EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Wing Chun  (Read 164447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Wing Chun
« Reply #20 on: April 16, 2007, 10:31:39 PM »
trazili ste kritiku dobili ste je,tako da ne znam u cemu je problem osim sto vam je neko nagazio na ego
ne znam kakvu uvredu spominjes,to je moje misljenje
ja volim tai boks,ne znaci da ga svi vole i sto se mene tice ne moraju da ga vole
znam da je bio turnir tamo,al sto bih isao iz bg-a u sm ;) (to ti je za onu vodu)
@freelander mozda nisam ja taj koji je u iluzijama ;)
to sto je laksi nema tolike veze,sad je bila borba na proslom turniru gde je momak tezi 25 kg izgubio
Djavo nije radio borbu iz poznatijeg razloga,al posto verovatno pratite znate i to
pozdrav momci
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #21 on: April 16, 2007, 11:52:50 PM »
A...da li neko trenira Wing Chin u domu Vera Blagojevic? :)
Trenira, ako imas nekih pitanja , izvoli , stojim ti na raspolaganju .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline kiya

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: Wing Chun
« Reply #22 on: April 17, 2007, 09:59:15 AM »
Trenira, ako imas nekih pitanja , izvoli , stojim ti na raspolaganju .
[/quote]

Hvala! Ja vec nekoliko godina treniram karate i svidjaju mi se borilacke vestine, ali sam mislila da pored toga pocnem da treniram i Wing Chun. Samo ne znam kakva je ta skola Wing Chun-a??? :)

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #23 on: April 17, 2007, 12:38:23 PM »

[/quote]

Hvala! Ja vec nekoliko godina treniram karate i svidjaju mi se borilacke vestine, ali sam mislila da pored toga pocnem da treniram i Wing Chun. Samo ne znam kakva je ta skola Wing Chun-a??? :)
[/quote]
Pa , dobra je . Salim se , mislim da bi najbolje bilo da dodjes i sama ocenis sta se i kako radi . Evo nekoliko osnovnih informacija : dakle , stil koji se radi je Leung Tingov Wing Chun , grupa koja trenira je mala , dodje od sedam do deset ljudi na trening , sto umnogome utice na kvalitet rada , i trener ima mogucnost da se posveti svakome posebno , trener je potupono ok. maksimalno se trudi oko svakoga i uvek je tu da ispravi, pokaze ,odgovori na pitajne , atmosfera na teningu je potpuno opustena . Sto se same vestine tice , ne mogu da je opisem u par recenica , mogu da kazem da je fizicki manje zahtevna od karatea a da su tehnike malo komplikovanije . Inace Wing Chun je stil koji napravila zena  za zenu . Treninzi su utorkom i cetvrtkom od 20 h, pa svrati ako nadjes vremena ,  ako imas jos neko pitanje ,izvoli , rad sam da pomognem koliko mogu .
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #24 on: April 17, 2007, 03:54:37 PM »
Za Milana
Sto bi iz BG-a isao u SM. Ovo dosta govori o poznavanju tvom, sto se Sanda borbi tice;)
Za Zutog
Sto se skole u BG-u tice ja licno poznajem Marjana koji je vodi i mogu ti reci da to radi sa dosta entuzijazma i d aje skroz ok lik. Sto se same vestine tice, ja sam malo duze u Wing Chun-u i mislim da ce se i Zuti sloziti sa mnom, sama koncepcija i prilas Wing Chunu je jedna sasvim druga prica u Tradicionalnom, koji ja radim i "modifikovanom" koji oni rade. Naime sam naziv modifikacija je ustaljen kod nas i koristi se kao naziv za praktikovanje druge linije u Wing Chunu, Thingove linije. Znam da ce Zuti imati celu stranu odbrane za ovu liniju, ali videces da ni jednog trenutka i na svim forumima koje ti mogu dati da pricitas, ni jednog posta neces naci koji govori nesto lose o TWC liniji, vec se samo vodi polemika o "modifikaciji", njihovom stavu na jednoj nozi, kretanjima, niskim blokovima i sl. Ali ne zelim da se ta prica ponovi i ovde. Mislim da ti je prava prilika za to da sama prosudis, sledece ratnicko vece u Pancevu 21., sada u Subotu, gde ce doci i moj klup i imaces direktno uporedjivanje dva stila. Puno pozdrava iz NS.
P.S. Ako zelis da procitas vise o ovoj vestini evo ti par link-ova
http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=132120&page=1&pp=25
http://sports.groups.yahoo.com/group/wingchundragon/
http://www.myspace.com/koviljacwingchun
Ova dva zadnja linka su ujedno i prezentacije Si Fu-a kod koga ucim

Offline zuti car

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 209
  • Gender: Male
Odg: Wing Chun
« Reply #25 on: April 17, 2007, 04:01:30 PM »
Za Freelander1111
Ko o cemu , baba o ustipcima . Moj kung fu je bolji , ja sam gledo vise puta od tebe Brus lijeve filmove . Sta sad imas kazes  ;D
Ko ne zna sta mu je , nek' pogleda gde mu je , pa ako ga nadje , za veceras , to mu je .

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #26 on: April 17, 2007, 06:08:46 PM »
Nisam ni ocekivao nesto konstruktivnije;)
No nema veze. Sam si rekao da bi radio TWC, to je tvoje misljenje;)

Offline kiya

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: Wing Chun
« Reply #27 on: April 17, 2007, 10:10:17 PM »
Pa , dobra je . Salim se , mislim da bi najbolje bilo da dodjes i sama ocenis sta se i kako radi . Evo nekoliko osnovnih informacija : dakle , stil koji se radi je Leung Tingov Wing Chun , grupa koja trenira je mala , dodje od sedam do deset ljudi na trening , sto umnogome utice na kvalitet rada , i trener ima mogucnost da se posveti svakome posebno , trener je potupono ok. maksimalno se trudi oko svakoga i uvek je tu da ispravi, pokaze ,odgovori na pitajne , atmosfera na teningu je potpuno opustena . Sto se same vestine tice , ne mogu da je opisem u par recenica , mogu da kazem da je fizicki manje zahtevna od karatea a da su tehnike malo komplikovanije . Inace Wing Chun je stil koji napravila zena  za zenu . Treninzi su utorkom i cetvrtkom od 20 h, pa svrati ako nadjes vremena ,  ako imas jos neko pitanje ,izvoli , rad sam da pomognem koliko mogu .
[/quote]

Hvala...pitacu te ako me bude jos nesto zanimalo :)....mislim da cu doci na trening u cetvrtak da vidim kako je...ali sam sigurna da cu poceti da treniram :)

Offline Freelander1111

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 94
Odg: Wing Chun
« Reply #28 on: April 18, 2007, 04:54:15 PM »
Naravno kreni. Srecan pocetak djace;) :clap: :thumbup1: :clap1:

Offline kiya

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 44
  • Gender: Female
Odg: Wing Chun
« Reply #29 on: April 18, 2007, 09:37:58 PM »
Hvala na podrsci... :)a da li i ti treniras? :bbzn:  :ninja_hid