EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)  (Read 5090 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline saksija2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« on: January 03, 2013, 01:50:23 PM »
Nikada nisam imala problema sa viskom kilograma, naprotiv, uvek sam bila `zilava` tj. ocrtavali su mi se misici, a bila sam mrsava. Nakon prve trudnoce, brzo sam se vratila na staru kilazu, bez ikakvih napora ili promena u ishrani, dakle spontano... Medjutim, nije sve bilo onako zategnuto kao pre trudnoce, yato sam krenula u teretanu. Treninzi su trajali po sat vremena, pola sata voznje stepera i ostalih pola sata vezbe za ruke, guzu i noge. Medjutim, pored toga sto su se misici ponovo ocrtali, mnogo sam smrsala, iako rezim ishrane nisam menjala tj. smanjivala. Inace, visoka sam 1.61cm, sebi najbolje izgledam sa 53kg, a tada sam spala na 48! Opet sam ostala u drugom stanju, pre par meseci sam se porodila. Imam jos 6 kilograma viska i znam da ce oni brzo otici, pogotovo ako krenem sa vezbama. Ali, ne zelim da odu sa svih mesta!!!! Naime, prvi put u zivotu imam guzu, i to sasvim solidnu... Nije opustena ima samo malo celulita. Noge su mi popunjene, nemam rupu izmedju butina, ali imam stomak i to jastucice sa strane koji me uzasavaju.

Moje pitanje je: kako da istopim stomak, a guzu i noge, ako je moguce definisem i ucinim da ostanu ovakvi, ako ne i malo veci?!

Unapred hvala i velili pozdrav!!!!

Offline bojan_92

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 289
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #1 on: January 03, 2013, 07:55:55 PM »
Pa ne postoji neko ciljano mrsavljenje.Ne mozes da odredis sa kog dela tela ces da skines salo...Jedino da radis neke vezbe za oblikovanje,pa dokle stignes...

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #2 on: January 03, 2013, 07:57:39 PM »
Imas sve odgovore na tvoja pitanja na forumu..... :yes:
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #3 on: January 03, 2013, 08:34:24 PM »
krayzie brate sve okej, ali je l' mora 80% tvojih odgovora da bude na fazon ''imaš na forumu?" ima, ali uputi malo..

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #4 on: January 03, 2013, 08:36:04 PM »
SREDI MAXIMALNO ISHRANU....samo citaj novije teme i poruke jel se dosta toga menja...

Teretana 2-3 puta nedeljno.. neka ti traje trening 30-45 minuta.

Radi cucnjeve, iskorak, benc presu, lat(a kasnije ako ojacas moze i neki zgib da probas)za ramena neki potisak..

i jos recimo leg curl i  leg ekstenziju mozes od sprava

gledaj da te neko nauci da pravilno radis te vezbe ili pogledaj na forumu mada je sve to bolje puno uzivo

mozes jos eventualno da ubacih 2 puta nedeljno neke vezbice za trbusnjake (ne vise od 5 minuta)

nikakvo komplikovanje sa ostalim vezbama za ruke i ostalo
 
i malo kardia ubaci 1-2 puta nedeljno po 45 minuta...laganog do srednejg intenziteta samo toliko da skoci puls...

ps  -  za zadnjicu i noge nemas nista bolje od cucanj i iskoraka  ;)
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #5 on: January 03, 2013, 09:21:54 PM »
@Alokin Tu si u pravu slazem se cesto dajem takav odgovor,samo uvek kada ga napisem nerazumem zasto je toliko tesko potruditi se sam i informisati se malo oko zeljenih tema.......ajde budi ti dzentlmen i pomozi ovoj dami,a da je musko sigurno bi doprineo 1% mojim odgovorima pa bi onda bilo 81%  :wow:....peace and out!!!
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #7 on: January 03, 2013, 09:33:15 PM »
Pozabavi se malo gore navedenim,ako i dalje postoje pitanja na raspolaganju smo... ;)
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline saksija2

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Female
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #8 on: January 03, 2013, 10:24:36 PM »
Veliko hvala svima na odgovorima, posebno Nikoli  :)

Naglasila bih da sam procitala sve sto ste mi predlozili pre postavljanja ove teme, ali mi to nije dalo konkretan odgovor jer moj problem nije veliki visak kilograma koji ne mogu da skinem, nemam ni problem sa ishranom... Moj problem je sto ce sa ovim malim viskom nestati i guza i lepe oble butine koje imam po prvi put u zivotu jer sam sitnije gradje i cim malo vezbam sve nestane... Pritom se moze reci da sam jesna, ali genetika i metabolizam rade svoje...

Poslusacu Nikoline savete, pa javljam kakvi su rezultati :)

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Zelim da mi ostane guza, a nestane stomak :)
« Reply #9 on: January 03, 2013, 10:36:20 PM »
to sto ti brzo nestaju obline dok treniras znaci da ishrana i nije bas na nekom nivou sjajnom...

nece ti opasti obimi i nece nista nestati ako unosih dovoljno belancevina i ako si dobro hidrirana...naravno ne samo belancevine moras da unosih i dovoljno masti i hidrata...to o ishrani imas dosta primera na forumu pa sastavi sebi

a i sto se tice treninga nemoj u jednom treningu da uradish sve one vezbe..

nego podeli  na gornji i donji deo tela... ramena ledja i grudi spoj u jedan trening ..to su ti 3 vezbe...

noge radi odvojeno i ubaci trbusnjake sa njima
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN