EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!  (Read 7957 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Valleri

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« on: December 18, 2008, 04:47:37 PM »
 :dunno:
Molim vas za jedan savet.
Pre dva meseca krenula sam u teretanu sa ciljem da se ”zategnem”.Sve je islo ,I dalje ide ok,ali pocinjem da primecujem da  su mi butine znatno ojacale.One jesu zategnutije ali kao da je doslo I do povecanja misicne mase.Ja sam zelela da se butine zategnu I dobiju lep vretenast oblik.Stalno osecam napetost I zatezanje u misicima,povisen misicni tonus.
Da li mozda previse forsiram noge?
Treniram 3,nekada 4 puta nedeljno.Aerobni rad mi traje oko 50 min:15 min bicikl na pocetku treninga,steper 10min , na kraju trcanje 10 min(u proseku 9,5km/h) I  brzo hodanje(7km/h,uspon oko 4m) koje traje 20 min.
Svaki dan radim klasicne trbusnjake + vezbe za gluteus(podizanje karlice-3x20,polucucanj sa loptom-4x15,privodjenj na masini 3x20,zadnje zabacivanje 3x10)…
Ovo dakle radim svaki trening a osatak treninga popunjavam vezbama za gornji deo tela.
Recite mi u cemu gresim?
Koje vezbe treba da radim kako bih dobila vretenaste butine,a ne misicnu masu?
Koliko puta nedeljno?I kako da izbegnem jacanje butina a da pritom upraznjavam brzo hodanje na usponu???
Bas imam mnogo pitanja I totalno sanm zbunjena,zato bih vam bila zahvalna na svakom datom savetu.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #1 on: December 18, 2008, 04:59:21 PM »
ishrana?
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Valleri

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
  • Gender: Female
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #2 on: December 18, 2008, 05:44:42 PM »
5,6 manjih obroka dnevno.bez slatkisa,vise proteina,mane uh(za dorucak integralna kifla npr.)tunjevina(riba uopste),junetina,piletina za veceru,belance,mladi sir…malo voca..sve umereno…ne vodim racuna bas u gram,trudim se da se pre svega zdravo hranim...

Offline daredevil

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #3 on: December 23, 2008, 12:22:23 AM »
...trener iz tjelesnog je isto tako spomenio da je trenirao jednu zenu.... koja je nakon nekog vremena ojacala i muz joj je kod kuce totalno poludio... sto je po meni apsolutna bezvezarija, sta ima ko luditi ako mu je zena sretna zdravo zivi i ispunjava dom vecom energijom vedrine i srece...

...ali da se vratimo na bit tvoga upisa... uvrijezeno je pravilo da ukoliko radis vise ponavljanja sa manjom tezinom radis na definiciji, dok kod vece tezine pri izvodenju vjezbi s manjim brojem ponavljanja radis na povecanju misicne mase. na jednom primjeru ti mogu pokazati simboliku ove teze...
u teretani na bench presu je vjezbao jedan utjerivac dugova... na pitanje zasto radi brze pokrete s malim tezinama na sipki, odgovorio je da mu netrebaju misici, vec eksplozivnost, zilavost i brzina jer mu to treba u poslu...
dakle ukoliko ne zelis povecanje misicne mase trebas ici s manjom tezinom uz veci broj ponavljanja... pritom pokusaj osjetiti rad misica i njihovo zatezanje pri izvodenju vjezbi...

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #4 on: December 23, 2008, 12:38:22 PM »
Quote
..ali da se vratimo na bit tvoga upisa... uvrijezeno je pravilo da ukoliko radis vise ponavljanja sa manjom tezinom radis na definiciji, dok kod vece tezine pri izvodenju vjezbi s manjim brojem ponavljanja radis na povecanju misicne mase. na jednom primjeru ti mogu pokazati simboliku ove teze..
ovo vazi samo ako prati prilagodjena ishrana u jedno i drugom slucaju.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline ddd

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 61
  • Gender: Female
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #5 on: December 24, 2008, 11:05:18 PM »
i mene jako interesuje gore navedeno pitanje??? kakva treba biti ishrana da bi se izbeglo povecanje misicne mase na butinama?!

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #6 on: December 25, 2008, 12:01:13 AM »
i mene jako interesuje gore navedeno pitanje??? kakva treba biti ishrana da bi se izbeglo povecanje misicne mase na butinama?!
mnogo opsirna tema..uglavnom zavisi od toga sta ti je sve na tim butinama..
uglavnom kod zena koje pricaju da imaju samo misice, na butinama, na tim butinama ima i dosta masnoca
inace da izgubis misice mozes samo ako ih ne vezbas, ili ako ih dovodis u stanje razgradnje
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline LEGOLAS

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
  • Gender: Male
Odg: devojka se ne snalazi u teretani,pomoc!
« Reply #7 on: April 23, 2009, 09:40:47 PM »
aaaaaaa to,ma nikakav problem.Samo budi nasmejana i pomoc stize sa svih strana ;)