EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ketogena dijeta (DETALJNO)  (Read 162237 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #20 on: November 03, 2008, 01:29:47 PM »
A da....
Zamolio bih te Pedja,da josh jednom sve procitash i da pocnesh pisati bez pravopisnih gresaka kako bi znali sta pisac oce da kaze
I josh ovo,stalno pripisujesh meni nesto sto nisam napisao pa te po peti put molim,da se napregnesh i probash da procitash sta pise.....
"Da se u ketozu ulazi u petak" nigdje nisam napisao
"Da su rasprashivachi od kljuchnog znachaja kao da ih treba koristiti dok je tjelo u ketozi" ni to ni u snu nije napisano
I tako dalje na hiljadu tvojih umotvorina,ja ne napisah a ti iznese......sve u nedostatku bukvara....... :lol:

Offline Fela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #21 on: November 03, 2008, 01:37:21 PM »
I samo da ne bih bio pogreshno shwacen...
Uz duzhno poshtovanje Predraga kao pro bb,nisam nista negatiwno htio reci vec samo:
Jedino da nije razumijo MOJE IZLAGANJE.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #22 on: November 03, 2008, 07:56:54 PM »
Jedna mala napomena "fenformin" se neproizvodi od 1977 godine i onaj ko je preveo ili procitao ovo citao je neki veoma star text  :evillaugh:
Usput fenformin nemoze nikako ici ruku pod ruku sa hromom ili cimetom jer je prvi lijek i trebalo bi da se kupuje na recept.

I nebi se slozio sa kolegom iznad da je uloga fenformina minorna daleko od toga jer je on odlican GDA a sad se koristi umjesto njega metformin koji je slabiji od fenformina ali zato i sigurniji!!!



e sry upravu si ... kad sam prochitao hrom , cimet itd bilo mi je jasno o chemu se radi pa sam po inerciji sve stavio u isti kosh , shto je greshka  :wallbash1: ... al sreca tu je sele da dopuni .. tnx i sry josh jednom :)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #23 on: November 03, 2008, 08:10:50 PM »
fela..
ja pisem kako pisem i veoma dobro me svi razumeju
da ima grsaka ima.ali da me jedan balavac kao sto si ti uci gramtaici..soory..but ou nou..
dakle...
da krenemo ispocetka
ti ocigledno nemas pojama o cemu rpicas i kao sto je sele rekao,ocigledno da si ovo na zalost od nekuda prepisao a da ne poznajes matreiju ni 2% i od tuda i prozilazi cela ova prica oko toga,tj prebacivanje lopte u tudje dvoriste jer sada tebi kao od jednom smeta moj pravipis i ti si nasao da me gramaticki edkujues.
o ketogneoj diejti sam ja raspravljao sa ljudima dok ti verovatno nisi ni znao da postoje belancevine i UH,a poceo sam da je primenjujem kada si saznao da postoje
uradio sam nekoliko textova o istoj,i sve zasnovano na EMPRIJSKOM ISKUSTVU sto mogu da dokazem...pa....ajde...necu da kazem...ali mogu moji klijetni i momci kojima sam pomogao da ti kazu o tome kako to radi i koliko ja znam o ketonu...
ali to nije bitno za ovaj slucaj
vec je bitno tvoje luperdnje prilikom nepoznanvanja materije....sto ti se moze oprostiti...ali ancin obracnja prema meni ja sigurno necu te iz toga razloga mogu da kazem sta god hocu
dakle..
kao sto rekoh..preisao si negde ovo kao sto si i sam jadnicak rekao,a da ne razumes ama bas ni malo o cemu rpicas..
ja sam i rekao  DA BI TI TREBALO RAZUNIJE DA PISES da bi te neki normlan covek mozgao da razume,a nemas potrebe meni da govris da TE JA BOLJE CITAM JER SAM TE PROCITAO OD PRVE I UVDEIO DA NI SAM POJMA NEMAS a od kuda bi onda znao nekome nesto da objasnis..

ali redom..

Quote
-preko dana uzimati rasprsivace glukoze – hrom pikolinat,hrom polinikotinat,pivski kvasac,cimet,a pred spavanje vanadil sulfat i fenformin.

ovde se vidi besmislica i luprdanje..na zalost tvoje....
jer pre ovoga je sledilo..;

Quote
Pocetak : nedjelja u 18:00 – eliminisati SVE ugljene hidrate – skrobne,secere,voce,povrce,mlijeko,mlijecne proizvode,sve napitke osim zasladjenih iskljucivo aspartamom i zasladjivacima BEZ ugljenih hidrata,ne uzimati ni namirnice koje sadrze karbohidrate u tragovima(caj,kafa).
-Izbor namirnica svodi se na meso,ulje(laneno,maslinovo,bundevino,djevicansko (nerafinirano)suncokretovo),cijela jaja, bjelanca,dodatke bez karbohidrata(tradicionalni majonez),riba,puter,cisti whey.(citati nutritivni sastav – izbjeci masne namirnice sa modifikovanim skrobom,secerom i raznim –ozama(ne smatraju se secerima ali su karbohidrati),sorbitolom i xilitolom-sireve,kikiriki puter,“dijetalni“majonez,bombone i zvake „bez secera“ i sl.)

dakle..uzimati nesto da "rasprasuje"a nemati sta je poptuna besmilica...
ti ocigledno nisti shvatio sta JE PISAC hteo da kazes da se moze postici sa CHROMINUM PICOLINATOM I VANADYL SULFATOMa recimo prilikom koristenj kojih se povecava INSULINKSA OSETLJIVOST a nda bis e rasprisvala glukoza uneta iz mesa...kao sto si ti razumeo

o glupostima poput MCT ulja tj uzmanja MCT ulja je odistsmesno i govirti jer ovde se vidi koliko ti neznas i od kada sui MCT ulja izbacena a i z jednog jedinog prostog razloga...JER NISU SLUZILA NI ZA SUNCANJE..a kamoli za bilos ta drugo.
dakle..jos nesto sto se vise u ospte ne pravi..a majstora FELA je nasao za svrsishdno da to pojasni..tj da presie..
o treningu koji je i vise nego glupost i prije bih rekao da je za nekoga ko se nazlai u starackom domu ili da se niko en uvredi za nekog paraplegiacara necu da toris reci...
jer svrha ketona jeste znazan kalorisjkih defict i trosnje energije iz MASTI..a ti ako znas ..a ocitledno enznas onda sam preracunaj koliko 1gr MASTI ima CAL...te izraucanj kokliko bi to onda trebao da se vezba tj da se dovljno nagazuje telo da udje u ketozu..a ja cu da ti akzem da na ovaj ancin tj pomogu ovgo trneinga sigurno ences.

evo tebi sinko jedna lgani primer...pa se malo edukuj..

i da...nisam znao da se i u HRAVTASKOJ kaze BUKVAR  :lol: :lol: :lol:

sinak...BUSTED SI!!!

i pametnije bi bilo da ne resgirujes vise naloga na forumu nego sto ti je potrebno..vidis da brkas i babe i zabe..pa cak i EKAVICU i IJEKAVICU.. :clap: :clap:

Ketogena dijela najbolje skida mast

Zvanicna medicina i dijetetika decenijama nas uce da ishrana sa malo masti i puno skroba  (tzv piramida ishrane) podstice skidanje masti i smanjuje rizik hronicnih bolesti – iako za to nema nikakvih dokaza. Cak naprotiv, aktuelna epidemija gojaznosti (preko 60% populacije u SAD, a odnedavno zvanicno i kod nas) javlja se paralelno sa smanjenjem masti u ishrani i povecanjem unosa UH. Ocigledno, potrebni su alternativni pristupi ishrani, pogotovo za skidanje masti. Sve je vise dokaza da je smanjenje unosa ugljenih hidrata pravi nacin da se to postigne brzo, efikasno, bez stetnih posledica, i, sto je nasim citaocima posebno vazno, uz ocuvanje misicne mase. Kad se tokom dijete sa veoma malo UH jako poveca mobilizacija masti iz masnih depoa, jetra proizvodi ketonska tela; posto jetra ne moze da koristi ketonska tela, ona oticu u druga tkiva (mozak, misice ..) gde se trose kao gorivo. Jednostavno receno, metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze, i time se cuva misicno tkivo.
Posto smo to objasnili, pogledajmo sada najnoviju studiju, sprovedenu na Medicinskom fakultetu Stenford univerziteta (SAD) koja donosi nova saznanja u prilog ketogenim dijetama (sa veoma malo UH) za skidanje masti.

Nova studija

Studija je trajala jednu godinu, obuhvativsi 311 zena podeljenih u 4 grupe koje su sprovodile 1) ketogenu dijetu za skidanje masti, 2) zone dijetu (umeren unos UH), 3) tradicionalnu “zvanicnu” dijetu (sa puno UH i malo masti) i 4) Ornisovu dijetu (sa ekstremno malo masti). U poredjenju sa druge tri grupe (tj dijete sa vise UH), ispitanice iz grupe na ketogenoj dijeti skinule su vise masnih naslaga i imale povoljnije promene u povezanim faktorima rizika (npr profil i nivo masti u krvi, secer u krvi). Takodje, ketogena dijeta nije izazvala nikakve stetne sporedne efekte.

Uobicajene zablude o ketogenoj dijeti

Mnoge brine relativno visok unos zasicenih masti na ketogenoj dijeti. Ali, kad je rec o uticaju zasicenih masti na zdravlje, vazno je i to koliko UH istovremeno unosite. Sve nedavne studije su pokazale da kad UH zamenite mastima, trigliceridi (masti u krvi) idu dole a “dobar holesterol” (HDL) ide gore. Istovremeno, cestice “loseg holesterola” (LDL) postaju krupnije, a time i manje opasne. Drugim recima, visok unos zasicenih masti ima stetno dejstvo na masti u krvi samo ako se istovremeno unosi i puno UH.
Jos jedna klasicna zabluda je da ce ketogena dijeta (zbog visokog unosa proteina) ostetiti bubrege. Pretpostavka da ishrana sa manje proteina smanjuje rizik oboljenja bubrega nije podrzana u naucnoj literaturi. Ako nista drugo, veci unos proteina ce sacuvati misicnu masu i povecati osecaj sitosti pri dijeti. Naravno, osobe sa ustanovljenim oboljenjem bubrega verovatno ce trebati da ogranice unos proteina.
Nije opravdana ni bojazan da ce mozak na ketogenoj dijeti ostati bez goriva. Nasuprot popularnom verovanju, ne postoji jasno ustanovljena potreba za unosom UH kod ljudi. Telo se moze adaptirati na dijetu bez imalo UH i napraviti potrebnu kolicinu UH (glukoze). Takodje, pri veoma malom unosu UH metabolizam ketonskih tela zamenjuje metabolizam glukoze. Drugim recima, mozak na ketogenoj dijeti dobija svu potrebnu energijiu iz ketonskih tela.

Ketogena dijeta za atlete

Za atlete koji bi hteli da probaju very low-carb dijetu, mozemo dati nekoliko generalizovanih preporuka:
1.Najvaznije je da unos UH bude zaista veoma mali. Treba uzimati samo nisko-glikemicke, vlaknaste izvore UH (povrce, salate, legumi, itd). Takodje, svaki obrok treba da sadrzi odgovarajucu kolicinu proteina, ali treba imati u vidu i to da previsok unos proteina koci ketogenezu. Dobri izvori proteina su riba (izvor zdravih masti!), jaja, nemasni odresci (govedji, konjeci) i proteinski prah bez UH. Na ketogenim dijetama uglavnom se ne mora ogranicavati unos masti, ali trans tj hidrogenizovane masti u svakom slucaju treba izbegavati.
2. Najkorisniji suplementi na ketogenoj dijeti su:
- multivitamin / mineralni kompleksi (za osiguranje unosa makro-nutrijenata, posto se na ketogenoj dijeti ne unose zitarice, skrobno povrce itd),
- kreatin (cist ili u transportnoj formi bez UH) – uzimanje kreatin monohidrata (15-30 gr tokom 7-14 dana, u zavisnosti od individualne kolicine misicne mase) povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata u misicima do 30%, cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a (visoko energetskog misicnog goriva) sto je na ketogenoj dijeti posebno vazno jer se ne mozete toliko oslanjati na glikogen
- suplementi koji pomazu skidanje masti.
3. Mozda ce biti potrebno i da modifikujete trening u teretani. Na primer, pametno bi bilo da se vise fokusirate na vece tezine i manji broj ponavljanja nego obicno (3-8), zbog toga sto cete energiju najvise dobijati iz zaliha kreatin fosfata a znatno manje iz glikogena.
4. Pijte puno vode (i drugih bezkalorijskih tecnosti). Takodje, osigurajte potreban unos kalijuma i natrijuma (vaznih elektrolita).

Napomena: dijeta sa veoma malo UH je efikasan, kratkorocni pristup za skidanje telesne masti, ali ishrana sa umerenim unosom UH je verovatno najbolji nacin za ocuvanje zdravlja i kontrolu telesne tezine na duge staze. Pri tome, fokusirajte se na “dobre UH” kao sto su povrce, malo voca, legumi (grasak, boranija, pasulj), ovsena kasa i druge nepreradjene zitarice.


Tekst je objavljen u casopisu Max, broj 06/07

a ima jos na nekim mestima dosta toga sto ljudi prozborise..

nadam se da ces se snaci ovde  :blowkiss: :blowkiss:


Offline Fela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #24 on: November 04, 2008, 06:13:55 PM »
Ti mene zaista intrigirash
Sad sam ja josh i iz Hrvatske
Ti si zaista jedan chovjek koji zaista sve zna a ne mora ni da pita
Evo ukratko pa da zavrshimo s nashom raspravom
1.Tekst ja nisam napisao tako da nemoj da me mjeshash sa rasprshivachimo i da gurash mene u to(iako zaista jeste moj problem sto sam to mogao da izbrisem eto cisto da se neko ko manje zna ne zamara s tim)
2.Fino sam rekao u nekim od proshlih postova da se ovde treba osvrnuti na unos HRANE,tj sta kad jesti (naveden je jednostavno primjer)
3.Jeste greshka da se rasprshivachi koriste u toku dana kad nema uh,ali sam posle ja naveo da ih treba uzeti prije pochetka ketoze(u ovom primjeru do nedelje u 6h)
4.Nisam iz Hrvatske (a odakle sam to ne treba ni da te interesuje)
5.Jesam li ja balavac ili ne,e i za to treba da te briga (al sa ovim cu zavrshiti jer nisam na nivou kao ni sto ne bi trebalo da je ovaj forum na tom nivou,da se sad na ovaj nachin raspravljamo i vrijedjamo)
Molim te ljudski da procitash ovo 2-3puta da ne bi nastavljali sa uvredama i izmishljotinama koje datiraju iz Hrvatske  :clap:

Offline nellle

  • ExYu sampion-JUNIOR
  • *
  • Posts: 212
  • Gender: Male
  • masa je keva!!!!
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #25 on: November 04, 2008, 06:50:02 PM »
dobra ova ketogena...

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #26 on: November 04, 2008, 08:16:17 PM »
fela.

1..naravno da znam da ti nisi ovo napisao to sam i rekao..vec PREPISAO..ali neznas da objasnis..a to je velika razlika onoga sta sam ja rekao od onga sta ti sada meni stavlja u suta.

2.a ja ti fino kazem da je ovo glupost optercavati se sa tim dali telo ce uci u kteozu u 18.00 u petak ili u 17.00...ali ne mogu vise i en zlim da ti objasnjvam iz prostog razloga jer ne vredi jer u ospte nisi na tom nivou da shvatas o cemu ja pricam i psiem.

3.vidis..opet se sluzis sa ogranicnjem vremna sto je anjveca glupsot..ali ok.

4.ja sam rekao da brkas EKAVICU I IJKEAVICU a naravno da me ni najmanje nije briga od kuda si,vec sam ovo rekao u konteskut toga da pkusavas sa IJEKAVCOM da glumis da nisi odavde te pisuci neki svoj post svojim recima odajes da u stvari pricas EKAVICU tj ..ma zaboravi...ne vredi...al rekoh ti lepo..da ljudi mogu da ti vide IP i ti opet

5.ja te ne vredjam vec inzosim cinjenice..nista vise nista manje..

@nele
jesi probao

Offline Fela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #27 on: November 04, 2008, 09:35:02 PM »
Naravno da nema weze 18h ili 17h ili sta vec,vec latmus papir,ali nema veze
Ja ovo nisam pisao zato sto ja mislim da nisam dovoljno kompetentan za to......a to sto sam okachio nesto od nekog ko jeste kompetenta to je druga stwar...On je to ovako napisao.
I da ponovim ja se ne sluzhim sa ogranichenjem vremena vec latmus papirom i trenutkom pochetka punjenja UH
A druga stvar ka vec zapazhash,iz CG sam i ne foliram se da sam iz hrvatske naravno
I molim te iznosi chinjenice kad budesh znao stvarne a ne meni da mlatish kako ja ovo ili ono i ja na ovom ili onom nivou
Opet ti kazhem uz sve ovo da te poshtujem al morash i ti ostale jer ako si pro ne znachi da su ostali "balavci" kapirash????

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #28 on: November 05, 2008, 06:53:33 AM »
Naravno da nema weze 18h ili 17h ili sta vec,vec latmus papir,ali nema veze
Ja ovo nisam pisao zato sto ja mislim da nisam dovoljno kompetentan za to......a to sto sam okachio nesto od nekog ko jeste kompetenta to je druga stwar...On je to ovako napisao.
I da ponovim ja se ne sluzhim sa ogranichenjem vremena vec latmus papirom i trenutkom pochetka punjenja UH
A druga stvar ka vec zapazhash,iz CG sam i ne foliram se da sam iz hrvatske naravno
I molim te iznosi chinjenice kad budesh znao stvarne a ne meni da mlatish kako ja ovo ili ono i ja na ovom ili onom nivou
Opet ti kazhem uz sve ovo da te poshtujem al morash i ti ostale jer ako si pro ne znachi da su ostali "balavci" kapirash????


ovo je otislo tamo gde ne treba i sada je off
jos jednom
sve textove..dobro..skoro sve...na ovom forumu odista citam..ukljucim se samo onda kada mislim da trebam i kada milsim da imam ensto da kazem..
ovja put imam,i stojim iza toga da je ketogena dijeta odlicna i sve tostoji ali ovo sto si ti preosiao je mnogo staro,poptuno nerazumljivo obicnom coveku,netacni neki od podataka ili prevedno..trla baba lan jer ima mnogo boljih opcija ali ti ocigledno nisi citao sta sam ti gore anpisaoi nekoliko postova iznad.
dakle..meni se zivo hebe sta ce koda pise...i ako je u krivu ok..ja ako mislim da treba nesto da kazem.ja kzem i iz atoga stanem sa argumetima i sa EMPIRIZMOM,a to ljudi znaju i to je ono sta pricam
lepo sam opsiao sve..i ja sve postujem ,ali nekome reci da nezna-ukoliko nezna to nije nepostovanje vec cinjenica..surova...ali je cinjnica.
znam da moze da se covek i uvredi...ali za to me zabole . jer ja samo kada nesto znam zelim da prenesm dalje..
ako to nije u redu....onda ok..
mada sam vec negde i rekao...na zalost nasi forumi su previse otvoreni itd....trebalo bi da lice na glupe americke gde se gomila klinaca nateze oko budalstinina te su svi strucnjaci i kvalifikovani za davanje savetea a naravno pojma nemaju ali zato ako hoces nekoga k odsita zna da dobijes savet..e to ces da platis.
ali boze moj...srbi ko srbi...zato i jestmo tu gde jesmo...


Offline Fela

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #29 on: November 05, 2008, 01:17:16 PM »
Ok ovo zaista stoji