EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Savet  (Read 4339 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Savet
« on: July 13, 2012, 05:38:50 PM »
Pozdrav, citao sam 5 godina staru temu u kojoj sam se nasao pitajuci se slicna pitanja kao korisnik bebac.
Posto je Lazic u toj temi puno toga napisao, nadam se da ce i meni ovde neko pomoci da me usmeri u pravom smeru. Fotografiju kako trenutno telo izgleda sam okacio, neka ona bude referenca za dalja pitanja.

Fotografija na danasnji dan http://i.imgur.com/EDdzZ.jpg

Cilj jeste da smrsam 13kg, sa 90kg bih bio vrlo zadovoljan. Nabacivanje mase, nije, rekreativac sam.
Trenutno 103kg, visina 200cm, 24 godine.

Kardio pitanja
Prethodne 2 nedelje radim kardio. 25minuta 3 kilometra pretrcimm 4x nedeljno.
Da li je to premalo ? Osecam se vrlo umorno nakon takvog treninga.
HIIT jos uvek ne radim i ovakim tempom se prilicno umorim, ima tu vec po koja kratka pauza od 30sec, puls mi svakako varira mada ne onoliko koliko bi HIIT to ucinio.
Kupio sam pedometar srednjeg kvaliteta, sigma onyx, koji verujem ne meri precizno jer bukvalno treba da puzim na trenungu kako bih bio u onome sto on naziva "fat burning" zona. Trudim se da mi je puls oko ~175 (toliko on meri), sto je vec iznad njegovih ocekivanja.
Kardio radim kasno uvece, tako sam navikao, jutro volim da ostavim za sve sem velikog umaranja da li je to znacajan problem gledano na moju kilazu/godine/i sve ostalo, hocu li smrasati zbog toga ... nikad ? :D

Suplementacija
Od suplemenata mi je dostupan trenutno samoWhey koncetrat, studentski zivot.
Lazicu da li meni takodje kao Bebcu preporucujes da uzimam 10g BCAA uz whey nakon kardio treninga uz dex ili suvo grozdje (ako sam te dobro razumeo u temi kada si njega konsultovao, stvarno ima puno informacija koje su mi nove) ? Da li uopste da uzimam i  ipak ne radim anaerobni trening, nista sa tegovima samo mrsavljenje.
Da li je katabolizam moguc u mom slucaju, ne osecam da mogu jaci kardio trening da uradim pa zbog toga mi je jedini racionalan odgovor da jeste moguc. Nije puno proslo od kada treniram, 2 nedelje, mozda su mi ocekivanja previsoka ali bolje da pitam nego da se zeznem.
Da li je jos neki suplement meni sada neophodan, za koji nisam do sada pitao ?

Hvala unapred na odgovoru, Milan

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savet
« Reply #1 on: July 13, 2012, 06:01:06 PM »
moras pod hitno da pocnes da radis sa tegovima, nece nista ostati od  tebe
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Savet
« Reply #2 on: July 13, 2012, 06:14:25 PM »
Ozbiljno to mislis ? Logika je da cu povecati svoj bazalni metabolizam povecavanjem mase samim tim ujedno cu i smrsati ?
Mislim i nije mi cilj da dobijem masu i ovako odudaram visinom, hm bas se nisam nadao takvom odgovoru  :boxed:

edit: Znaci imam malo misicne mase, i puno sala, najgora opcija.
Resnje je da se fokusiram na kombinaciju anaerobinih i aerobnih vezbi. Ok idem sada da citam o tome sta me iscekuje ;) Supelementacija Whey + BCCA ?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savet
« Reply #3 on: July 13, 2012, 08:27:40 PM »
ozbiljno mislim..ako nastavis samo kardio, jako tesko ces sacuvati i ovo malo misica sto imas na sebi..ne verujem da ti je cilj da budes anoreksican da bi rekao da si definisan..
neka ostane ovaj % masti a da povecas obime mnogo drugacije ces izgledati
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Savet
« Reply #4 on: July 13, 2012, 09:06:10 PM »
Ok hvala puno , znaci mi rec iskusnijeg jer sam ja u potpunosti se prepustio.
Danas sam vec radio P90X, citao sam misljenja nekih clanova raznih fitnes foruma koji ovaj program osporavaju ali za mene je pretezak i bitna stepenica.
Javljam se za 2 nedelje kada jos dodatno iscitam tekstova i malo pripremim za dalje ...
Pozdrav

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Savet
« Reply #5 on: July 13, 2012, 10:03:58 PM »
mozes prve 2-3 nedelje raditi p90x ili sta god, ali to ne moze da zameni teretanu, tako da, brze bolje...

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Savet
« Reply #6 on: July 17, 2012, 05:10:26 PM »
Jedno pitanje vezano za ishranu, sada kada radim sa tegovima koliko dnevno treba da unosim UH, a koliko proteina po kilogramu?
Cilj je da salo pretvorim u misiscnu masu, rekreativno vezbam.


I koji suplement bi izdvojili kao bolji pomagac upali misica (BCAA ili glutamin ili nesto trece), imam novca samo za jedan ?

p.s. proteini iz biljnih izvora se zaista ne racunaju u ukupnom dnevnom zbiru proteina unetih ? (procitao na drugom forumu, ne na ex-yufitnes)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savet
« Reply #7 on: July 17, 2012, 08:40:02 PM »
pokusaj sa 1-2 gr/kg tt proteina i isto toliko skroba.pa postepeno povecavaj ili smanjuj
protiv upale ne pomaze ni jedan sup..
biljni protein mozes racunati samo ako mu je dobar odnos u 100 gr i ako ima dobar aminokiselinski sastav..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline abcd

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 28
  • Gender: Male
Odg: Savet
« Reply #8 on: September 08, 2012, 09:21:11 PM »
Evo rezultata posle 8 nedelja treninga P90X programa. Rekreativac sam, sigurno sam gresio ali sam se trudio da korigujem ishranu i PWN mi je 25gr proteina (tj. 55gr grama wheya, 50gr UH deksteroze i BCAA (~15gr imao sam jedan mesec, sada moram opet naruciti).



Da li je ovakav napredak ispod ocekivanog za ovaj vremenski period i za rekreativno vezbanje ? Nadao sam se manjem stomaku do sada ...
Forsisao sam vezbe sa tegovima grudi, ruku, ledja, tek ponekad kardio i malo sam radio noge.
Imam istu kilazu (101kg) nakon 8 nedelja, visina je 195. Vezbao bih svaki drugi dan.
Da li nesto radikalno da menjam ili je ovaj tempo ... ok ? (znam da je pitanje nezgodno jer je standard svakome drugaciji ali da li bi ste Vi smorili da ovom brzinom napredujete?)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Savet
« Reply #9 on: September 08, 2012, 11:33:54 PM »
sta kazu obimi
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap