EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)  (Read 5989 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« on: May 27, 2012, 05:27:07 PM »
Ovako, zovem se Stefan, imam 21 godinu i neverovatnu zelju da konacno smrsam :D Sto se obima tice, reci cu vam uskoro, momentalno nemam cime da izmerim.

Ovo su neki opsti podaci: Tezina 105kg, visina 1.92m, BMR 1909.9. Mnogi mi pricaju da uopste nisam debeo za svoju visinu, ali to je direktan uticaj mog prikrivanja uvlacenjem stomaka koje vala praktikujem godinama.  :bored:

Trenutna ishrana - bolesna. Jedem ~1.5 hleba dnevno, otprilike pola hleba po obroku(belog), gazirano/slatkisi/grickalice kad god imam priliku, pivo u velikim kolicinama, meso, krompir, sve vrste jela domace kuhinje i salate u ogromnim kolicinama. Dorucak obicno oko pola 7 pre faxa, pa "uzina" koja je neretko full rucak oko 12, pa rucak oko 16-17 i vecera oko 22-23.

Pored ovakve ishrane i ponasanja cudi me da mi je bez obzira na mladost krvna slika full normalna. Inace, ogroman deo dana provodim sedeci(par sati na faxu, sat vremena u busu do faxa i isto toliko nazad, puno vremena kuci za kompjuterom ali to je maltene neizbezno s obzirom da studiram informatiku). Alkohol sam smanjio dosta, kroz srednju skolu sam ga pio u bolesnim kolicinama, cigarete trenutno oko pakle dnevno, pusim vec sedam godina.  :blush:

Planiram da krenem sa Lazicevom dijetom(variranje UH) ali tek nakon prvog meseca, dok skupim malo love i posto mislim da moram da dam svom telu malo vremena da se privikne na zdraviji zivot.

Inace imam "mozda" pupcanu kilu, sto trenutno iskljucuje teretanu(mada sam je tamo i "mozda" dobio, pa zbog toga a i izgleda koji zelim da imam ne planiram u skorije vreme da krenem).

Cilj: Smanjenje kilaze na 92-3kg, povecanje kondicije, zdravlja i srece u zivotu, psihicka relaksacija i "normalan" misicav izgled pod kojim podrazumevam najbolji izgled koji se moze postici vezbama svoje tezine(zgibovi, sklekovi, propadanja, trbusnjaci, kardio...).

Ovo je trenutni plan vezbanja i ishrane, pa mi trebaju misljenja oko rasporeda, a i svaki drugi savet i kritika su dobrodosli:

Ishrana: Za prvi mesec totalno iskljucenje belog hleba, gaziranih pica, grickalica, alkohola i "junk" hrane uz svodjenje sokova i voca na minimum. 4-5 obroka dnevno u manjim kolicinama.

Vezbanje:

Ponedeljak, sreda, petak(uvece) - Trcanje na stadionu + Svedska kutija(mislim da se tako zove ono skakanje na kutiju i nazad, s tim sto cu ja po tribinama na stadionu xD).

Utorak, cetvrtak, subota(uvece) - 9 serija sklekova(3 serija sirokih zbog grudi koje bih zeleo da podignem i rasirim + 3 serija "3 koraka" sklekova gde se nakon svakog skleka rade tri koraka rukama ka sebi i tri koraka nazad do pozicije za sklek + 3 serije spartanskih ili kako se vec zovu sklekovi gde se odskace rukama koje idu napred nazad u cik-cak.) Trudim se da sklekove radim maksimalno pravilno, grudi spustam do zemlje, i vracam se potpuno u pocetni polozaj.

6 serija trbusnjaka(3 serije obicnih + 3 serije trbusnjaka gde je stav za sklek na podlakticama i laktovima, i radi se "sutiranje" kolenima prema rukama).

3 serije cucnjeva.

Nedelja - odmor.

"Ulazna provera": 1500m trcanja za 10min, 3 x 10 skokova na svedsku kutiju, 3 + 3 + 3 x 10 sklekova, 3 x 15 + 3 x 20 trbusnjaka, 3 x 10 cucnjeva. Cilj mi je da pomocu ovih vezbi i ishrane malo smrsam i ojacam da bih bio sposoban za zgibove i propadanja, pa da onda malo izmenim raspored i ubacim te vezbe, kao i da povecam ponavljanja za trenutne vezbe.

Za kraj slike izgleda koji zelim da unistim za vek i vekova :D :(prvo sam ih stavio da se vide u postu, ali su prilicno velike, pa cu ih staviti kao linkove.

http://i45.tinypic.com/2i915vq.jpg
http://i50.tinypic.com/mha6o8.jpg
http://i46.tinypic.com/4szmh5.jpg
http://i49.tinypic.com/2epscww.jpg

Pozdrav svima, i slobodne opletite sa kritikama  :lol:

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #1 on: May 27, 2012, 05:46:05 PM »
Bez teretane ne ocekuj misicav izgled, pogotovo jer nemas ni osnovu, a i mislim da ces trebati ici nize od tih 93 kg s obzirom da imas jako puno masti.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #2 on: May 27, 2012, 06:36:59 PM »
Hvala na odgovoru :) Cisto da se razumemo, ne planiram ne znam ni ja kakve misice, ja bih samo da se "vide"... A i ne planiram da ovo bude kratkorocno.

Ne znam sta podrazumevas pod osnovom :) Ove slike su slikane bas sa akcentom na demonstraciju sala da bi mi sluzile kao motivacija. Inace kad se stegnem, triceps se prilicno lepo izdvaja, malo i ramena, podlaktice i listovi. Zadnjih par leta sam za letnji raspust radio fizicke poslove tako da mislim da misica nesto vec ima, samo sto su prekriveni salom  :wallbash1:

Kakav je raspored vezbanja ?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #3 on: May 27, 2012, 07:14:26 PM »
Hteo sam da kazem da si skinny fat, tj da nemas uopste misicne mase a da imas puno masti, tako da i kada skines mast, bices "zgoljav".

Ne znam sta da ti kazem za vezbanje, mislim da moras pojacati kardio, tj. da ga radis vise puta nedeljno i to na prazan stomak, a ove ostale vezbe ti bukvalno ne sluze nicemu jer trbusnjaci ce ti se videti tek kada ti je procenat masti jako nizak, znaci nema veze i da radis 1000 ponavljanja dnevno.

3 serije obicnih cucnjeva i ovo ostalo moze biti eventualno zagrevanje.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #4 on: May 27, 2012, 07:28:47 PM »
Quote
Ne znam sta da ti kazem za vezbanje, mislim da moras pojacati kardio, tj. da ga radis vise puta nedeljno i to na prazan stomak,

Na primer svakog jutra osim nedelje pre dorucka ?

Quote
3 serije obicnih cucnjeva i ovo ostalo moze biti eventualno zagrevanje.

Ovu recenicu nisam bas najbolje razumeo, zagrevanje za sta ? :)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #5 on: May 27, 2012, 07:40:17 PM »
Pa kreni 4-5 puta nedeljno pa posle toga povecavaj kada budes dobio kondiciju.

Zagrevanje za pravi trening.  :) Hteo sam samo da kazem da nista neces uraditi sa 3 serije cucnjeva i par serija sklekova.

I idi proveri da li imas kilu ili ne.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #6 on: May 27, 2012, 08:42:54 PM »
Ok, povecacu trcanje. A sto se tice teretane, ja bih da probam sa sklekovima i da sto pre ubacim zgibove i propadanja, pa ako kroz par meseci ne budem video rezultate moze i teretana da padne :)

Sto se tice kile, ne znam kako da objasnim, osim da kazem da su doktori u mom mestu jako nestrucni. Bas me je Lazic na ovom forumu i uputio kod lekara pre godinu dana.

4 meseca su me vukli po domu zdravlja, radili 5-6 puta krvnu sliku + ultrazvuk abdomena, obisao par specijalista(i niko ni da opipa stomak!), da bi nakon 4 meseca hirurg koji me nije ni pogledao vec poslao kod urologa gurnuo prst u moj pupak i postavio zvanicnu dijagnozu da imam pupcanu kilu.
Nakon toga sam bio na pregledu kod gastroenterologa u privatnoj klinici, i nakon dva meseca relativno stroge dijete i 10 tableta raznih lekova dnevno, bolovi su prestali u potpunosti(dijagnoza je bila nervozno debelo crevo zbog lose ishrane i stresa). Pre lecenja kod gastroenterologa sam imao jake bolove u stomaku i ledjima nakon bilo kakve fizicke aktivnosti(skakanje, trcanje, pa i sam napor u stomaku u stavu za sklek) dok su nakon lecenja svi bolovi nestali. E sad, dok ne padne neka kinta da odem kod privatnog hirurga i potvrdim/demantujem dijagnozu, ja mogu da vezbam ali moram da budem obazriv za svaki slucaj :)

Offline lemi livo skodi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 363
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #7 on: May 28, 2012, 12:16:53 AM »
pa ako neces teretanu skini lepo p90x i radi to da bar imas neki plan a ne one gluposti koje si pisao

kreni odmah sa ishranom ne znam sta ti znaci ono da ti se telo privikne na zdravu hranu  :boxed: a i ako imas para za cigare, pivo, grickalice imas i za zdravu ishranu nemoj da trazis izgovore a nisi ni poceo

inace triceps i rame ti se mozda vide na ultra zvuku ali ovako ne sigurno, uostalom daj boze da smrsas pa  ces da vidis kako ces lose da izgledas i koliko ustvari imas misica  :)

bilo bi dobro da odmah pocnes da pratis kalorije bice ti mnogo lakse, najbitnije ti je da unosis 2gr proteina po kg i da na kraju dana budes u deficitu a to lako moze da pratis npr ovde cronometer.com
Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits- it doesn't count. Zyzz



.

Offline Cojba

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #8 on: May 28, 2012, 03:42:33 PM »
Code: [Select]
inace triceps i rame ti se mozda vide na ultra zvuku ali ovako ne sigurno :lol:

Poceo sam od jutros sa trcanjem i ishranom... Ja razumem da su ovo za vas gluposti od vezbi, ali od coveka koji sedi 13-14 sati dnevno zadnjih par godina, + ima 20ak kg masti viska ne mozes bas da ocekujes da odmah radi "p90x" program :)
Vec sam probao "Insanity" fitness program sa ovog sajta beachbody, ali nakon "Fit test"a sam shvatio da moram prvo malo da "probudim" svoje telo, pa tek onda da krenem neki ozbiljniji program. Hvala puno za sajt cronometer.com, i za sve ostalo naravno :)

Offline Charlene

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Sta mislite o pocetnom programu za mene ? :)
« Reply #9 on: May 30, 2012, 10:24:08 AM »
Samo trčanje brate u startu. Imaš dosta posla da skines višak kilograma, to ti je mislim u ovom trenutku najvažnije. Tek kad skineš stomak i falekneš što bi naš narod rekao mozes da razmisljas o sljedecim koracima.
Otprilike si moje visine, s tim da si u ovoj početnoj fazi 6-7 kila deblji. Ja sam sa intenzivnim trčanjem i pravilnom ishranom krenuo prije mjesec i po i rezultati su pomalo nevjerovatni. U tom periodu sam izgubio 8 kilograma. U zadnjih 15tak dana idem i u teretanu, trbušnjaci sklekovi i polako tegići. Znači može se, i neka ti to bude motiv. Prvo 10 kila da izgubiš, pa tek onda da razmisljaš o sljedećim koracima. Pozdrav.