EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Misterija kuvanog oslica  (Read 2965 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Misterija kuvanog oslica
« on: June 01, 2013, 12:47:55 PM »
Zdravo svima, nije me bilo na forumu...hajde recimo samo sramotno dugo...

Ovog puta moja dilema je sledeca - imam trenera koji je hardcore old school i klanja se nesoljenom kuvanom oslicu kao bozanstvu. Nisam mu bio gost u kuci ali pretpostavljam da su mu slike kuvanog oslica po zidovima, toliko covek bezrezervno veruje u magicnu moc kuvanog oslica.

Sad, nije da sam pi... pa da ne mogu da izdrzim da jedem nesto sto je nalik unutrasnjoj gumi bicikla neki period vremena ali bih, kao sa svim, voleo da znam zasto a on mi je uvek nejasan sa odgovorima oko toga zasto je kuvani oslic toliko bolji od pecenog. Zdravorazumski ne mogu da nadjem razloge pa sam se zato vratio forumu da potrazim odgovore medju verziranijima.

Imam 105kg, oko 15% bf, 96 cm obim struka, zelim da sidjem ispod 10% bf.

Dakle, pitanje je - da li cu smanjiti rezultate na definiciji ako 250 grama kuvanog oslica u jednom obroku zamenim pecenim cisto zbog odrzivosti rezima?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #1 on: June 01, 2013, 03:27:13 PM »
Zdravo svima, nije me bilo na forumu...hajde recimo samo sramotno dugo...

Ovog puta moja dilema je sledeca - imam trenera koji je hardcore old school i klanja se nesoljenom kuvanom oslicu kao bozanstvu. Nisam mu bio gost u kuci ali pretpostavljam da su mu slike kuvanog oslica po zidovima, toliko covek bezrezervno veruje u magicnu moc kuvanog oslica.

Sad, nije da sam pi... pa da ne mogu da izdrzim da jedem nesto sto je nalik unutrasnjoj gumi bicikla neki period vremena ali bih, kao sa svim, voleo da znam zasto a on mi je uvek nejasan sa odgovorima oko toga zasto je kuvani oslic toliko bolji od pecenog. Zdravorazumski ne mogu da nadjem razloge pa sam se zato vratio forumu da potrazim odgovore medju verziranijima.

Imam 105kg, oko 15% bf, 96 cm obim struka, zelim da sidjem ispod 10% bf.

Dakle, pitanje je - da li cu smanjiti rezultate na definiciji ako 250 grama kuvanog oslica u jednom obroku zamenim pecenim cisto zbog odrzivosti rezima?

Ako neko ne zna da ti objasni u detljate nesto sto tvrdi znaci da izmislja gluposti.

Oslic je oslic, bio ispecen ili kuvan.

Offline dzanica

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #2 on: June 01, 2013, 07:32:53 PM »
To sam i ja cula medju mojim instruktorkama.
Da maslinovo ulje recimo gubi sve hranljive sastojke kada se zagreva, i da se ne bez razloga smatra zdravim jedino hladno cedjeno ulje.
Koliko to sve zavisi od nacina pripreme? Koje je dopusteno po vama?

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #3 on: June 01, 2013, 09:48:59 PM »
To sam i ja cula medju mojim instruktorkama.
Da maslinovo ulje recimo gubi sve hranljive sastojke kada se zagreva, i da se ne bez razloga smatra zdravim jedino hladno cedjeno ulje.
Koliko to sve zavisi od nacina pripreme? Koje je dopusteno po vama?

Maslinovo se u ishrani koristi samo hladno cedjeno.

Ako mislis na koriscenje maslinovog za pecenje, to i nije bas pametno a i ne mozes ga racunati kao deo ishrane ako samo peces na njemu, tako da nema smisla ni gledati da li ima hranjivih sastojaka ili ne, posto je to mizerna kolicina.

Offline dzanica

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 13
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #4 on: June 01, 2013, 11:37:23 PM »
Kao onda nema razlike izmedju maslinovog i suncokretovog, tj. sve ide u mast.
Malo mi je dosadno da samo barim meso, a cak i draj kuker moras malo podmazati da se ne bi lepilo za njega.
Znaci pecenje mesa sa malo masnoce je okej?

Offline PeXs

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 41
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #5 on: June 02, 2013, 12:26:10 AM »
imas kese u radnji za pecenje mesa a mozes i na foliji i ne treba ni malo nikakve masti ;)

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #6 on: June 02, 2013, 10:37:07 AM »
Kao onda nema razlike izmedju maslinovog i suncokretovog, tj. sve ide u mast.
Malo mi je dosadno da samo barim meso, a cak i draj kuker moras malo podmazati da se ne bi lepilo za njega.
Znaci pecenje mesa sa malo masnoce je okej?

Mast koju pojedes ide direkt u salo, to hoces da kazes? To je totalna glupost. Visak totalnih unesenih kalorija u toku dana moze da ode u mast, a ne ovo sto kazes. Ti brkas najosnovnije stvari.

Naravno da mozes peci meso, ako imas neki kvalitetniji tiganj ili taj dry cooker, tu treba bukvalno samo da bude vlazno dno i peci bez problema.

imas kese u radnji za pecenje mesa a mozes i na foliji i ne treba ni malo nikakve masti ;)
Ovo ti je isto super stvar.

Offline Rock

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 17
  • Gender: Male
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #7 on: June 02, 2013, 12:56:18 PM »
Ovaj covek je stara garda iz ekipe Celika, Nasera, Sarceva i slicnih i postujem ga jako, jos uvek je jedan od retkih koji se seta gradom u u onim vrecastim sarenim bilderskim pantalonama sto znaci da je dosledan sebi i sjajan je lik ali ponekad su mu odgovori na moja pitanja nejasni. Kao u ovom slucaju...meni je nejbolja varijanta za pripremu oslica flavor wave instaliran na terasi pored prozora, bez mirisa po kuci, sa par kapi ulja na tanjiru da se ne zalepi.

Ovo pitanje sam postavio jer sam na necemu i ne bih hteo da na bilo koji nacin kompromitujem rezultate a kao sto vidite mora da ode jos 7-8 kila sa guzice i stomaka. Hvala na odgovoru.

Ovo za maslinovo ulje i mitove koje ga prate sam odbacio kada sam video da Gordon Ramsey przi u svojim high end restoranima na maslinovom ulju. Ja licno ne przim na njemu jer mi se ne svijda miris koji se razvije.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Misterija kuvanog oslica
« Reply #8 on: June 02, 2013, 01:28:44 PM »
Ovaj covek je stara garda iz ekipe Celika, Nasera, Sarceva i slicnih i postujem ga jako, jos uvek je jedan od retkih koji se seta gradom u u onim vrecastim sarenim bilderskim pantalonama sto znaci da je dosledan sebi i sjajan je lik ali ponekad su mu odgovori na moja pitanja nejasni. Kao u ovom slucaju...meni je nejbolja varijanta za pripremu oslica flavor wave instaliran na terasi pored prozora, bez mirisa po kuci, sa par kapi ulja na tanjiru da se ne zalepi.

Ovo pitanje sam postavio jer sam na necemu i ne bih hteo da na bilo koji nacin kompromitujem rezultate a kao sto vidite mora da ode jos 7-8 kila sa guzice i stomaka. Hvala na odgovoru.

Ovo za maslinovo ulje i mitove koje ga prate sam odbacio kada sam video da Gordon Ramsey przi u svojim high end restoranima na maslinovom ulju. Ja licno ne przim na njemu jer mi se ne svijda miris koji se razvije.

Kakve pantalone neko nosi je stvarno nebitno i da li zna Celika  :lol:
To sto si na necemu stvarno ne predstavlja razliku u tome da li ces imati bolje "rezultate" ako jedes kuvani (odvratni) oslic ili ces ga ispeci tako kako si rekao na par kapi ulja, mislim takve sitne detalje je debilno gledati nebitno da li si na hemiji ili ne, takve sitnice gledaju mozda ljudi 15 dana pred takmicenje cisto da budu sigurni da su sve odradili 100% koliko su mogli. A i ne znam kako par kapi ulja (koliko je to 20ak kalorija?) moze da izmeni bilo kako tvoje rezultate?

Kao sto se i ljudi tripuju da ako pojedu jednom nedeljno integralni korn fleks ujutru umesto ovsenih da im je propao ceo dan na dijeti  :lol: uh=uh

Fazon kod maslinovog ulja je da ima malo nizi smoking point (temperatura na kojoj ulje degradira na glicerol i FFA i tu krece degradacija nutritivnog svojstva ulja). Gordon koje ulje koristi me zabole dupe jer sumnjam da sprema hranu za nekoga ko ima striktnu ishranu kao mi, tako da stvarno nema smisla gledati kulinarske emisije i vaditi savete i zakljucivati neke stvari iz njih lol

Da se vratim na maslinovo; obicno suncukretovo rafinisano ulje ima visi smoking point (sto znaci da moze da izdrzi vece temperature) a i dosta je jeftinije tako da je pogodnije za pecenje. Najidealnije ulje za pecenje je ekstra devicansko kokosovo ulje.