пут тамо свратио?
шта слушаш-чуј
шта гледаш-види
шта не знаш-научи

Offline milosmalic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
    • Borenje
Odg: Ruski Sistem
« Reply #25 on: August 03, 2010, 03:05:51 PM »
koliko je meni poznato u Nisu nema klubova Systeme ....
samo u Beogradu...  :nonono:

Ima, u Nisu je Dejan poceo da drzi Sistema Trem.

U Beogradu sada ima 3, ako Vesa svoj jos drzi. Ruski Sistem klub Hrast i klub u Molerovoj rade.
Ruski Sistem, klub Hrast

Offline milosmalic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
    • Borenje
Odg: Ruski Sistem
« Reply #26 on: September 11, 2010, 10:41:42 AM »
Evo malo novosti vezane za Ruski Sistem za one koje zanima.

Sistema klub Hrast vrši upis članova 5 oktobra 2010. Sve informacije možete pročitati na stranici kluba.

U novembru će doći Rusi iz Sibira da održe seminar

Quote
На ВОЈНОЈ АКАДЕМИЈИ u Београду, од 3. до 7.Новембра одржава се напредни Семинар Системе Сибирски Козак!!
Под водством инструктора Андреја Каримова долазе такође професионални инструктори Системе за блиску борбу прса u прса Денис Рјаузов i Јуриј Шешуков који обучавају Руске Специјалне Јединице Војске i Полиције.

Kompletan tekst najave.

Ruski Sistem, klub Hrast

Offline milosmalic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
    • Borenje
Odg: Ruski Sistem
« Reply #27 on: September 20, 2010, 09:42:23 AM »
Upis na Ruski Sistem i početak sezone je 5. oktobra (www.ruskisistem.info). U nedelju 10. oktobra ako bude lepo vreme idemo na airsoft u Jasenovo. Zainteresovani za uslove neka se jave na email kluba. Kako je to izgledalo prošli put, možete videti na ovom snimku



http://www.youtube.com/watch?v=aA9OjA8avk0
Ruski Sistem, klub Hrast

Offline milosmalic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
    • Borenje
Odg: Ruski Sistem
« Reply #28 on: October 14, 2010, 09:15:07 AM »
Evo par detalja sa treninga Sisteme u klubu Hrast održanog 12.10.2010. Ništa spektakularno niti je demonstracija, tek da zainteresovani vide kako izgleda redovni trening, svakodnevni rad http://www.youtube.com/watch?v=U2vULdWPXX8
Ruski Sistem, klub Hrast

Offline milosmalic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
    • Borenje
Odg: Ruski Sistem
« Reply #29 on: October 28, 2010, 10:31:15 AM »
Važno! Od novembra klub je na novoj lokaciji u 3x većoj sali tako da je PRIJEM ČLANOVA ponovo otvoren.

Ugao Sarajevske i Miloša Pocerca, na 2 minuta od Palate Pravde, Američke Ambasade a zidom se naslanja na Teatro diskoteku. Izbacili smo pola sata teretane, a dodali još jedan termin treninga nedeljno. Treninzi su sada utorak, četvrtak, subota + jednom mesečno dug trening napolju.

http://www.ruskisistem.info

P.S. Jedan video sa treninga napolju


http://www.youtube.com/watch?v=3treW5sh3wA
Ruski Sistem, klub Hrast